Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Соціальне страхування в Латвії

Соціальне страхування в Латвії

Назва:
Соціальне страхування в Латвії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,99 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
За даними Державної служби зайнятості, число зареєстрованих безробітних у Латвії в квітні 2004 р. склало близько 90 тис. чоловік чи 8,4% економічно активного населення (у першому кварталі поточного року - 8,6%). При цьому понад 25% безробітних не можуть знайти нове робоче місце більше року, і лише 43-45% з їхнього числа мають право на одержання посібника від Державного агентства соціального страхування (у середньому близько 110 доларів США при офіційному прожитковому мінімумі майже 200 доларів США).

Велику частину безробітних складають жінки (55%), не можуть знайти роботу і 82% працездатних інвалідів. При цьому по підрахунках Міністерства добробуту Латвійської Республіки, що спирається на реальні критерії зайнятості (методика МАРНОТРАТ), безробіття в Латвії складають 11% працездатного населення, скоротивши за останні п'ять років на 3%, в основному, за рахунок негативного сальдо міграції. Визначений вплив на збереження в цілому рівня безробіття робить пенсійна реформа: у Латвії продовжується поетапне підвищення пенсійного віку до 62 років, що 1 січня 2003 р. уже завершилося для чоловіків, а до червня 2008 року планується реалізувати у відношенні жінок.

Керівництву країни в цілому вдається стабільно зберігати помірні показники безробіття за рахунок маніпулювання механізмами реєстрації людей, що шукають роботу. По оцінках експертів, із загального числа осіб, що втрачають статус безробітного, тільки близько 40% знаходять роботу на повну ставку, більш половини - виключаються зі списків за недотримання вимог законодавства (побічні заробітки, відмовлення від запропонованих вакансій і т.п.) і близько 3% - у зв'язку з виходом на чи пенсію виїздом за кордон.

У депресивних регіонах країни навіть по офіційних підрахунках рівень безробіття не опускається нижче 26%. Так, найвищий показник у першому кварталі поточного року зафіксований у Лудзенському (27,7%), Резекненському (26,3%) і Балвському (26,3%) районах Латгалії. Тут також і найвищий рівень безробітних протягом більш одного року - понад 60% від їхнього загального числа. Слід зазначити, що багато безробітні, утративши надію, перестають реєструватися на біржі праці.

В перші роки після вступу Латвії в ЄС експертами прогнозується збільшення числа безробітних у промисловості і сільському господарстві в зв'язку з уведенням твердих квот на продукцію, призначену для внутрішнього європейського ринку, утратою конкурентних переваг на російському ринку і недоліком інвестицій для подолання технологічної відсталості.

У Латвії росте число і величина виплачуваних дотацій по безробіттю

У січні 2003 року посібник одержали 40 559 чоловік, а середній його розмір склав 59,23 лата, повідомили агентству ЛІТА у відділі по зв'язках Міністерства добробуту.

У січні 2004 року дотації одержали 37 205 чоловік, а середній його розмір складав 56,32 лата, свідчать дані Державного агентства соціального страхування (ГАСС).

Приріст дотацій свідчить про те, що люди, що реєструються як безробітні, одержували до втрати роботи більш високі зарплати. Крім того, населення Латвії усе більше реєструє офіційні доходи, унаслідок чого росте страхова зарплата, що враховується при нарахуванні виплат по безробіттю.

Мінблаг відзначає, що люди все частіше реєструються в Державному агентстві зайнятості (ГАЗ), тому що хочуть одержувати виплати і використовувати можливості перекваліфікації.

Для одержання статусу безробітного людина повинна подати у відділенні ГАЗ за місцем проживання паспорт, податкову і трудову книжки, а також довідку роботодавця про причини звільнення.

Виплати може одержати зареєстрований безробітний зі страховим стажем не менше року, у випадку, якщо не менше ніж протягом дев'яти місяців за нього вносилися страхові внески.

На виплати можуть претендувати й особи, що виховували дитину у віці до півтора років, дитини-інваліда у віці до 16 років, що повернули працездатність після інвалідності, демобілізовані військовослужбовці.

Для одержання дотацій потрібно звернутися у відділення ГАСС із довідкою від ГАЗ і інші документи.

Платежі соціального страхування виплачуються із зарплати, премій, інших винагород працівникам. Платежі обов'язкового соціального страхування складають у 2001 році 35,09% від нарахованої зарплати і всіх додаткових виплат, що обкладаються прибутковим податком з населення. З них 26,09% платить роботодавець (представництво), а інша сума віднімається з виплачуваної працівнику. Працівнику-нерезиденту Латвії необхідно одержати дозвіл на роботу в Латвії.

Система соціального страхування Латвії після відокремлення від Радянського Союзу зазнала суттєвих змін. Латвія, на відміну від багатьох колишніх республік Союзу, пішла своїм шляхом, який привертає до себе увагу. Латвійська модель пенсійної системи давно привернула увагу інших країн СНД.

У Латвії в майбутньому році буде остаточно введена триступінчаста пенсійна система.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Соціальне страхування в Латвії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок