Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Моделі соціальної політики за кордоном

Моделі соціальної політики за кордоном

Назва:
Моделі соціальної політики за кордоном
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,63 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Система соціального захисту кожної країни — один з найважливіших елементів соціальної політики. Організаційно-правова форма системи соціального захисту визначається станом економіки і ринку праці, існуючої податкової політики і політики в галузі доходів, демографічною ситуацією, розвитком фінансових, в тому числі і страхових інститутів, прийняттям суспільством конкретної моделі соціального страхування.

В зарубіжних країнах з розвинутою ринковою економікою поняття соціального захисту нерозривно пов’язане з поняттям пенсійного забезпечення. Адже за своєю сутністю пенсія та соціальні виплати замінюють заробітну платню як основне джерело доходів найманого працівника, коли за віком або станом здоров'я він втрачає здатність повноцінно трудитися. Для матеріального забезпечення системи соціального захисту резервується частина необхідного продукту, який використовується для покриття витрат на відтворення робочої сили, яка забезпечує життєдіяльність тих, хто не здатний працювати через вказані вище причини.

Частка коштів, яка на це витрачається, в структурі ВВП — макроекономічний показник рівня цивілізованості суспільства.

Соціальне забезпечення, як один з актульних аспектів соціального захисту, постійно перебуває під контролем уряду кожної країни. В центрі дискусій щодо реформування систем соціального захисту та пенсійного забезпечення, які розгорнулися в наукових і політичних колах західних країн і країн з перехідною економікою, — пошук нових, більш ефективних страхових методів і механізмів; створення багаторівневих і взаємодоповнюючих систем соціального захисту; активне залучення приватного сектора і самих застрахованих до фінансування соціальних затрат; методи залучення до процесу колективного і особистого соціального страхування осіб, зайнятих в тіньовому ринку праці; створення комплексних, взаємопов'язаних інститутів соціального захисту людей похилого віку.

Реформи систем соціального захисту та соціального страхування, які вже почалися в ряді країн Європейського Союзу зводяться до різноманітних комбінацій таких заходів як: поступове підвищення пенсійного віку, зниження розмірів окремих видів пенсій та соціальних допомог, збільшення розмірів страхових внесків та періодів страхування, обмеження практики передчасного виходу на пенсію, стимулювання створення приватних соціальних фондів.

Головний інститут соціального страхування, організований на принципах перерозподілу в системах соціального захисту, які реформуються, передбачається посилити додатковими (обов'язковими і добровільними за характером; професійними, корпоративними і індивідуальними за формою організації) системами соціального захисту, накопичувальними за своєю природою.

Витрати на соціальний захист в країнах Європейського Союзу складають в середньому 9% ВВП [43, 101]. Згідно з прогнозами очікується їх подальше зростання. Зараз в країнах ЄС нараховується майже 100 млн. осіб похилого віку, в той час як загальна кількість населення дорівнює 321 млн. чол. Питома вага осіб старших 60 років — складає біля 20% загальної кількості населення. Особи віком старше 50 років складають приблизно 31% всього населення і 21% всієї робочої сили [43, 101]. Очікується, що до 2025 р. тільки в країнах ЄС кількість осіб старших 65 років збільшиться на 21 млн. чоловік, в той час як чисельність потенційно активного населення скоротиться більш, ніж на 15 млн. чол.[43, 101].

Перед системою соціального страхування стоять три основні завдання. Це, перш за все, захист від бідності. По-друге, надання доходу при завершенні трудової діяльності, розмір якого, як правило, пропорційний сумі заробітку, який виплачувався безпосередньо перед виходом на пенсію. По-третє, захист цього доходу від зниження реального рівня життя в результаті інфляції.

В Бельгії, Франції, Німеччині, Великобританії, Італії призначаються так звані соціальні пенсії, які надаються всім особам, які досягнули пенсійного віку, але не мають з певних причин права на іншу пенсію, або якщо вони отримують пенсії в розмірі, який нижчий встановленого мінімуму. Соціальна пенсія призначається за умови, якщо доход пенсіонера не досягає встановленого мінімуму, що засвідчується після спеціальної перевірки органами соціального страхування або соціальної допомоги.

Формування моделі національної системи соціального захисту — результат суспільної злагоди з приводу принципів побудови, способів здійснення соціальної політики. Така злагода складається під впливом економічних, культурних і національних традицій тієї чи іншої країни. Загальною і обов'язковою умовою організації всякої системи соціального захисту є створення державою правової, організаційної і економічної бази, яка б забезпечувала збереження права на пенсію та соціальні виплати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Моделі соціальної політики за кордоном

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок