Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Огляд світового ринку перестрахування: тенденції переходу на сезон 2003-2004 року

Огляд світового ринку перестрахування: тенденції переходу на сезон 2003-2004 року

Назва:
Огляд світового ринку перестрахування: тенденції переходу на сезон 2003-2004 року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Огляд світового ринку перестрахування: тенденції переходу на сезон 2003-2004 року

Прогнози на 2004 рік

При переході ринку перестрахування у новий 2003-2004 сезон, ключовим питанням було таке: „чи збережеться існуюча андерайтингова політика, яка дає широкі можливості у більшості напрямків та демонструє деякі ознаки змагання, характерні для часів стабільності та відродження, особливо у сфері приватного бізнесу”. Іншими словами – чи зможуть страховики утримати свої позиції на світовому ринку?

Всупереч існуючому дисбалансу між попитом та пропозицією, андерайтингова політика дійсно стає головною темою, від вирішення якої залежить подальше продовження контрактів та співробітництва. Темпи банкрутства приватних власників помітно уповільнилися, особливо у найпривабливіших сферах бізнесу, але цей процес був поступовим та добре організованим, особливо під час стрімкого зростання тарифів протягом попередніх років. Проте, це не було ознакою раптового переходу до неконтрольованої конкуренції, характерною для нестабільного ринку. Тарифи по страхуванню від нещасних випадків зростали, хоча і не так швидко як раніше. Терміни та умови страхування стали більш жорсткими ніж перед 11 вересня, проте страховий захист у деяких сферах як, наприклад, випадки тероризму, був краще забезпечений ніж за попередній період.

Найкритичнішим питанням 2004 року стала невизначеність щодо подальшого утримання перестраховиками власних позицій? Очікування експертів виправдались і збалансованість на ринку страхування залишилась. Саме це і стало основою „нових” можливостей на Бермудах та на Лондонському ринку. Деякі, але не всі, нові дійові особи готові агресивно сприяти подальшому розвитку. Можливості перестрахування майже не мають обмежень, за винятком деяких „складних” страхових випадків.

Витрати на відшкодування катастроф знизилися нижче середнього рівня і зараз ринок потребує суттєвого зниження IBNR, який залишився невиплаченим ще з періоду 11 вересня. Історія могла б підказати, що такий сценарій передбачає перехід ринку до нестабільного стану. Саме досвід років свідчить про те, що коли цикл доходить до цієї точки, завжди з’являються вагомі аргументи, які допомагають уникнути повторення помилок минулого.

Тарифи

Моделювання та актуарний розрахунок зараз відіграють важливу роль у політиці тарифів та у визначенні можливого ризику. Загалом, перестрахування більше спрямоване на узгодження цінової політики та можливих ризиків, на кращу оцінку та контроль за отриманими результатами в цілому. Страховики були готові зробити вагомий внесок у відновлення багатообіцяючого бізнесу, доказом цього послужило повернення до раніше укладених угод з метою визначення відповідних умов співпраці. Проте, в той же час багато перестрахувальників клієнтів позбулися неприбуткового бізнесу і відмовилися від попередніх страхових домовленостей. Навіть серед “нових” гравців простежується вибіркове, а не вільне конкурування. Підводячи підсумок, слід зазначити, що продумана стратегія дій має багато переваг щодо дій навмання, які в минулому призводили до зниження стабільності ринку.

Маємо те, що маємо

Потреба повернення рівноцінних капіталів спричинила конкуренцію щодо тарифної політики. В той час, як результати від страхової діяльності за 2003 рік поліпшилися, отримані прибутки були нижчими, ніж очікувалось - це стосувалося навіть „новоукладених” договорів перестрахування, полегшених легалізацією спадщини та правонаступництва. Тенденція до збільшення процентних ставок дещо поліпшить очікувану ситуацію у 2004 році, але загальний стан інвестиційного клімату ще далекий від сприятливого. Андерайтингова політика все ще буде необхідною для визначення сприятливих умов загального обороту. Страховики намагаються зосередитись на найбільших страхових ємностях та об’єктах для полегшення періодичних втрат. Вплив нових інвестицій разом з ретельною перевіркою органів нагляду та рейтингових агенцій має визначальний вплив на кінцевий результат.

Рейтинг

Зростаючий влив рейтингових агенцій призвів до підвищення інтересу щодо кількості клієнтів, яким було відмовлено у послугах, що, в свою чергу, поставило страховиків перед необхідністю встановлення мінімальних загальноприйнятих вимог щодо перестрахування. Комерційний вплив „падіння” ринку перестрахування нижче цього рівня був проілюстрований погіршенням становища SCOR наприкінці 2003 року. Самі по собі рейтингові агенції стали більш вимогливими до власних методик аналізу, свідченням цього є дискусійний випадок щодо зниження рейтингу Munich Re. Потреба підтримувати та оптимізувати систему рейтингу буде ставати дедалі необхіднішою з метою підтримки андерайтингової політики.

Гарантії платоспроможності

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Огляд світового ринку перестрахування: тенденції переходу на сезон 2003-2004 року

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок