Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Скачати реферат: Інвестиційна діяльність страхових компаній

Інвестиційна діяльність страхових компаній / сторінка 4

Назва:
Інвестиційна діяльність страхових компаній
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,82 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Якщо говорити про частки акцій у портфелі страховиків (13-14%), то він не відповідає реальному темпу росту, який показує цей продукт [7].
На страховому ринку України існують обмеження по роботі на фондовому ринку:
- розміщення коштів страхових резервів по страхуванню життя акцій українських емітентів – не більше 30%, облігації українських емітентів – не більше 40% (разом не більше 50%);
- розміщення коштів страхових резервів по страхуванню довічної пенсії акцій українських емітентів – не більше 40%, облігації українських емітентів – не більше 40%;
- розміщення коштів страхових резервів по іншим видам страхування акції українських емітентів – не більше 30%, облігацій українських емітентів – не більше 30% (разом не більше 40%).
Цей короткий експрес-аналіз показує, що портфель розміщення активів страховиків має потребу в оптимізації, а потенціал фондового ринку використовується менше ніж на 45% [7].
Однак на сьогодні страховий бізнес ще не напрацював ані достатнього досвіду, ані належної нормативної бази для ефективного управління інвестиціями. Переважна частина коштів страхових компаній, що розміщена у фінансові інструменти вкладена в банківські депозити (до 70%). Які наразі відзначаються достатньою надійністю та прийнятною доходністю. Однак так буде не завжди. По мірі зниження рівня інфляції та розвитку бінківської системи доходність депозитів впаде до рівня, що вже не забезпечуватиме безтурботного життя страховикам. Не випадково, у світовій практиці активи інституційних інвесторів лише на 4-7% формуються за рахунок банківських інструментів, тоді к основна частина коштів інвестується в акції (до 60%) та боргові цінні папери (до 25%). І саме досвіду роботи з цими інструментами бракує страховому бізнесу. Не випадково у 2006 році рівень отриманого страховиками інвестиційного доходу знаходиться в межах 6-14% річних, тоді як подібні за інвестиційними стратегіями інститути спільного інвестування забезпечили своїм учасникам інвестиційний прибуток (до оподаткування) на рівні 60% річних і більше [5].
Водночас, Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» передбачає можливість страховим компаніям співпрацювати з компаніями з управління активами (КУА).
КУА можуть здійснювати управління активами, спільні проекти, вкладення в цінні папери ІСІ. Крім цього, КУА виступає однією з сторін у складних фінансових схемах, у яких задіяні банки, страхові компанії, лізингові компанії, кредитні союзи т інші фінансові заклади і установи.
Переваги КУА: зниження ризиків за рахунок професіоналізму КУА, мінімізацію витрат на утримання власних аналітиків і управляючих, одержання максимального прибутку від вкладення резервів — набагато більше, ніж від банківських депозитів, залучення інвестицій у страхову компанію.
Аналізуючи можливості співробітництва й перешкоди між страховиками й інститутами спільного інвестування можна відзначити, що проблема існує одна: ICI й страховики майже не працюють один з одним. Співробітництву заважає слабке розуміння страховиками можливостей роботи з ІСІ й недовіра до існуючих схем роботи страховиків, особливо дуже сильна зв’язаність з банками. Крім цього існують і законодавчі бар’єри, а саме положення, що регулює розміщення страхових резервів, куди внесені цінні папери ІСІ..
Що стосується вкладень у цінні папери ІСІ, то сертифікати ПІФів і акцій КІФів можуть стати найбільш вигідним інструментом для вкладення частини резервів. Так як середня прибутковість по банківських депозитах у гривні з 2005 по 2006 рік знизилась з 15% до 12%, у той час як прибутковість невенчурних ІСІ в 2006 році становила від 15% до 37%, а венчурних 40,4%. Крім цього, законодавство України не регламентує й не забороняє вкладення резервів страховиків в цінні папери ІСІ [7].
Сьогодні інвестиційна складова в страхових резервах українських компаній може опинитися в критичному стані, якщо врахувати високу частку неліквідних акцій у портфелях і прибутковість по депозитних ставках, яка постійно знижується.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Інвестиційна діяльність страхових компаній

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок