Головна Головна -> Реферати українською -> Історія економічна -> Маржиналістська революція:характерні риси, етапи формування нової парадигми

Маржиналістська революція:характерні риси, етапи формування нової парадигми

Назва:
Маржиналістська революція:характерні риси, етапи формування нової парадигми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ІСТОРІЇ ЕКОНОМІЧНИХ ВЧЕНЬ


1. Маржиналістська революція:
характерні риси, етапи формування нової парадигми
У середині XIX ст. класична школа політичної економії виявилася в стані кризи, тому що її теорія базувалася на витратному трактуванні цінності і не могла пояснити ряду гострих проблем економіки. Самим слабким місцем класичної школи було те, що вона слабко була зорієнтована на суб'єкта-споживача, заради якого здійснюється виробництво. Погляд класичної школи був прикутий до виробника.
Вихід із кризи знайшли маржиналісти. Це напрямок економічної думки виник в останній третині XIX ст. У центрі даної системи стоїть суб'єкт із його потребами. У ній споживач - всьому голова.
Маржиналістська революція проходила в два етапи. Перший етап охоплює 70-80-і роки XIX ст., другий етап (1890-і рр.) одержав назву неокласичної школи. Багато вчених починали маржиналістську революцію, а потім сприяли створенню більш глибокої неокласичної теорії.
Маржиналістську революцію здійснила блискуча плеяда таких учених, як Карл Менгер (1840-1921), Фрідріх фон Візер (1851-1926), Ейген фон Бем-Баверк (1851-1914), Вільям Стенлі Джевонс (1835-1882), Френсіс Еджуорт (1845-1926), Леон Вальрас (1834-1910), Джон Бейтс Кларк (1847-1938), Альфред Маршалл (1842-1924) та ін.
У маржиналістів були свої попередники. Першим з основоположників граничного аналізу був Іоган фон Тюнен (1783-1850), що розробив теорію граничної продуктивності. Піонерами граничного аналізу були Антуан Огюстен Курно (1801-1877), що написав книгу "Математичні основи теорії багатства"; Жуль Дюпюї, що займався проблемою виміру корисності суспільних послуг; Герман Госсен (1810-1858), що сформулював закони граничної корисності. Однак праці зачинателів граничного аналізу залишилися незатребуваними суспільством. Усе добуте ними довелося відкривати знову, але їхнього досягнення ввійшли в сучасну економічну теорію.
Об'єктивна зумовленість маржиналізму поля-гала в глибоких змінах, що стались у цю добу в суспільно-економічному житті розвинутих країн Заходу під впливом науково-технічного прогресу, а саме: перехід економіки в монополістичну стадію розвитку, формування складніших форм господарювання та взаємовідносин між виробником і споживачем, інтенсивний процес розширення ринку поза національні межі. Якісні зрушення, що мали місце в характері та структурі виробництва, методах управління економічною діяльністю на мікро- та макрорівнях, у сфері спожи-вання, потребували переоцінювання багатьох теоретичних поло-жень «класичної школи», формування нової парадигми для пояс-нення процесів та явищ суспільно-економічної практики.
Цю функцію в певній мірі виконав маржиналізм (marginal — гра-ничний), який досить швидко набув широкого визнання у світовій науці, хоча і не був позбавлений певної однобічності. Основна його ідея — дослідження граничних економічних величин як взаємозв'яза-них явищ економічної системи на різних рівнях — фірми, галузі, на-ціональної економіки. Такий підхід уможливив застосування нових методів аналізу, які дали змогу визначити граничні величини для ха-рактеристики змін, що відбуваються в економічному житті.
Виникнення теорії граничних величин було визнано «маржи-нальною революцією» в економічній науці.
Історичні відомості про зародження маржиналізму свідчать, що піонерами у формуванні категорії «граничної корисності», яка вико-ристовується в процесі аналізу поведінки споживача й математич-ного аналізу функціональних залежностей для виявлення рівноваги в господарській системі, були німецькі дослідники Г. Госен і Й. фон Тюнен, а також французи — Ж. Дюпю та О. Курно.
Йоган фон Тюнен (1783—1850) — один із перших сформулю-вав закони граничного аналізу в «економічній системі з метою дося-гнення максимуму значень функції з багатьма змінними». Як дослід-ник і практик Й. Тюнен у своїй книжці «Ізольована держава», пер-ший том якої вийшов у світ 1826 р., дав на підставі власних теоре-тичних опрацювань) ряд практичних рекомендацій щодо раціональ-ного і прибуткового ведення сільського господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Маржиналістська революція:характерні риси, етапи формування нової парадигми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок