Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Технологія страхування

Технологія страхування

Назва:
Технологія страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,77 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
КУРСОВА РОБОТА
на тему
 
Технологія страхування
 


Зміст
ВСТУП …………………………………………………………………………….....3
РОЗДІЛ І. СУТНІСТЬ, ПРИНЦИПИ І РОЛЬ СТРАХУВАННЯ............................4-10
ОСНОВНІ СТРАХОВІ ПОНЯТТЯ.......................................................................11-12
РОЗДІЛ ІІ. ВИДИ СТРАХУВАННЯ………………………………………………...13
2.1. ОСОБИСТЕ СТРАХУВАННЯ……………………………………………………13-17
2.2. МАЙНОВЕ СТРАХУВАННЯ…………………………………………………….18-23
2.3. СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТІ…………………………………………24-25
РОЗДІЛ ІІІ. ПЕСТРАХУВАННЯ……………………………………………………..26-28
3.1. ДОГОВОРИ СТРАХУВАННЯ…………………………………………………….29-32
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………….....33-34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ТА ЛІТЕРАТУРИ….35
Вступ
Економічні та соціальні перетворення в Україні, розвиток міжнародних відносин зумовили формування страхової галузі. Формування економіки, процеси роздержавлення і приватизації, зростання конкуренції приводять до переорієнтації та розвитку системи захисту юридичних та фізичних осіб від матеріальних втрат, які можуть виникнути в результаті стихійного лиха, нещасного випадку та інших ризикових обставин. У зв’язку з цим необхідно вдосконалювати систему і механізм нагромадження коштів для забезпечення належної матеріальної підтримки тих, хто постраждав і поніс певні втрати.
Страховий ринок в Україні розвинутий недостатньо. В державі на сьогодні функціонує понад 240 страхових компаній, посередницьких та інших організацій, які причетні до страхової справи. Серед них найбільш відомі НАСК “Оранта”, АСК “Енергополіс”, “АКВ ГАРАНТ”, АСК “Алькона” та ін. Незважаючи на молодий вік українського страхового ринку, спостерігається постійне зростання обсягів наданих страхових послуг. В 1998 р. страхові платежі зросли на 32% порівняно з 1997 р., що майже в 5 разів перевищує середньорічні загальносвітові темпи приросту цього показника. [4]
Досвід зарубіжних країн свідчить про те, що розвинута страхова справа сприяє розвитку підприємництва та вирішенню багатьох соціальних проблем. Страхування – об’єктивно необхідний атрибут ринкової економіки, ступінь його розвитку свідчить про зрілість ринкових відносин.
Однією з найважливіших передумов розвитку страхової справи є розвиток і стан законодавчої бази, яка регламентує і регулює цей вид діяльності в цілому, так і окремі її напрямки.
Слід зазначити, що державна політика в галузі страхування потребує вдосконалення через подальший розвиток нормативної бази, інтеграцію України в міжнародні структури в галузі страхування, забезпечення оптимального співвідношення між обов’язковим і добровільним страхуванням, залучення страхового ринку до вирішення соціальних питань тощо.
Висвітленню окремих фінансово-правових проблем в галузі страхування присвячена дана курсова робота.
При розробленні курсової роботи використані основні законодавчі акти, навчальна література, наукові статті і публікації з питань страхування.
Сутність, функції і роль страхування
Людям природно притаманне прагнення захиститися від небезпеки втрати життя, здоров’я, житла, харчів тощо. Потреба в захисті дуже близька до первинних (фізіологічних) запитів. Протягом усього історичного шляху розвитку суспільне виробництво стикається із суперечностями між природою і людиною, а також між окремими суб’єктами виробничих відносин. Ці суперечності зумовлюють появу несприятливих подій (ризиків), серед яких виокремлюють стихійне лихо і нещасні випадки.
Стихійне лихо являє собою випадок, спричинений руйнівною дією сил природи, охоплює здебільшого немалу територію і призводить до значних матеріальних збитків або загибелі чи втрати здоров’я багатьох людей.
Нещасні випадки – це такі події, котрі через несприятливий збіг обставин призводять до загибелі або втрати здоров’я окремих людей.
Потенційна можливість настання стихійного лиха і нещасних випадків становить сутність ризику. До страхових ризиків відносять лише такі випадки небезпеки, появу яких можна прогнозувати й оцінювати на підставі історичного досвіду та за допомогою математичних і статистичних методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Технологія страхування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок