Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхування немайнових інтересів особи

Страхування немайнових інтересів особи

Назва:
Страхування немайнових інтересів особи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,91 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН

1. Змішане страхування життя.

2. Добровільне та обов'язкове страхування від нещасних випадків.

3. Побудова тарифів по страхуванню життя.

1. Змішане страхування життя

Змішане страхування життя застосовувалось ще в умовах монополії державного страхування. Воно має місце тоді, коли в одному договорі встановлюється декілька видів страхової відповідальності на випадок настання стількох же страхових випадків, яких виділяється три:

- дожиття застрахованого до закінчення строку страхування;

- втрата страхувальником здоров'я від нещасного випадку;

- смерть застрахованого.

Вже перелік страхових випадків показує, що по договору змішаного страхування страхувальниками є лише фізичні особи.

Страхові організації при укладанні договорів цього виду страхування враховують такі обставини;

- стан здоров'я страхувальника;

- його вік;

- громадянство.

Звичайно, враховуються й інші фактори, зокрема, умови праці, життєдіяльності, генетичну спадковість, тощо. Все це в сукупності визначає рівень смертності страхувальників.

На страхування приймаються громадяни від 16 років і до того віку, який вважається середньою тривалістю життя. Хоч страхувальники повинні бути громадянами України, однак, договори можуть укладатися з громадянами інших країн та особами без громадянства, якщо вони постійно проживають в нашій країні. Застрахуватись не можуть лише непрацюючі інваліди першої групи.

По змішаному страхуванню життя застосовується різний обсяг страхової відповідальності. Наприклад, при страхуванні на дожиття до закінчення строку страхування страховим випадком, за наслідки якого передбачена виплата страхової суми, вважається дожиття застрахованого до останнього дня дії договору. Іншими словами, він повинен мати законну силу на день дожиття, а значить, бути оплаченим повністю місячними чи одноразовими внесками. Страхувальник може одержати страхову суму на дожиття вже на слідуючий день після закінчення договору, причому, незалежно від того, одержав чи не одержував він страхову суму за наслідки нещасного випадку, який трапився. Це зумовлене тим, що страхові виплати по зазначених страхових випадках формуються за рахунок різних нетто-ставок як складових страхових тарифів. Після закінчення договору право страхувальника одержати страхову суму зберігається на протязі трьох років.

Обсяг страхової відповідальності залежить також від втрати здоров'я страхувальником від нещасного випадку, який трапився на протязі періоду дії договору і зумовив обумовлені наслідки, пов'язані з одержанням травматичних чи інших пошкоджень організму. В такому разі виплачується частина чи повна страхова сума, що залежить від встановленого ступеня втрати здоров'я. Зазначимо, що страхові виплати по страхуванню від нещасного випадку здійснюються незалежно від тих сум, які повинен одержати застрахований по державному соціальному страхуванню й пенсійному забезпеченню.

Страхова відповідальність в зв'язку з настанням смерті застрахованого в повному обсязі наступає, починаючи з сьомого місяця дії договору. Це зумовлене тим, що договори страхування укладаються без попереднього медичного огляду та без медичних протипоказань по відношенню до певних осіб. Тому необхідні обмеження страхової відповідальності в початковий період страхування, коли ще не нагромаджені страхові внески.

За згодою сторін договори по змішаному страхуванню укладаються на будь-яку суму. Вона залежить лише від матеріальних можливостей застрахованого, якому при більшій страховій сумі необхідно виплачувати більші обсяги страхових внесків.

Як правило, договори укладаються строком на 3, 5, 10, 15 та 20 років, але з умовою вибору застрахованим такого строку, щоб закінчення договору страхування не виходило за межі досягнення ним 80-річного віку.

Тарифні ставки встановлюються з певної частки страхової суми і прямо пов'язуються з віком страхувальника на день укладання договору. Величини тарифних ставок знаходяться в зворотній залежності від строку страхування. Для спрощення практики застосування тарифних ставок вік застрахованого визначається в повних роках як різниця між роком заключення договору і роком його народження. Щоб обчислити розмір страхового внеску, необхідно величину тарифної ставки помножити на число сотень страхової суми. Можливе і укладання договорів, умови яких передбачають виплату одноразового страхового внеску наперед за весь строк. При звичайних умовах договорів страхувальники повинні виплачувати страхові внески щомісяця. У випадку несплати чергового страхового внеску дія договору припиняється через три місяці після сплати попереднього платежу.

Специфічною формою страхування на дожиття є страхування додаткової пенсії. Цей вид добровільного страхування сприяє підвищенню державних пенсій всім категоріям громадян після настання пенсійного віку. Тим страхувальникам, що досягли його, виплачується довічна додаткова пенсія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Страхування немайнових інтересів особи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок