Головна Головна -> Реферати українською -> Історія економічна -> Економічна історія

Економічна історія

Назва:
Економічна історія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,82 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
1. Меркантилізм: його суть, основні риси та еволюція. 2

2. Історичні передумови виникнення і загальна характеристика класичної ПЕ. 3

3. Ек-не вчення А. Сміта 4

4. Виникнення та суть маржиналізму. 5

5. К. Маркс 6

6. Теорії в-сті та додаткової в-сті К. Маркса 7

7. Економічна теорія Туган-Барановського 8

8. Теоретична сис-ма та ек-на програма Дж. М. Кейнса. 9

9. Інвестиційна теорія циклів Хансена 11

10. В.Ойкен та його концепція “ідеальних типів госп-их систем”. 12

11. Монетаризм Фрідмена 13

12. Теорія “ек-ки пропозицій”. А. Лаффер, 14

13. Теорія раціональних очікувань. 15

14. Теорія трансакційних витрат та ек-на тео-рія прав власності Р. Коуза. 16

15. Сучасні зх теорії трансформації економіки. Гелбрейт, Ростоу, Друкер. 17

16. Буржуазна пе 19

17. Загальна хар-ка інституціоналізму та основні етапи його р-ку. 20

17. Ранній інституціоналізм та його головні напрями. 21

1. Меркантилізм: його суть, основні риси та еволюція.

1-им проявом ек-них ідей буржуазного сус-ва став меркантилізм. У Зах. Європі він зародився вже у XV ст., але великого поширення набув у XVII ст. Головна передумова появи меркантилізму - розклад феодалізму та зародження кап-зму.

Прискорило розв-к кап-ого В виникнення світового ринку. (зі здійсненням великих географічних відкриттів XV — XVI ст). Після відкриття Америки й морського шляху навколо Африки почалося небувале пожвавлення зовнішньої торгівлі країн Зах. Європи. Меркантилізм відображав інтереси торгової буржуазії.

У центрі уваги меркантилістів опиняється «породження» грошей грошима. Предмет досл-ня – сфера обігу. Навіть сам термін «меркантилізм», що виник у XVII ст., походить від італійського слова купець. Метод досл-ня — збирання й описування реальних фактів та часткова їх класифікація, тобто вони прямують від конкретного до абстрактного.

Ідеологію меркантилізму розкривають такі головні положення:1). багатством є лише те, що може бути реалізованим і справді реалізується у грошах, тобто багатство — це не що інше, як нагромадження грошей; 2). В створює потрібні передумови для утворення багатства, а тому потребує постійного заохочення й розвитку; 3). Безпосереднім джерелом багатства є сфера обігу, тобто сфера, де продукти перетворюються на гроші; 4). сфера обігу є водночас і джерелом прибутку, що утворюється завдяки продажу товарів за більш високою ціною, ніж ціна купівлі; 5). не будь-який обіг товарів і грошей є джерелом багатства - джерелом багатства є лише зовнішня торгівля; 6). баланс зовнішньої торгівлі має бути активним, тобто треба менше купувати в іноземців і більше їм продавати (проте щодо розуміння активного балансу погляди ранніх та пізніх меркантилістів дуже різнилися).

Конкретна меркантилістська політика і теорія пройшли 2 етапи у своєму розв-ку. Це ранній меркантилізм, (монетарна система), і розвинутий меркантилізм (мануфактурний).

Ранній виник іще до епохи великих географічних відкриттів. Представники - Вільям Стаффорд в Англії та Гаспар Скаруффі в Італії. Ранній меркантилізм ґрунтувався на теорії грошового балансу, яка мала 2 зав-ня: по-1-е, залучити в країну якомога більше грошей з-за кордону; по-2-е — зберегти гроші в самій цій країні. Відтак поставала вимога якнайменшого витрачання і якнайбільшого нагромадження грошей у країні з одночасною забороною їх вивезення.

Мануфактурний досяг свого розквіту у XVII ст. Представниками - Томас Мен у Англії, Антуан Монкретьєн у Франції, Антоніо Сєрра в Італії. Виникла власне сис-ма меркантилізму, для якої хар-рною є теорія торгового балансу. Пізні меркантилісти центр ваги перенесли зі сфери грошового обігу у сферу товарного обігу. Вони ставили своїм зав-ням забезпечення активного торгового сальдо.

Отже, в центрі уваги всіх меркантилістів була проблема збагачення країни. У головному й ранні, і пізні меркантилісти єдині — основою основ всієї системи їхніх поглядів було уявлення, що єдиним справжнім багатством країни є гроші. Всі меркантилісти виступають на захист максимального нагромадження грошей. Основна відмінність полягала у різних поглядах на суть активного балансу.

2. Історичні передумови виникнення і загальна характеристика класичної ПЕ.

Розв-к кап-них відносин (17-поч18ст.) спричинив занепад меркантилізму (насамперед у Англії). Інтереси буржуазії переміщуються зі сфери обігу у сферу В. На 1-й план виходить промисловий капітал. Вчення меркантилістів вже не було в змозі вирішити проблеми буржуазії, яка потребувала обгрунтування головних засад кап-ого В, розробки таких категорій як зар-пл, прибуток, рента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Економічна історія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок