Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Проблеми соціального страхування в Україні та напрямки його реформування. Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття

Проблеми соціального страхування в Україні та напрямки його реформування. Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття

Назва:
Проблеми соціального страхування в Україні та напрямки його реформування. Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти та науки України
Запорізька Державна Інженерна Академія

Кафедра: «Фінанси»
Факультет: «Економіки та управління»
Контрольна робота

з дисципліни «Соціальне страхування»

тема: «Проблеми соціального страхування в Україні та напрямки його реформування. Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Виконала ст. групи Ф-08-2з
Бородіна П.Е.

Перевірив: Ногіна І.А.

м. Запоріжжя
2010 р.

Зміст

1. Проблеми соціального страхування в Україні та напрямки його ст. 3 реформування
2. Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне ст. 6 страхування на випадок безробіття»
2.1 Матеріальне забезпечення на випадок безробіття ст. 14
Список використаної літератури ст. 23


1. Проблеми соціального страхування України та напрямки його реформування
Соціальне страхування є важливою складовою соціального захисту населення. Саме в умовах трансформації економічних підвалин суспільства відповідне страхування забезпечує не тільки грошові виплати у разі настання страхових випадків, а й створює правові та економічні умови для стимулювання ефективної праці. Якраз у цьому періоді створюється нова система грошових відносин, необхідність якої об'єктивно випливає з функцій демократичної держави із соціально орієнтованою економікою ринкового типу.
Світовий досвід виразно показує, що життєздатність такої системи базується на наявності певних умов.
По-перше, необхідність фінансових ресурсів, що дають змогу юридичним та фізичним особам узяти на себе витрати зі страхування. Розміри таких витрат значною мірою залежать від суб'єктивних дій політичних сил, що перебувають при владі.
По-друге, реалізація зрілої соціальної політики, яка є однією зі складових економічної політики, одночасно будучи гарантом забезпечення ефективної реалізації цілей інших складових економічної політики, а також забезпечення соціального захисту тих верств населення, індивідів, які потребують захисту, підтримки з боку всього суспільства. Адже багатовікова відсутність власної державності та героїчна боротьба за неї породили не в одному поколінні українців культ держави і готовність жертвувати заради неї, непохитну віру в її всесильність.
По-третє, забезпечення відповідної правової бази, що гарантується прийняттям законодавчих актів, інших нормативних документів щодо реалізації соціальної політики, які б у сукупності усували відповідні суперечності.
Найбільшим фінансовим тягарем для підприємств є нарахування в Пенсійний фонд України, що пояснюється значною кількістю пенсіонерів у нашій країні (близько ЗО % населення), низьким пенсійним віком (60 років для чоловіків і 55 років для жінок), великою кількістю пенсіонерів-пільговиків. Крім того, не всі працюючі українці сплачують внески на соціальне страхування в однакових розмірах. Так, із 15,3 млн.. регулярних платників внесків до Пенсійного фонду пільги зі сплати мали 2,9 млн. осіб. Якщо перші платили в Пенсійний фонд у середньому по 200 грн.. на місяць, то учасники спрощених систем оподаткування в середньому по 35 грн. Тому Міністерство фінансів України виступає за обмеження кола підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування. Інакше необхідно буде підвищувати норматив відрахувань до Пенсійного фонду, щоб забезпечити своєчасну виплату пенсій у встановлених законодавством розмірах. За розрахунками фахівців, у 2004 р. соціальні податки до Пенсійного фонду України мали становити 40, а не 32 % за законодавством. Поки ця різниця береться з Державного бюджету України, який у результаті стає все більше дефіцитним . Тому треба шукати нові підходи до організації соціального страхування.
Системою соціального захисту охоплено: близько 14,5 млн. громадян похилого віку (із них 2 млн. інвалідів); 115 тис. дітей-інвалідів; З млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Проблеми соціального страхування в Україні та напрямки його реформування. Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок