Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Скачати: Доходи, витрати і прибуток страховика

Доходи, витрати і прибуток страховика

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Доходи, витрати і прибуток страховика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ця тема стосується дуже важливого аспекту діяльності страхової компанії — організації її фінансів.

При вивченні питань, передбачених у межах цієї теми програмою курсу, треба усвідомити, що формування доходів страхової компанії, специфіка її витрат, склад і порядок визначення страхових резервів пов’язані із особливістю страхування як сфери бізнесу.

Двоїстий характер діяльності страховика, що сполучає проведення саме страхування і виконання ролі активного інвестора, обумовлює специфіку його доходів.

Ці доходи можна поділити на три великі групи:

доходи від страхової діяльності, тобто всі надходження на користь страховика, пов’язані із проведенням страхування та перестрахування;

доходи від інвестування і розміщення тимчасово вільних коштів (тимчасово вільних власних коштів і тимчасово вільних коштів страхових резервів);

інші доходи, тобто ті, які не належать ні до страхових, ні до інвестиційних доходів, але часом з’являються у страховика в процесі його звичайної господарської діяльності.

Доходи від страхової діяльності є, так би мовити, первинними доходами страхової компанії. Саме на залучення цих доходів розраховує страховик, з’являючись на страховому ринку і пропонуючи страхові послуги за певну плату. Платою за страхування є страхова премія, яку страхувальник зобов’язаний внести страховику згідно з договором страхування. Тільки після сплати страхової премії договір страхування набуває чинності.

Термін «страхова премія» є загальноприйнятим у світовій практиці. Проте в практиці українських страховиків і в українському законодавстві частіше вживаються терміни «страховий платіж» і «страховий внесок». Всі ці терміни — синоніми. Але варто зауважити, що інтеграція в світовий страховий ринок потребує дотримання певних стандартів, у тому числі й у визначенні понять. Через це вважається за краще використовувати термін «страхова премія».

Страхова премія визначається залежно від суми, на яку укладається договір страхування (страхової суми), і страхового тарифу. Розмір і порядок визначення страхової суми, а також рівень страхових тарифів — найважливіші елементи договору страхування, адже вони є фінансовою основою взаємовідносин між страховиком і страхувальником, оскільки безпосередньо впливають на ціну страхової послуги. Ціна страхової послуги (страхова премія) обчислюється шляхом множення страхової суми на страховий тариф.

Страховик, крім найважливішого первинного доходу — страхових премій, може отримувати й інші види доходів, які згідно із Законом України «Про страхування» віднесені до доходів від страхової діяльності.

Якщо страхова компанія має договори перестрахування і виступає як прямий страховик (цедент), вона може одержувати від перестраховика доходи у вигляді комісійних винагород за передачу ризиків у перестрахування.

У разі настання страхової події за перестрахованим договором прямий страховик у повному обсязі сплачує відшкодування, а перестраховик компенсує йому свою частку у відшкодуванні збитків у сумі згідно із перестраховою угодою. Це ще один вид доходів від страхової діяльності — частка страхових сум і страхових відшкодувань, сплачена перестраховиками.

Іноді система проведення деяких видів страхування потребує створення централізованих страхових резервних фондів. Якщо внески у такі фонди були зроблені, а потім за певних причин відбулося повернення коштів із цих фондів на користь страховика, то суми, повернені із централізованих страхових резервних фондів, також вважаються доходом від страхової діяльності.

І нарешті, останній вид доходів від страхової діяльності, віднесений до цієї категорії доходів згідно із Законом України «Про страхування» — повернені суми технічних резервів, інших, ніж резерв незароблених премій. Оскільки законодавство України передбачає формування тільки двох технічних резервів — резерву незароблених премій і резерву збитків, то очевидно, що під «технічними резервами, іншими, ніж резерв незароблених премій», розуміється резерв збитків. Повернення коштів з цього резерву відбувається, якщо було зарезервовано коштів більше, ніж сплачено у вигляді страхового відшкодування.

Отже, студент має запам’ятати, що всі види доходів, які отримує страхова компанія від проведення страхових операцій, а саме: страхові премії за договорами страхування і перестрахування; комісійні винагороди за перестрахування; частки страхових сум і страхових відшкодувань, сплачені перестраховиками; повернені суми із централізованих страхових резервних фондів; повернені суми технічних резервів, інших, ніж резерв незароблених премій, — це доходи страховика від його основної діяльності.

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Доходи, витрати і прибуток страховика

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок