Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Роль і завдання страхових організацій в системі екологічного страхування в Україні

Роль і завдання страхових організацій в системі екологічного страхування в Україні

Назва:
Роль і завдання страхових організацій в системі екологічного страхування в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Роль і завдання страхових організацій в системі екологічного страхування в Україні
Актуальність питання впровадження екологічного страхування в Україні
Необхідність розробки та впровадження системи екологічного страхування є об’єктивною закономірністю суспільно-економічного розвитку України. Першим питанням у цьому зв’язку є визначення самого поняття “екологічна небезпека”, як вона виникає, з діяльністю кого або чого така небезпека пов’язується чи є наслідком.
Доведено, що на сучасному етапі свого розвитку “… людство стало загальноземною “геологічною силою”, здатною зруйнувати середовище свого існування або зробити її непридатною для власного життя. Настав момент, коли на людину впливає змінена ним природа. Ця небезпека тим відчутніша, чим вищий техніко-економічний потенціал та чисельність людства. Це і є “екологічна небезпека”.
Страхова індустрія потребує більш конкретного формулювання, традиційно пов’язаного з визначенням поняття ризику при проведенні страхування. Екологічний ризик, у цьому зв’язку, визначається як оцінка рівня екологічної небезпеки природного об’єкта, яка визначається добутком величини збитку, що завдається впливом забрудненого природного об’єкта населенню, територіям, на вірогідність такого впливу. Таким чином, екологічний ризик належить розраховувати за формулою:

R^3 = У p^3 (Y^3 + Z^3 + W^3)
Побудова системи захисту від екологічної небезпеки в цілому, крім розробки власне страхових програм, вимагає і науково-методичного забезпечення та відповідної нормативно-правової бази. Важливою складовою всього процесу є проведення екологічної експертизи об’єктів, підприємств, установ, організацій, чия діяльність є джерелом підвищеної небезпеки.

Головний принцип екологічної експертизи визначає, що будь-яка намічувана господарська та інша діяльність є потенційно екологічно небезпечною. В Проекті Закону України “Про екологічне страхування”, (ст. 4) введене поняття “екологічного страхування”, що пов’язується з відповідальністю підприємств, установ та організацій, як джерел підвищеної небезпеки для навколишнього природного середовища за завдання збитків фізичним та юридичним особам (третім особам), заподіяних впливом забрудненого внаслідок аварії, техногенної катастрофи чи іншої надзвичайної події навколишнього природного середовища на фізичні та юридичні особи, а також територію.
Поняття діяльності, що стосуються такої небезпеки є досить об’ємним і поділяється на дві наступні групи:
об’єкти внутрішньої небезпеки - пов’язується з використанням транспортних засобів, механізмів, електричної енергії високої напруги, атомної енергії …, що, в свою чергу, пов’язується з ризиком забруднення підземних вод, підтопленнями територій, впливом на екологічну безпеку України “техногенних провінцій” тощо;
об’єкти зовнішньої загрози – великомасштабні, довготривалі впливи на оточуюче середовище в результаті трансграничних, регіональних та глобальних екологічних проблем (кислотні дощі, озонові діри, потепління клімату); екологічно небезпечної міжнародної діяльності (імпорт небезпечних відходів); великомасштабних відходів.
Страхування забезпечує не лише механізм матеріального відшкодування за настання події але й створює умови для здійснення контролю за діяльністю небезпечних об’єктів а також інвестування у розвиток підприємств.
Величезний інвестиційний потенціал страхових компаній світу демонструє їх вплив на фінансовий контроль по відношенню до промислових корпорацій. Фінансові зв’язки підкріплюються особистою унією: за неповними даними, страховики США входять до складу 27 з кожних 100 рад директорів американських промислових корпорацій, робота яких завдає суттєвий тиск на навколишнє природне середовище. Подібна практика, безперечно, матиме місце і в Україні.
Екологічне страхування в Світі
Досягнення сучасної світової цивілізації безпосередньо і прямо пов’язується з політичним, науково-технічним та соціально-економічним розвитком Європейських країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Роль і завдання страхових організацій в системі екологічного страхування в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок