Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Проблеми правового регулювання інформаційної приступності при сполученні прав застрахованих у системі обов'язкового медичного страхування

Проблеми правового регулювання інформаційної приступності при сполученні прав застрахованих у системі обов'язкового медичного страхування

Назва:
Проблеми правового регулювання інформаційної приступності при сполученні прав застрахованих у системі обов'язкового медичного страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Проблеми правового регулювання інформаційної приступності при сполученні прав застрахованих у системі обов'язкового медичного страхування
Економічні методи керування системою надання медичної допомоги (продажу медичних послуг) у рамках ринкових відносин деякою мірою характеризується маркетинговою сутністю охорони здоров'я. У конкурентному середовищі соціально-економічних структур одним з основних засобів ефективного керування є інформація.
У дійсному повідомленні розглядаються деякі проблеми приступності до інформації, можливість її законного (правового) використання в контексті забезпечення визначених прав фізичних і юридичних осіб системи обов'язкового медичного страхування
У поле ринкових відносин перетинаються інтереси декількох напрямків, зв'язаних з наданням і поширенням інформації.
Вид, обсяг і характер конкретної інформації про систему ОМС, діяльності її структур і суб'єктів, дані про застрахований як пацієнті, як видно, повинні співвідноситися й обмежуватися рамками визначених, законодавчо обкреслених прав.
У ринкових взаєминах пацієнта і лікаря, застрахований у системі ОМС виступає одночасно як громадянин, пацієнт і суб'єкт маркетингової (ринкової) системи охорони здоров'я.
У цьому зв'язку дотримання прав може бути забезпечене в поле наступних принципових законодавчих обмежень:
дотриманням конституційних прав людини і громадянина, у тому числі в області охорони здоров'я і забезпечення з цим правил державних гарантій;
забезпеченням захисту прав громадянина, як застрахованого в системі медичного страхування;
забезпеченням захисту прав громадянина, як споживача визначеного виду послуг – медичних;
захисту авторських прав;
захисту державної і комерційної таємниць.
За нашими спостереженнями, стан і характеристики суб'єктів і об'єктів системи обов'язкового медичного страхування описують наступні основні види інформації:
секретна,
конфіденційна,
особиста,
утримуюча лікарську таємницю,
комерційна,
службова,
інша, що не відноситься до перерахованим вище.
Дослідження показують, що в плані забезпечення гарантій застрахованого, у т.ч. і як пацієнта, на одержання відповідної інформації, обміном даних між суб'єктами системи ОМС і забезпеченням нерозповсюдження окремих видів зведень - розкриваються істотні законодавчі протиріччя.
Інформаційне поле системи ОМС формують, насамперед, персоніфіковані зведення про громадянина, зведення про підприємства (у тому числі і режимних) і їхніх співробітниках, зведення про лікувально-профілактичні заснування і страхові медичні організації, що відносяться до різних видів власності й ін.
Використання інформаційних технологій привело до нагромадження, збереженню, обробці і передачі інформації на основі баз даних (БД), законодавчий захист яких забезпечується, у тому числі, відповідно до авторських прав.
Перспективне формування єдиного інформаційного полючи системи ОМС загострює позначену проблему захисту визначених прав застрахованого.
Включення в поле захисту прав застрахованих органів соціального страхування, професійних медичних асоціацій, громадських організацій і інших органів, що приймають участь у позначених питаннях [1] розкриває визначений шар проблем обміну інформацією.
Створення універсальної територіальної моделі захисту прав застрахованих (ТМ ЗПЗ) – на нашу думку, це, насамперед, рішення проблем по створенню єдиного інформаційного простору з законодавчо обкресленими повноваженнями обміну інформацією між суб'єктами такої системи. Реалізація подібного підходу, з одного боку, виключає порушення прав пацієнта у визначеній структурі по факторі не знання своїх прямих обов'язків по забезпеченню цих прав, з іншого боку – дозволяє будь-якому органу, включеному в систему захисту, рівнозначно й об'єктивно оцінити ступінь виконання прав застрахованого, у тому числі і їхнього порушення, якщо такі маються.
Усе перераховане вище робить не однозначний підхід до одержання і використання інформації в поле відносин системи ОМС.
Право громадян не інформацію про стан здоров'я забезпечується відповідно до “Основ законодавства Російської Федерації про охорону здоров'я громадян”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проблеми правового регулювання інформаційної приступності при сполученні прав застрахованих у системі обов'язкового медичного страхування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок