Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Особливості Інтернет-страхування

Особливості Інтернет-страхування

Назва:
Особливості Інтернет-страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Продаж товарів по мережі інтернет стає повсякденною реальністю, а не паєм „продвинутих“ одинаків. Корпоративні продажі по системі on-line у всіх секторах економіки у світовому масштабі склали близько 50 млрд дол. А в 2004 р., за даними компанії Forrester Research, що базується в Кембріджі, їхній обсяг досяг 1,4 трлн дол. Такий же ріст зафіксований компаніями Gartner Group і Goldman Sachs! Зовсім природно, що в цей процес усе більше втягується й страхування. Найбільші у світі страхові компанії вже мають багатомільярдні обороти онлайнових страхових угод.

Поняття Інтернет-Страхування й Інтернет - представництва страхової компанії

З часом, все більша кількість фінансових інститутів використовують можливості мережі Інтернет для надання своїх послуг. Першими були банки й інші інвестиційні посередники, тепер до них приєдналися страхові компанії. Природно, як і для будь-якої іншої форми електронного бізнесу, ринок Інтернет-Страхування найбільш розвинений в Америці. У США, поряд зі звичайними страховими компаніями, у мережі представлена велика кількість страхових брокерів (страхові портали), які дають можливість клієнтові підібрати необхідну компанію й купити в неї поліс через Інтернет. Одні з них просто призначені для опису ситуації на ринку, консалтингу та ін., а інші дають можливість одержати поліс від обраної клієнтом компанії, не виходячи з будинку.

Таким чином, Інтернет – Страхування (у повному значенні цього слова) - це всі елементи взаємодії між страховою компанією й клієнтом, що виникають при продажі страхового продукту і його обслуговуванні, але вироблені за допомогою мережі Інтернет. Тому, щоб Інтернет – Представництво компанії функціонувало як віртуальний офіс цієї страхової компанії, воно повинно містити в собі наступні можливості:

 надання клієнтові повної інформації про загальний і фінансовий стан компанії;

 надання клієнтові інформації про послуги компанії й можливості детального ознайомлення з ними;

 розрахунок величини страхової премії й визначення умов її виплати для кожного виду страхування й залежно від конкретних параметрів;

 заповнення форми заяви на страхування;

 замовлення й оплата (у вигляді одноразової виплати або періодичних виплат) поліса страхування безпосередньо через Інтернет;

 передача поліса, завіреного електронно – цифровим підписом страховика, клієнтові безпосередньо по мережі Інтернет;

 можливість інформаційного обміну між Страхувальником і Страховиком під час дії договору (для одержання клієнтом різних звітів від страхової компанії);

 інформаційний обмін між сторонами при настанні страхового випадку;

 оплата страхової премії Страхувальникові за допомогою мережі Інтернет при настанні страхового випадку;

 надання Страховиком клієнтові інших послуг і інформації: консалтинг, словник страхових термінів і ін.

Якщо всім цим вимогам відповідає Інтернет – Представництво компанії, то його можна назвати повноцінним віртуальним офісом.

Які основні переваги одержує компанія при відкритті такого офісу? Очевидно, що з утримуванням віртуального офісу пов'язані менші витрати, ніж з утримуванням звичайного офісу. Трансакційні витрати за угодами у віртуальному офісі набагато нижчі від тих витрат, які потрібні для обслуговування клієнта у звичайному офісі (у середньому, 0,01 дол. і 0,50 дол. відповідно). Основним плюсом є те, що відкриття Інтернет – Представництва автоматично призводить до географічної диверсифікованості страхових продуктів компанії. Єдиною проблемою тут може стати доставка страхового поліса. Крім того, Інтернет – Представництво сприяє новим можливостям просування послуг компанії на ринку, тобто застосуванню Інтернет-Маркетингу.

Як відбувається Інтернет – Страхування?

Існують два напрямки Інтернет-Страхування: on-line і off-line.

Система on-line виконує практично повний цикл продажів у віртуальному режимі: розрахунок вартості, заповнення заяви на страхування. Через Інтернет реально провести й оплату. При такому варіанті страховик зі страхувальником (їхні представники) можуть віч навіч і не побачитися. Правда, майже у всіх компаніях клієнт все-таки одержує з кур'єром страховий поліс - документ на паперовому носії.

Страхування через Інтернет по повній програмі здійснюють тільки деякі, найдужчі компанії. Але купити можна тільки „стандартні“ продукти: страхування медичних витрат при виїзді за рубіж, громадянської відповідальності автовласників - ті, ціна яких залежить від мінімальної кількості факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Особливості Інтернет-страхування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок