Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> реферат: Страхування майна

Загрузка...

Страхування майна / сторінка 2

Назва:
Страхування майна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

У разі страхування майна на час проведення експерименталь-них чи дослідницьких робіт або експонування на виставці воно вважається застрахованим із часу, коли його взято з постійного місця перебування (організація, музей, виставка), для того щоб упакувати й далі транспортувати до місця випробування або екс-понування. Стан застрахованої цього майна триває і в період його тимчасового складування, випробування, експонування та зворотного транспортування доти, доки це майно не буде встано-влене на постійне місце перебування в пункті, зазначеному в до-говорі.
Страхові випадки. У разі страхування майна підприємств ви-різняють два типи договорів:
а) страхування від вогню, удару блискавки, вибуху;
б) комплексне або розширене страхування «від вогню та ін-ших випадків», яке включає, крім ризиків пожежі і вибуху, дода-тково такі страхові події: землетрус; зсув; обвал; буря; ураган; повінь; град, злива; осідання ґрунту; затоплення; шторм; цунамі; туман; пошкодження майна водою з водопровідних, каналізацій-них, опалювальних систем; крадіжки зі зломом (пограбування).
Майно береться під страховий захист також від ризиків, що виникають під час ведення експериментальних та дослідницьких робіт.
Будівлі, споруди та інше майно вважається застрахованим і на той випадок, коли у зв'язку з пожежею або раптовою загрозою сти-хійного лиха їх необхідно розібрати або перенести на нове місце.
Страхова оцінка. Для того щоб відшкодування збитків, за-вданих основним та оборотним фондам, було повним, необхідно правильно їх оцінити.
Для оцінювання основних фондів застосовується їх повна ба-лансова вартість за вирахуванням величини зносу.
Товарно-матеріальні цінності як власного виробництва, так і придбані підприємством оцінюються в розмірі фактичної собі-вартості або в цінах, що діяли на день укладання договору з ви-рахуванням зносу.
Об'єкти у стадії незавершеного будівництва — у розмірі мате-ріальних і трудових витрат, фактично здійснених на час страхового випадку.
Продукція у процесі виробництва або обробки — вартості ви-трачених на момент страхового випадку сировини, матеріалів і вкладеної праці.
Експонати виставок, музейні коштовності, колекції, авторські роботи, антикваріат — на вартість, визначену за пред'явленими страхувальником документами або згідно з експертною оцінкою.
Договір страхування всього майна може бути укладеним на таких засадах:*
на балансову вартість; *
на договірну вартість; *
на певну частку (відсоток) вартості.
Якщо майно взяте на страхування на певну частку (відсоток), то всі об'єкти вважаються застрахованими на ту саму частку.
Договір страхування майна, одержаного підприємством за до-говором майнового найму або прийнятого ним від інших органі-зацій і населення для переробки, ремонту, перевезення, на комі-сію, зберігання тощо, укладається на повну вартість цього майна на підставі даних бухгалтерського обліку підприємств, яким на-лежить це майно (з вирахуванням зносу).
За договором страхування майна підприємства мають право об-рати обсяг власної участі у відшкодуванні витрат (франшизу). Су-ма платежів відповідно зменшується на розмір установленої дого-вором франшизи.
Страхова сума. Страхування не може бути джерелом збага-чення страхувальника. Тому основою для визначення страхової суми є дійсна вартість застрахованого майна на дату настання страхового випадку. За кожним застрахованим об'єктом страхова сума має відповідати його дійсній вартості.
Якщо вона менша, страхувальник має право на відшкодування тільки тієї частини збитку, яка відноситься до загальної суми збитку так, як страхова сума до страхової вартості. У цьому разі йдеться про так зване «недострахування». Страхувальник спла-чуватиме меншу за розміром страхову премію.
Страхове відшкодування | = | Збиток х Страхова сума
Вартість майна
Щоб уникнути негативних наслідків такого стану страху-вальника, необхідно у разі підвищення цін на майно або зміни його вартості своєчасно приводити у відповідність страхову суму.
Існують різні методи, які виключають небезпеку «недостраху-вання»:*
страхування на випадок збільшення вартості майна;*
підсумкове страхування;*
баланс сум;*
страхування за середнім залишком;*
застереження про приведення сум у відповідність.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Страхування майна

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок