Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Змішане страхування життя

Змішане страхування життя

Назва:
Змішане страхування життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,83 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Змішане страхування життя
Одним із найпопулярніших видів особистого страхування є змішане страхування життя. Воно дає змогу поєднувати в одному договорі і на одну особу страхування капіталу на випадок дожит-тя до закінчення строку страхування і страхування капіталу на
випадок смерті від будь-якої причини. Отже, змішане страхуван-ня життя поєднує в собі два ризики, які суперечать один одному: з одного боку — дожиття до певної дати або події, а з іншого — смерть. Проте фактично може мати місце лише один ризик: лю-дина або доживе до кінця дії договору, або ні. Страхувальник, який укладає договір змішаного страхування життя, не тільки за-безпечує й створює накопичення. Він має впевненість у тому, що в будь-якому разі не втратить своїх внесків.
Умовами договору страхування може передбачатися відпові-дальність страховика і при втраті застрахованим здоров'я від на-слідків нещасного випадку. Включення до відповідальності стра-ховика відповідальності за наслідки нещасних випадків сприяє збільшенню тарифних ставок.
Як правило, у змішаному страхуванні життя страхувальник, який сплачує внески, і застрахований є однією й тією самою особою.
Договори змішаного страхування життя довгострокові й укла-даються на різні за тривалістю строки. Наприклад, в Україні, як показує практика, договори змішаного страхування життя мо-жуть укладатися на строк 3, 5, 10, 15 і 20 років. При укладенні договору страхування враховується вік застрахованого. Він ста-новить від 16 років. Водночас страхова компанія може встанови-ти і менший початковий вік вступу у страхування. У Росії, на-приклад, при укладенні договору страхування життя з умовою виплати страхової ренти страховикам пропонується встановлю-вати його не менш як 14 років.
Умови страхування обмежують і максимальний вік для укладен-ня договору страхування. Це обмеження також обумовлюється стра-ховою компанією, яка встановлює, наприклад, що договір змішано-го страхування життя може бути укладений страхувальником, перш ніж як йому виповниться 72 роки. Разом із обмеженням мінімальних і максимальних вікових меж прийому на страхування чітко встанов-люється і вік застрахованого на час закінчення дії договору страху-вання. Враховуючи, що мінімальний строк, на який укладаються до-говори страхування життя в Україні, як уже зазначалося, становить З роки, страхувальник, вік якого є максимальним за умовами страхо-вої компанії, може укласти договір лише на 3 роки. Скажімо, якщо за умовами страхування максимальний вік страхувальника при укладенні договору становить 72 роки, то на момент закінчення до-говору страхування йому не повинно бути більш як 75 років.
При укладенні договору страхування важливе значення має і стан здоров'я страхувальника, оскільки договори страхування, як правило, не укладаються з непрацюючими інвалідами І групи. Можуть бути передбачені й інші обмеження (стосовно інвалідів П групи, хворих онкологічними, тяжкими хронічними захворю-ваннями або на СНІД).
Для укладання договору страхування особа, яка має намір за-страхуватися, подає в страхову компанію заяву встановленої фор-ми. Страхувальникові надається право визначити особу (осіб), яка має право одержати страхову суму, якщо застрахований по-мер. Крім того, призначена страхувальником особа може бути ним замінена іншою до часу настання страхового випадку.
Страхова сума встановлюється при укладенні договору стра-хування страхувальником, але страхова компанія може обмежити її встановленням мінімальної страхової суми. Страхувальникові може бути надано право під час дії договору страхування за зго-дою страховика зменшити або збільшити розмір страхової суми. При цьому в договір страхування вносяться відповідні зміни.
Страховий внесок, який має бути сплачений страхувальником страховій компанії, залежить від розміру страхової суми і тариф-ної ставки, яка, в свою чергу, залежить від строку страхування і його варіанта (якщо страхова компанія пропонує страхувальни-кові можливість вибору), віку страхувальника, і має бути сплаче-ний за один раз, щорічно, щоквартально або щомісячно готівкою або безготівкове.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Змішане страхування життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок