Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Скачати: Страхування майна

Страхування майна

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Страхування майна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Страхування майна
Економічна реформа в Україні пов'язана насамперед зі зміною механізму управління в державному секторі економіки та форм вла-сності на основі приватизації державного майна. Формується нова структура багатоукладної економіки. Оскільки за цих умов господа-рювання зростають витрати на забезпечення безпечності бізнесу, зростає потреба суб'єктів господарської діяльності у захисті своїх майнових інтересів від різноманітних ризиків. Важливою стає проб-лема мінімізації підприємницького ризику.
Як відомо, переважну частину національного багатства країни становить майно підприємств різних форм власності. Нерідко на діяльність підприємств впливають непередбачені обставини. А такі явища, як стихійні лиха, пожежі й крадіжки, негативно впливають на відтворювальний процес, оскільки матеріальні но-сії основних і оборотних засобів істотно пошкоджуються. Щоб забезпечити відшкодування збитків, потрібні грошові резерви. Своїх коштів вистачає, як правило, лише на покриття незначних збитків. Що ж до великих збитків, то для їх відшкодування прак-тично жодне підприємство не має коштів. Постає потреба у стра-хуванні. Світовий досвід довів, що найекономнішою формою страхового захисту є страхування майна.
Страхування майна промислових підприємств від вогню є традиційним і найпоширенішим видом страхування. Сутність страхування від вогню — відшкодування збитку від раптових і непередбачених випадків пожежі або вибуху, а також деяких ін-ших випадкових і непередбачених подій (ризиків), додаткових щодо ризиків пожежі та вибуху, що призвели до спалаху застра-хованого майна (страхування «від вогню та інших випадків»). Під поняттям «пожежа» слід розуміти неконтрольоване горіння, яке спричинило матеріальний збиток. Страхові компанії відшкодовують також збитки, які виникли внаслідок безпосередньої дії вогню (пожежі), а також дії побічних явищ (тиск повітря або га-зу, тепло, дим).
Для того щоб підприємство змогло захистити себе від фінан-сових збитків у разі настання непередбачених обставин, уклада-ються договори добровільного страхування майна державних, кооперативних, громадських, акціонерних, орендних, приватних та інших форм власності підприємств і організацій незалежно від видів діяльності.
Страхування майна сільськогосподарських підприємств (уро-жаю сільськогосподарських культур, багаторічних насаджень, тварин) має певні особливості. Державні підприємства, а також акціонерні товариства й кор-порації, що виникли на їх основі, можуть укладати різного виду договори страхування.
За основним договором страхуванню підлягає все майно, що належить підприємству:
* будівлі, споруди, передавальні пристрої, силові, робочі та інші машини, обладнання, транспортні засоби, риболовецькі суд-на, знаряддя лову, об'єкти незавершеного будівництва, інвентар, готова продукція, сировина, товари, матеріали та інше майно.
За додатковими договорами може бути застраховане:
* майно, одержане підприємством згідно з договором майно-вого найму (якщо воно не застраховане у наймодавця), або при-йняте від інших підприємств та населення для переробки, ремон-ту, перевезення, зберігання, на комісію тощо.
* майно на час проведення експериментальних або дослідни-цьких робіт, експонування на виставках.
Підприємство має право страхувати будь-яку частину свого майна за повною вартістю (вибіркове страхування).
Окремо від власного майна можуть страхуватися основні фонди, що передані в оренду іншим підприємствам та організаціям.
Не приймаються на умовах добровільного страхування:
а) гроші готівкою;
б) акції, облігації та інші цінні папери ;
в) рукописи, креслення й інші документи, бухгалтерські та ді-лові книги;
г) дорогоцінні метали;
д) технічні носії інформації, комп'ютерних та аналогічних си-стем (магнітні плівки, касети, магнітні диски і т. ін.);
е) майно, яке знаходиться в застрахованому приміщенні, але не належить страхувальникові.
Не можуть бути застрахованими також будівлі, споруди, які перебувають в аварійному стані чи розташовані в зоні, якій за-грожують обвали, зсуви, повені та інші стихійні явища.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Страхування майна

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок