Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхування від нещасних випадків, його основні види та форми здійснення

Страхування від нещасних випадків, його основні види та форми здійснення

Назва:
Страхування від нещасних випадків, його основні види та форми здійснення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Страхування від нещасних випадків, його основні види
та форми здійснення
Система страхування від нещасних випадків у своєму розвит-ку пройшла ряд етапів, протягом яких змінювалася її норматив-но-правова, методична, організаційна та економічна база. Свій початок страхування від нещасних випадків бере з XIX століття, хоч згадки про таке страхування були ще в XVII—XVIII століт-тях. Інтенсивний розвиток страхування від нещасних випадків у Росії та Україні можна віднести до початку XX століття.
Об'єктом страхового захисту в разі страхування від нещасних випадків є майнові інтереси застрахованої особи, які пов'язані з тимчасовим чи постійним зниженням доходу або додатковими втра-тами через смерть застрахованого внаслідок нещасного випадку.
Страхування від нещасних випадків — це ризиковане страхуван-ня, яке, на відміну від накопичувального довгострокового страху-вання життя, передбачає виплату страхової суми лише в разі на-стання страхового випадку (у повному розмірі або певної її части-ни). Виплата страхової суми або повернення сплачених внесків по закінченні терміну дії договору страхування не передбачається.
Досвід страхування від нещасних випадків свідчить, що воно може здійснюватись у різних формах, але при цьому зберігається єдиний соціально-економічний зміст.
Розглядаючи страхування від нещасних випадків, слід мати на увазі, що Закон України «Про страхування» чітко визначає види та поняття добровільного і обов'язкового страхування.
За видами страхування від нещасних випадків поділяється так:
* індивідуальне — у даному разі страхувальником є фізична особа, яка укладає договір стосовно самої себе або іншої фізич-ної особи, а сплата страхових платежів здійснюється за рахунок застрахованих;
* колективне — коли страхувальником є юридична особа (підприємство або організація), яка укладає договір страхування на користь своїх працівників, і сплата страхових платежів здійс-нюється за рахунок організацій, з якими застраховані перебува-ють у трудових або інших передбачених законом відносинах.
Удосконалення індивідуального та колективного страхування відбувається насамперед за рахунок розширення обсягів страхо-вої відповідальності, контингенту страхувальників і застрахова-них, підвищення рівня страхового забезпечення, платоспромож-ності страховиків, спрощення порядку та механізму виплат.
Відповідно до Закону України «Про страхування» страхування від нещасних випадків може мати обов'язкову або добровільну форму.
Обов'язкові види страхування запроваджуються законами України. З метою захисту інтересів не лише окремих страху-вальників, а й усього суспільства в цілому та його складових зо-крема здійснюється обов'язкове страхування в порядку та за умовами, що їх затверджує Кабінет Міністрів України.
Добровільне страхування здійснюється на підставі договору між страхувальником і страховиком. Умови та порядок проведення страхування визначаються правилами, які встановлюються страхо-виком самостійно, але з урахуванням чинного законодавства.
Обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків
Законодавчими актами визначається перелік об'єктів обов'яз-кового особистого страхування від нещасних випадків, обсяги страхової відповідальності, норми страхового забезпечення, по-рядок сплати страхових платежів, права та обов'язки учасників страхування, а також коло страхових організацій, яким доручає-ться здійснення обов'язкового страхування.
Обов'язкове особисте страхування залежно від джерела сплати страхових платежів поділяється на обов'язкове державне й обов'язкове.
До 2001 року в Україні обов'язкове державне особисте стра-хування охоплювало:*
військовослужбовців і військовозобов'язаних, призваних на збори;*
осіб рядового, начальницького та вільнонайманого складу органів і підрозділів внутрішніх справ;*
медичних і фармацевтичних працівників на випадок інфіку-вання вірусом імунодефіциту людини під час виконання ними службових обов'язків;*
працівників митних органів;*
працівників прокуратури;*
народних депутатів;*
службових осіб державної контрольно-ревізійної служби;*
службових осіб державних податкових інспекцій;*
службових осіб державних органів у справах захисту прав споживачів;*
посадових осіб інспекцій державного архітектурно-будівель-ного контролю;*
спортсменів вищих категорій;*
працівників державної лісової охорони;*
суддів;*
донорів крові і (або) ЇЇ компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Страхування від нещасних випадків, його основні види та форми здійснення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок