Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхова організація (компанія)

Страхова організація (компанія)

Назва:
Страхова організація (компанія)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,66 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Страхові компанії складають основу інституційної та територіальної структури страхового ринку. Студент має дослідити, якими факторами зумовлена необхідність функціонування на ринку великої кількості страховиків, яка мета їх діяльності, проаналізувати сутність існуючих підходів до класифікації страхових компаній:

за характером власності (в т. ч. зосередити увагу на унікальній формі об’єднання приватних страховиків — корпорації «Ллойд» (Велика Британія));

за спеціалізацією;

за розміром статутного фонду (та надходжень страхових премій);

за територією обслуговування.

Діяльність будь-якого страховика знаходиться в тісній залежності від економічного середовища, в межах якого він її здійснює. Тому студент повинен з’ясувати, з якими проблемами стикаються страховики, працюючи на ринку.

Також студент має звернути увагу на тенденції розвитку страхових компаній, які притаманні провідним країнам Заходу і характеризуються посиленням монополізації діяльності страховиків та концентрації капіталу. Необхідно розібратися в сутності таких форм прояву цих тенденцій, як горизонтальна та вертикальна інтеграція, диверсифікація.

Особливої уваги потребує розгляд питань щодо створення, функціонування та ліквідації страхової компанії в Україні.

Основними підходами, що уможливлюють вивчення процесу створення страхової компанії, є розгляд таких взаємопов’язаних етапів:

реєстрація страховика як юридичної особи;

надання цій юридичній особі статусу страховика.

Особливості створення страховика як юридичної особи визначені Законом України «Про господарські товариства» та Законом України «Про страхування». При їх розгляді необхідно детально визначити відмінності у функціонуванні акціонерних, повних, командитних товариств і товариств з додатковою відповідальністю.

Крім того, студент має взяти до уваги, що страхова організація також може бути створена як державна компанія, як товариство взаємного страхування. Слід визначити, що являє собою державна страхова компанія та з якою метою створюється товариство взаємного страхування.

При вивченні умов створення страхової компанії грунтовного засвоєння потребує питання щодо формування статутного фонду страховика. Студенту слід знати вимоги вітчизняного законодавства щодо структури та мінімального розміру статутного фонду страхової компанії, в тому числі створеної за участю нерезидентів.

Зареєстрована юридична особа набуває статусу страховика тільки після видачі їй ліцензії на право здійснення страхової діяльності та внесення її до Державного реєстру страховиків. Тому студент має дослідити порядок подання та проходження документів для отримання ліцензії; вимоги до їх оформлення; перелік видів страхування, на які видається ліцензія відповідно до поданих Правил страхування.

Вивчаючи питання функціонування страхової компанії, студент повинен добре засвоїти, якими видами діяльності може займатися страховик, в чому їх сутність. При цьому слід звернути увагу на особливі умови проведення страхової діяльності, які полягають у спеціалізації страхових компаній, тобто у їх поділі на такі, що страхують життя; такі, що здійснюють інші види страхування; такі, що надають перестрахові послуги. Треба також визначити сутність стратегії страхової компанії, значення бізнес-плану для ефективної реалізації стратегії страховика.

Ґрунтуючись на нормах Закону України «Про господарські товариства» та Закону України «Про страхування», студенту необхідно розглянути питання реорганізації та ліквідації страховика.

Успіх діяльності страхової компанії значною мірою забезпечується наявністю у неї необхідних ресурсів. Треба з’ясувати сутність фінансових, матеріальних, трудових, інформаційних ресурсів та визначення їх кількісних та якісних параметрів.

Важливим питанням теми є структура страхової компанії. Студент має знати, як тлумачиться термін «організаційна структура» страхової компанії, які форми має така структура.

Структура страхової компанії може охоплювати декілька рівнів управління, тому з урахуванням особливостей Положення про відокремлені підрозділи страхової компанії важливо визначити, що являють собою центральний офіс, філія та представництво страховика. При цьому варто звернути увагу на сутність централізованої та регіональної системи організаційної роботи страхових компаній з філіями.

Організаційна структура страховика є динамічною. Вона може змінюватися: ускладнюватися, спрощуватися, що в свою чергу сприяє її вдосконаленню. Вдосконалення організаційної структури страховика може відбуватися в декілька етапів. При їх розгляді необхідно з’ясувати сутність першого етапу, який передбачає вивчення всіх переваг і вад діючої системи управління страхової компанії; другого етапу, на якому опрацьовується проект створення (для нових компаній) або вдосконалення організаційної структури компаній; третього етапу, на якому впроваджується нова організаційна структура компанії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Страхова організація (компанія)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок