Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страховий захист особистої власності

Страховий захист особистої власності

Назва:
Страховий захист особистої власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Обов'язкове страхування майна громадян.

2. Об'єкти та умови добровільного страхування.

3. Розрахунок страхової суми, платежів та розміру страхового відшкодування.

1. Обов'язкове страхування майна громадян

З точки зору важливості майна для задоволення сімейних потреб його можна розділити на дві групи. До першої відноситься пріоритетне майно, тобто життєві блага першої необхідності, без яких не може існувати людина. Саме це зачіпає й суспільні інтереси. До другої групи включаються менш важливі для життя й здоров'я людини матеріальні об'єкти, загибель яких в основному обмежує лише реалізацію особистих інтересів громадян.

Загибель житлового будинку або сільськогосподарських тварин в місцевостях, де вони відіграють основну роль в забезпеченні харчування сім'ї, може нанести надзвичайну шкоду благополуччю людей, відновити яке їм без допомоги дуже важко.

Цю допомогу громадянам, в разі загибелі їхнього майна, повинна надавати держава. З метою підвищення їх відповідальності за експлуатацію й зберігання майна першої групи держава вводить до нього принцип обов'язкового страхування в певному мінімумі до його повної оцінки (страхової суми). Інша її частина може страхуватись добровільно.

Майно другої групи підлягає лише добровільному страхуванню, умови якого розповсюджуються не на всі об'єкти власності громадян. Державне страхування не розповсюджується на негосподарських домашніх тварин — собак, котів, декоративних птахів, звірів. Не страхуються також фотографи, креслення, рукописи, гроші, хоч деякі з цих об'єктів можуть страхуватись недержавними страховими компаніями.

Зазначені виключення окремих об'єктів з страхування зумовлені тим, що здебільшого не можна дати їм страхову оцінку, а також встановити факт загибелі та розмір збитку.

В особистій власності громадян обов'язковому страхуванню підлягає слідуюче майно: житлові будинки; дачні споруди: господарські будівлі (сараї, гаражі, приміщення для тварин, парники, теплиці, тощо). Зазначимо, що застрахованими будуть лише ті з названих об'єктів, які мають фундамент, стіни та дах. Не включаються в страхування зруйновані або ветхі споруди, а також ті, власники яких постійно не проживають в даному населеному пункті.

Обов'язковому страхуванню підлягають також тварини, що належать громадянам на правах особистої власності. До них відносяться: велика рогата худоба віком від 6 місяців; коні та верблюди — від 1 року.

Громадяни, що мають об'єкти, застраховані в обов'язковому порядку, у встановлені строки вносять страхові платежі. При цьому до поточних платежів додається недоплата по них за попередні роки і пені за весь період прострочки платежа. Страхові платежі поточного року, які не внесені у встановлені строки, стягуються в обов'язковому порядку з нарахуванням пені — 0.1% за кожний день прострочки.

У випадку загибелі або пошкодження належного страхувальнику майна страхові платежі, термін виплати яких наступив, можуть бути утримані з суми відшкодування. Якщо страхувальник недоплатив певну частину страхових платежів, то з виплачуваних ним внесків спочатку погашаються недоплати минулих років, потім пеня на неї, недоплата по платежу поточного року, пеня на неї, нарешті, непрострочені платежі поточного року.

Окремі господарства громадян, у яких виникли фінансові труднощі, можуть повністю або в певній частині звільнятись віл виплати страхових платежів. Це питання вирішується органами державного страхування на основі подання місцевих органів влади.

При обов'язковому страхуванні сільськогосподарських тварин в обсяг страхової відповідальності включаються факти їх падежу або загибелі внаслідок хвороби, нещасного випадку та стихійного лиха.

В господарствах громадян обов'язкове страхування тварин спирається на тверді норми страхового забезпечення в грошових одиницях на одну тварину кожного виду, виходячи з 40% середньої її вартості, обчисленої по державних закупівельних цінах. Приймається до >ваги також середня жива вага застрахованих тварин.

З врахуванням рівня виплат страховою відшкодування встановлюються середні ставки страхових платежів Вони є основою для диференціації ставок по видах тварин, на що впливають економічні особливості районів або груп районів та обсяг страхового відшкодування.

2. Об'єкти та умови добровільного страхування

По добровільному страхуванню можуть бути застраховані ті ж об'єкти, що й по обов'язковому. Не приймаються на страхування споруди й будівлі, що знаходяться в районах, яким загрожують обвали, повені та інші стихійні лиха, і про можливість настання їх оголошено у встановленому порядку. Останнє обмеження не стосується обставин, коли страхування заключається на новий строк до закінчення дії попереднього договору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Страховий захист особистої власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок