Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Особливості оподаткування медичного страхування

Особливості оподаткування медичного страхування

Назва:
Особливості оподаткування медичного страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Особливості оподаткування медичного страхування
Бідкатися на тему, чому в нас медичне страхування поширене менш ніж у них, можна дуже довго. Однією з вагомих причин можна назвати невпевненість учасників страхового процесу (страхової компанії, страхувальника – фізичної особи або юридичної, лікувального закладу) у правильності сплати податків.
Медичне страхування полягає в тому, що страхові організації укладають із закладами охорони здоров’я договори про співпрацю щодо надання медичної допомоги й лікування застрахованих осіб за умовами договорів добровільного медичного страхування.
Добровільне медичне страхування провадиться у межах створених страховою компанією правил страхування та за тарифами, i може бути індивідуальним або колективним. Відповідальність страхової компанії настає в разі звернення фізичної особи (застрахованого) до закладів охорони здоров’я за одержанням медичної допомоги або послуг відповідно до умов договору страхування, тобто виплата має вигляд компенсації вартості необхідного лікування або медичних послуг.
Детальніше розглянемо як оподатковуються страхові внески та страхове відшкодування у:

1. Страхових компаній
Однією з галузей страхування є особисте страхування, здійснюване з метою надання певних послуг як фізичним, так i юридичним особам (на думку автора, медичне страхування можна прирівняти до страхування життя). Ці послуги передбачають страховий захист страхувальників (застрахованих) у разі настання несприятливих подій для їх життя i здоров’я. Об’єктом медичного страхування є майнові інтереси страхувальника або застрахованого, пов’язані з витратами на одержання медичної допомоги (встановлення діагнозу захворювання, захворювання у зв’язку із травмою тощо) та на лікування (перебування в лікарні, хірургічні витрати, витрати на післяопераційний догляд тощо). Страховою сумою в добровільному медичному страхуванні є граничний рівень страхового забезпечення, який визначається згідно з переліком i вартістю медичних послуг, передбачених договором страхування.
Законом України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” (зі змінами та доповненнями) визначено, що облік операцій зі страхування фізичних осіб ведеться страховиками окремо. Страхові резерви на покриття ризиків зі страхування життя формуються окремо від страхових резервів з інших видів страхування й використовуються виключно на покриття ризиків зі страхування життя.
Наказом Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю від 23.06.97 р. № 46, зареєстрованим у Мін’юсті України 17.07.97 р. за № 262/2066, затверджено Методику формування резервів із страхування життя, якою визначено перелік загальних вимог до умов укладання договорів страхування життя. Так, страхові виплати згідно з цим документом здійснюються у разі:
- смерті застрахованої особи;
- дожиття застрахованої особи до закінчення строку дії договору страхування;
- досягнення застрахованою особою пенсійного віку (страхування додаткової пенсії) або віку, визначеного в договорі страхування;
- настання події в житті застрахованої особи, обумовленої в договорі страхування (укладення шлюбу, народження дитини, вступ до навчального закладу, смерть близького родича застрахованої особи – дружини, чоловіка, дітей, батьків).
Крім того, умови договору страхування життя можуть додатково передбачати обов’язок страховика здійснити страхові виплати у разі:
- хвороби застрахованої особи;
- тимчасової непрацездатності застрахованої особи внаслідок нещасного випадку;
- стійкої непрацездатності (інвалідності) застрахованої особи внаслідок нещасного випадку.
Але Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” встановлює до операції страхування життя свої, більш жорсткі вимоги.
Так, для цілей оподаткування, в контексті цього Закону (пп. 7.2.4), під операцією із страхування життя фізичної особи слід розуміти операцію, що передбачає страхову виплату у таких страхових випадках:
- смерть застрахованої особи;
- рішення суду про оголошення застрахованої особи померлою;
- дожиття застрахованої особи до закінчення строку дії договору страхування або досягнення нею віку, визначеного договором страхування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості оподаткування медичного страхування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок