Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Перестрахування вантажоперевезень

Перестрахування вантажоперевезень

Назва:
Перестрахування вантажоперевезень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Перестрахування вантажоперевезень
Яким би шляхом не здійснювалося вантажоперевезення: автотранспортом, залізницею чи повітряними судами, при перестрахуванні ризики «карго» будуть віднесені до морського страхування. Повелася ця традиція з часів перших договорів перестрахування. Прийнято вважати, що перший договір перестрахування був укладений у Генуї в 1370 році. Предметом договору були товари, які перевозились на морському судні за маршрутом Генуя - Брюгге. Під дію договору перестрахування підпадала частина цього рейса від Каделеса до Брюгге.
Початок ж формування сучасного ринку перестрахування відносять до середини 19 століття, коли процес економічного розвитку і зростання промислового виробництва сприяли появі на ринку страхування усе більш великих, складних і різноманітних ризиків. І можна сказати, що перестрахування з'явилося і є дотепер одним зі способів підтримки страховиків при збільшенні обсягів і використанні нових форм страхування. Як би ні були великі власні активи страховика, однак його індивідуальні можливості по страхуванню, а також гарантії повної і своєчасної виплати великого одиничного ризику (будь то перевезення коштовностей або готівки) досить обмежені.
Система перестрахування, як і система прямого страхування, побудована на розподілі ризику між декількома учасниками. Це дозволяє прямому страховику, з одного боку, цілком виконати прийняті на себе страхові зобов'язання перед страхувальником, а з іншого боку - полегшити тягар виплати за будь-яким страховим випадком, зберігши тим самим свою фінансову надійність.
Одне з найбільше часто використовуваних визначень перестрахування, приведено в Німецькому Торговому Статуті (HGB): “Перестрахування - це страхування ризику, узятого на себе страховиком” (§779). Крім нього в теорії і практиці існує безліч інших формулювань, які пояснюють суть перестрахування і його взаємини із прямим страхуванням і співстрахуванням.
Хто пропонує перестрахувальний захист на страховому ринку взагалі і на ринку перестрахування вантажів, зокрема?
По-перше, це професійні перестрахувальні організації, єдиним видом діяльності яких є перестрахування. Професійні перестрахувальники не мають прямих відносин зі страхувальниками, не можуть виступати стороною за договорами прямого страхування і співстрахування. Як правило, перестрахувальні організації мають організаційно-правову форму у виді акціонерних товариств. Відмінною рисою перестраховиків є встановлення довгострокових партнерських взаємин зі страховиками, надання їм інформаційних і консультаційних послуг. Допомога в організації оцінки застрахованого вантажоперевезення і врегулюванні збитку, у випадку настання страхового випадку. Як правило, професійний перестраховик має у своєму розпорядженні мережу аварійних комісарів по усьому світі і допомагає організувати відправлення або приймання вантажу своїм постійним клієнтам. Оскільки послуги такого роду досить дорогі, навряд чи варто сподіватися на те, що перестраховик надасть повний сервіс на одиничне перевезення. Разом з тим, укладаючи договір перестрахування вантажопотоків із професійною перестрахувальною організацією, страховик може бути упевнений у тім, що він не один.
По-друге, страхові компанії. Одні з них перестраховують ризики від випадку до випадку, як правило, на основі взаємності. Інші - постійно займаються перестрахуванням і в остаточному підсумку відділи (департаменти) перестрахування таких компаній згодом перетворюються в професійні перестрахувальні організації. На першому етапі материнська страхова компанія робить такому перестраховику матеріальну підтримку і передачу власного прямого бізнесу на умовах більш вигідних, чим склалися на ринку.
По-третє, активним продавцем перестрахувальних послуг є перестраховий брокер. Перевагою брокера є гарне знання ринку, віртуозне володіння технікою і технологією перестрахування. Найчастіше послугами перестрахувального брокера користаються професійні перестраховики. Однак, на відміну від останніх, брокер є лише посередником, не відповідаючи за прийнятими перестрахувальними зобов'язаннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Перестрахування вантажоперевезень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок