Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Соціальне страхування в Росії

Соціальне страхування в Росії

Назва:
Соціальне страхування в Росії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

Вступ

1. Соціальне страхування Росії в умовах переходу до ринкових відносин

2. Головні напрямки реформування соціального страхування в Росії

3. Законодавчі основи соціального страхування в Росії

Висновок

Список літератури

Вступ

Соціальне страхування в радянські часи було непорушним поняттям. Працівник був впевнений, що йому оплатять лікарняний лист, він зможе відправити дитину в піонерський табір за невеликий відсоток від вартості путівки, жінка, йдучи в декретну відпустку, знала, що зможе повернутися на своє робоче місце. На сьогоднішній момент не все так безхмарно. Незнання законодавства працівником, а також часте недотримання цього ж законодавства роботодавцем у наш жорсткий час ринкових відносин приводить до того, що люди не упевнені в тому, що їм оплатять лікарняну чи чергову відпустка, багато приватних підприємств не хочуть брати на роботу жінок з дітьми, що часто хворіють, надаючи перевагу співробітникам, у яких немає малолітніх дітей, не беруть на роботу і людей передпенсійного віку, що є порушенням законодавства і т.п.

Оголошена наприкінці 80-х років перебудова і наступний розвал СРСР викликали зміни в організації і фінансуванні соціального страхування в Росії. До першої спроби реорганізації старої системи можна віднести скасування централізованого союзного Фонду соціального страхування колгоспників і утворення Фонду соціального страхування СРСР.

Дана тема представляється актуальної в зв'язку з тим, що Росія переживає податкову реформу, зокрема, 1 січня 2001 року був уведений єдиний соціальний податок (внесок) відповідно до глави 24 частини II Податкового кодексу Російської Федерації; проводиться пенсійна реформа, спрямована на диференціацію пенсій; готується пакет документів по реформуванню Фонду Соціального Страхування.

1. Соціальне страхування Росії в умовах переходу до ринкових відносин

Перебудова викликала зміни в організації і фінансуванні соціального страхування. До першої спроби реорганізації старої системи соцстраху можна віднести Постанову Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС від 15 серпня 1990 року «Про удосконалювання порядку фінансування витрат на соціальне страхування і соціальне забезпечення». Був створений Фонд соціального страхування РСФСР, що, як і союзний, почав діяти з 1 січня 1991 року, скасований централізований союзний Фонд соціального страхування колгоспників. Однак цей захід практично не привело до перебудови змісту і функціонування соціального страхування.

Відповідно до постанови Ради Міністрів РСФСР від 25 грудня 1990 року Фонд соціального страхування РСФСР одержав свій окремий страховий тариф у розмірі 5,4 % від нарахованої оплати праці. Пізніше Фонду було надане право застосування фінансових санкцій, якими користалися органи Пенсійного фонду.

Поступово Фонд зміцнював своє організаційне і фінансове положення. Були затверджені Тимчасове положення про Фонд і Інструкція про порядок сплати страхових внесків і витраті засобів. На місцях створені регіональні фонди, підлеглі центру. Правове положення Фонду істотно усталилося в зв'язку з виданням у 1992 і 1993 роках відповідних Указів Президента Російської Федерації. Згідно з цими документами керування державним соціальним страхуванням було покладено на Уряд Російської Федерації за участю загальноросійських об'єднань профспілок. Фонд став державною установою.

Найважливішим досягненням первісного реформування системи соціального страхування є створення самостійного, автономного Фонду зі своїм бюджетом і новою моделлю управління. Це дозволило забезпечити строго цільове використання засобів і не тільки зберегти, але навіть трохи підвищити рівень забезпечення застрахованих окремими посібниками. У складних для країни економічних умовах були збільшені терміни виплати посібників по вагітності і родам і по відходу за хворими дітьми. Знято існувавше тривалий час обмеження при виплаті посібників по тимчасовій непрацездатності працюючим інвалідам. Для всіх працівників Півночі посібник по тимчасовій непрацездатності встановлено в розмірі 100 відсотків заробітку. Фонд узяв на себе фінансування посібників по відходу за дитиною до досягнення їм віку півтора років.

Перші кроки реформування не змогли радикально змінити сутність системи соціального страхування, що ще в значній мірі спиралася на застарілі дореформені принципи і правила, властиві централізованому веденню економіки.

2. Головні напрямки реформування соціального страхування в Росії

До основних напрямків її подальшого реформування можна було б віднести наступні:

1. удосконалювання структури виплат по соціальному страхуванню;

2. раціоналізація й оптимізація умов надання посібників з обліком ринкових відносин, що складаються;

3. поширення соціального страхування на індивідуальних підприємців і інших облич, що самостійно забезпечують себе роботою, визначення порядку їхньої участі у фінансуванні і надання їм відповідних виплат;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціальне страхування в Росії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок