Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Поняття ’’нещасний випадок на виробництві’’ та ’’професійне захворювання’’

Поняття ’’нещасний випадок на виробництві’’ та ’’професійне захворювання’’

Назва:
Поняття ’’нещасний випадок на виробництві’’ та ’’професійне захворювання’’
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,94 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
стаття 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного
захворювання, які спричинили втрату працездатності» містить вимоги, які у взаємодії із основними принципами дають змогу


Реферат
з дисципліни ‘‘Соціальне страхування’’
Поняття ’’нещасний випадок на виробництві’’ та ’’професійне захворювання’’


1.Поняття ’’нещасний випадок на виробництві’’ та ’’професійне захворювання’’
Стаття 47 Закону України ’’ Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ’’ містить вимоги, які у взаємодії із основними принципами дають змогу визначити чітке поняття ’’ професійний ризик виробництва ’’: ’’У разі систематичних порушень норматив­них актів про охорону праці, внаслідок чого зростає ризик настання нещасного випадку і професійного захворювання, підприємство може бути віднесене до більш високого класу професійного ризику виробництва ’’. Тобто ’’професійний ризик’’ тотожний ризику настання нещасних випадків чи професійних захворювань або ймовірності ушкодження здоров’я, або смерті працівника, пов’язаних з виконанням ним трудових обов’язків. Це твердження підтверджується іншою частиною статті 47 цього Закону: ’’ Розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого належить підприємство, знижки до нього чи надбавки ’’.
Професійне захворювання є страховим випадком у разі його встановлення чи виявлення як в період перебування особи в трудових відносинах, так і тоді, коли потерпілий не перебував у трудових відносинах з підприємством, на якому він захворів.
Нещасний випадок або професійне захворювання, яке сталося внаслідок порушення нормативних актів про охорону праці застрахованим, також є страховим випадком.
Порушення правил охорони праці застрахованим, яке спричинило нещасний випадок або професійне захворювання, не звільняє страховика від виконання зобов’язань перед потерпілим.
Факт нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання розслідується в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України , відповідно до Закону України «Про охорону праці».
Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.
Нещасний випадок — це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю або настала смерть.
Перелік обставин, за яких настає страховий випадок, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади.
В окремих випадках, за наявності підстав, Фонд соціального страхування від нещасних випадків може визнати страховим нещасний випадок, що стався за обставин, не визначених передбаченим частиною другою цієї статті переліком. Інвалідність вважається такою, що настала внаслідок трудового каліцтва, якщо нещасний випадок, який спричинив інвалідність, стався (ст. 26 Закону України ’’ Про пенсійне забезпечення’’ від 1991 р.):
-у разі виконання трудових обов’язків, а також у разі здійснення будь-яких дій в інтересах підприємства чи організації, хоча й без спеціального доручення;
-по дорозі на роботу чи з роботи;
-на території підприємства, організації або в іншому місці роботи протягом робочого часу, необхідного для приведення в порядок знарядь виробництва, одягу тощо перед початком або після закінчення роботи;
-поблизу підприємства, організації або в іншого місця роботи протягом робочого часу, якщо перебування там не суперечило правилам внутрішнього трудового розпорядку;
-під час виконання державних або громадських обов’язків;
-під час виконання дій з метою рятування людського життя, охорони державної, колективної та індивідуальної власності, а також охорони правопорядку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття ’’нещасний випадок на виробництві’’ та ’’професійне захворювання’’

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок