Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”

Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”

Назва:
Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,77 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”
На сьогодні більшість розвинутих країн заявили про створення інтегрованих інформаційно–аналітичних систем під умовною назвою “електронний уряд”(“ЕУ”). При цьому під терміном “уряд” розуміються владні структури держави всіх рівнів, а під терміном “ЕУ” – такий уряд, у якому вся сукупність як внутрішніх, так і зовнішніх зв’язків і процесів, в тому числі дистанційне надання населенню адміністративних послуг, підтримується відповідними інформаційними комп’ютерними технологіями [1-4].
Перехід України до ринкових відносин, подальше розгортання державотворчих процесів, проведення соціально-економічних реформ, розширення міжнародного співробітництва, розвиток демократизації суспільства в Україні в умовах постійних зрушень у науково-технологічній сфері викликають різке зростання вимог до рівня інформатизації суспільства. В зв’язку з цим питання інформатизації стає в Україні особливо актуальним, що підтверджують Укази Президента щодо інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади України та підтримки розвитку інтернет в Україні.
Вже сьогодні ясно, що інтеграції лише ІАС владних структур недостатньо для побудови єфективної динамічної економіки держави та сучасного громадянського суспільства. Виникають проекти їх загальної інформатизації (“електронна Європа” – “еЄвропа” [5], “електронна Росія – “еРосія” [6] тощо).
Досвід, набутий авторами при обстеженні стану інформатизації органів державної влади та розробки концептуальних рішень щодо “ЕУ” [7,8] дозволив виділити основні концептуальні рішення створення “електронної України” (“еУкраїни”), а також вимоги щодо розробки та створення суб’єктів цієї інтегрованої національної системи. В даному дослідженні викладені такі вимоги щодо ІАС банківських та страхових корпорацій (БСК). При цьому доцільно вирізняти: прикладні вимоги щодо розробки та створення ІАС БСК; загальносистемні, правові та технологічні вимоги їх розробки та створення.

Прикладні вимоги щодо розробки та створення ІАС БСК

Вимоги щодо побудови ІАС БСК. ІАС БСК виступають територіальними структурними одиницями “еУкраїна”. В загальному випадку такі системи можуть мати розподілену структуру відповідно до територіального розміщення інфраструктури БСК. В “еУкраїна” забезпечуються вертикальні і горизонтальні інформаційні взаємодії, що передбачають інтеграцію і розвиток діючих та створення нових апаратно-програмних засобів, систем комунікації, а також створення (модернізацію) аналітичного, інформаційного, програмного і лінгвістичного забезпечення на єдиній методологічній основі.
Незалежно від наявності у конкретної БСК розподіленої структури, інтеграція її до “еУкраїна” буде здійснюватися за допомогою надання відповідних функціональних можливостей інформаційно-аналітичному центру БСК. Такі центри повинні створюватися як базові елементи архітектури “еУкраїна”, репрезентуючи в ній кожну конкретну БСК. В центрі зосереджуються основні інформаційно-комунікаційні можливості БСК.
Крім внутрішніх проблем (збір інформації та підтримка, оперативних, нормативних баз даних та класифікаторів БСК; оперативний аналіз інформації БСК; ретроспективний аналіз інформації БСК; системно-аналітична діяльність з організації процесів прийняття рішень в БСК; підтримка електронного документообігу в БСК; технологічна підтримка діяльності центру), такий центр повинен вирішувати всі зовнішні проблеми ІАС БСК, пов’язані з взаємодіями її з зовнішніми суб’єктами та загальносистемними вимогами щодо її функціонування в єдиному інформаційному просторі “еУкраїна”.

Вимоги щодо взаємодій ІАС БСК з суб’єктами економічної та суспільної діяльності. Аспект взаємодії ІАС БСК з суб’єктами економічної та суспільної діяльності в Україні повинен створюватись, виходячи з досвіду країн, що досягли в цьому значних результатів. Аналіз досягнень таких країн показує, що інформаційні комп’ютерні технології БСК в них створювалися в напрямках: надання підприємствам та організаціям України електронних послуг довідкового характеру; он-лайнового спілкування їх з податковими службами з можливістю одержання електронних бланків з функцією автоматизованої допомоги, довідкових та методичних матеріалів, систем бухгалтерського обліку; надання електронних он-лайнових послуг профільного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Особливості інформатизації банківської та страхової справи у контексті створення „Електронної України”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок