Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Сучасні економічні регулятори системи соціального страхування в Україні

Сучасні економічні регулятори системи соціального страхування в Україні

Назва:
Сучасні економічні регулятори системи соціального страхування в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,39 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сучасні економічні регулятори системи соціального страхування в Україні


Страхові внески за загальнообов’язкове державне соціальне страхування залежно від виду старування для соціального забезпечення являють собою форму резервування заробітної плати, що забезпечує матеріальні виплати та надання соціальних послуг працівникам у разі настання страхового випадку. Тому сплата їх має вирішальне значення.
В Україні одним з найважливіших завдань соціальної політики є необхідність докорінних змін у забезпеченні якісних характеристик життя людей. Важливою складовою соціальної політики є соціальне страхування. Воно забезпечує не лише грошові виплати у разі настання страхових випадків, а й створює певні правові та економічні умови для стимулювання ефективної праці. Отже, соціальне страхування є важелем перерозподілу грошових ресурсів у суспільстві, а відтак, його функціонування пов’язане із станом розвитку економіка в цілому [1, 13].
Поняття страхових внесків доцільно розглядати в трьох аспектах:
- економічному – акумулювання ресурсів за рахунок збору страхових внесків, формування самостійних страхових фондів, інвестування тимчасово вільних страхових грошових коштів в різні фінансові активи з метою отримання інвестиційного прибутку від вкладів;
- соціальному – страхові внески є джерелом надходження коштів залежно від впливу соціального страхування для фінансування відповідних соціальних послуг та матеріального забезпечення при настанні страхових ризиків;
- правовому – за допомогою законодавчо визначеного порядку збору сплати страхових внесків регулюється механізм фінансової участі держави, роботодавців і громадян у здійсненні соціального партнерства та соціальних програм [5, 99].
Процес переходу від фінансування загальнообов’язкового державного соціального страхування через систему податків до системи внесків має принципове значення, так як питання «соціальний податок» та «страхові внески» відрізняються як за соціально-економічною природою, так і за роллю і призначенням у праві соціального забезпечення.
Страхові внески находять до фондів соціального страхування та обчислюються від таких об’єктів, як витрати на оплату праці, винагорода за виконані роботи, оподатковуваний дохід, чистий дохід тощо. Їх сплачують роботодавці, наймані працівники, приватні підприємці, самозайняті особи, керуючись вимогами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування [1, 12].
Стосовно регуляторів механізму економічної відповідальності, слід відзначити, що на сьогодні в Україні існує два різновиди відповідальності платників соціальних страхових зборів – фінансова та адміністративна. Існують певні види правопорушень, до яких застосовуються штрафні санкції та пеня. Всі питання стосовно порядку сплати пені та штрафу регламентуються статтями 16 та 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» (із змінами та доповненнями) № 2181-ІІІ від 20 грудня 2000 року. Розмір санкції при цьому коливається залежно від діапазону правопорушення.
Також до важливих економічних регуляторів механізму стимулювання страхової діяльності належать знижки та надбавки до страхового внеску, а також податкові пільги. Механізм стимулювання страхової діяльності характеризується тим, що знижки чи надбавки до страхового внеску можуть нараховуватися відповідним цільовим фондом як безпосереднім страховиком. При цьому він враховує результати роботи підприємства за минулий календарний рік.
Щодо механізму інвестиційної діяльності системи соціального страхування, можна зазначити наступне. На сьогодні інвестиційна діяльність у сфері соціального страхування здійснюється у пенсійному страхуванні. Вона ґрунтується на відповідній законодавчій базі:
- по питанню накопичувальної системи обов’язкового пенсійного страхування – Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 9 липня 2003 року;
- по питанню системи недержавного пенсійного страхування – Закон України «Про недержавне пенсійне забезпечення» № 1057-IV від 9 липня 2003 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Сучасні економічні регулятори системи соціального страхування в Україні

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок