Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхування валютних та біржевих ризиків

Страхування валютних та біржевих ризиків

Назва:
Страхування валютних та біржевих ризиків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,67 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
з дисципліни “Страхування”


Зміст
Діяльність страхових посередників………………………………………3
Страхування валютних та біржевих ризиків……………………………..9
Задача 1……………………………………………………………………13
Задача 2……………………………………………………………………14
Перелік джерел………………………………………………………………15
Діяльність страхових посередників
Страховий посередник — одна із трьох головних дійових осіб на страховому ринку поряд зі страхувальником і страховиком.
Страхова індустрія використовує різні типи посередників та їх комбінації. Посередницькі функції можуть виконувати: персонал страхових компаній, агенти, брокери, банки, туристичні агентст-ва, відділення зв'язку, агентства нерухомості, автосалони тощо.
Закон України «Про страхування» дає таке визначення посе-редників: «Страховики можуть здійснювати страхову діяльність через страхових посередників (страхових агентів і страхових бро-керів).
Страхові агенти — громадяни або юридичні особи, які діють від імені та за дорученням страховика та виконують частину його страхової діяльності (укладання договорів страхування, одер-жання страхових платежів, виконання робіт, пов'язаних з випла-тами страхових сум і страхового відшкодування). Страхові аген-ти є представниками страховика і діють у його інтересах за комісійну винагороду на підставі договору із страховиком.
Страхові брокери — громадяни або юридичні особи, які заре-єстровані у встановленому порядку як суб'єкти підприємницької діяльності та здійснюють посередницьку діяльність на страхово-му ринку від свого імені на підставі доручень страхувальника або страховика.
Посередницька діяльність страхових агентів і страхових бро-керів на користь іноземних страховиків на території України не допускається, якщо інше не передбачено міжнародними догово-рами України».
Діяльність страхових агентів і страхових брокерів багато в чому має спільні риси, але юридичний статус таких осіб різний. Страховий агент є уповноваженим страховика і діє згідно з агентською угодою на визначеній території. Страховий брокер, навпаки, є уповноваженим страхувальника або страхової компа-нії, що бажає перестрахувати ризики за взятими на себе зо-бов'язаннями. Клієнт доручає брокерові здійснювати всі необ-хідні дії, пов'язані з управлінням своїми договорами страхування (перестрахування) і розміщенням їх у страховій компанії на вибір брокера. Незалежність брокера від страховика або перестраховика (тобто від другої сторони угоди) — ключова відмінність бро-кера від агента. Саме незалежність брокера є гарантом того, що він, обираючи страхову компанію для свого клієнта, керується виключно інтересами останнього.
Страхових агентів поділяють на кілька ти-пів. Найпоширенішим у нашій країні є тип страхових агентів— фізичних осіб, що працюють у тій чи іншій страховій компанії.
Роль агентів виконують також транспортні підприємства при здійсненні обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті. Вони збирають страхові внески під час продажу пасажирам проїзних квитків, а потім перераховують їх до страхових компаній.
З розвитком нових видів страхування в нашій країні роль аген-тів починають виконувати банки та поштові відділення з продажу полісів обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів та інших видів страхування. З огляду на зарубіжний досвід можна передбачити, що найближ-чим часом банки будуть залучені ії до продажу полісів зі страху-вання життя.
На практиці можна спостерігати розвиток відносин страхова компанія — страховий агент ви простих форм до складніших. Уже згадувалися страхові агенти — фізичні особи (іноді їх нази-вають «прямими агентами»), що працюють у штаті конкретної страхової компанії. У зарубіжних страхових компаніях більш прогресивну та гнучку структуру являють собою страхові аген-ти—фізичні особи, які працюють на умовах контракту з однією («мономандатні страхові агенти») або кількома («багатомандатні страхові агенти») страховими компаніями. Такі агенти мають постійні зв'язки зі своїми клієнтами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Страхування валютних та біржевих ризиків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок