Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страховий портфель Та фінансова стійкість його доходів

Страховий портфель Та фінансова стійкість його доходів

Назва:
Страховий портфель Та фінансова стійкість його доходів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Страховий портфель
Та фінансова стійкість його доходів


Під “страховим портфелем” можна розглядати різне тлумачення.
Так термін "страховий портфель" може використовуватися для вста-новлення фактичної кількості застрахованих об'єктів або діючих договорив страхування на певній території. Йдеть-ся про підприємство, дільницю страхового агента, район, тощо.
Також під страховим портфелем в особистому страху-ванні може також матись на увазі сума місячного стра-хового внеску по діючих договорах довгострокового страхування життя на встановлену дату на певній території. Вся поточна й перспективна діяльність страхо-вої організації спирається на страховий портфель, струк-тура якого в кінцевому підсумку визначає фінансову стійкість страхових операцій. Адже від величини й якості страхового портфеля залежать величини надходжень страхових платежів, обсяги й коливання виплат стра-хових сум й страхового відшкодування. Структура й якість страхового портфеля можуть аналізуватись за допомогою деяких показників. Ве-личина ж його виражається або числом застрахованих об'єктів, або загальною страховою сумою, тобто обсягом страхової відповідальності. Для структури страхового портфеля властиве спів-відношення окремих видів страхування, а також між добровільними й обов'язковими формами. Структура страхового портфеля може аналізуватись в аспекті пито-мої ваги діючих договорів і знову укладених договорів з мінімальними (низькими) і максимальними (високими) страховики сумами, групових та індивідуальних страхувань. Структура страхового портфеля складається під впливом асортименту страхових послуг, тобто системи видів і форм страхування. Особливе значення для забезпе-чення фінансової стійкості страхових операцій має опе-ративне реагування на задоволення попиту в тих страхових послугах, які в ринкових умовах відповідають інтересам страхувальників.
При аналізі страхового портфеля необхідно звертати увагу на його динамічність, що характеризується співвідношенням між договорами, що вже закінчуються.
Для перспек-тивного забезпечення фінансової стійкості страхових операцій важливо намагатись досягти й зберігати Рівновагу портфеля. Цей стан характеризується, як мінімум, компенсацією знову укладеними договорами тих, строк дії яких закінчується. Разом з тим така компенсація повинна розповсюджуватись не лише на кількість договорів й обсяг внесків по них, але й бути Узгодженою з страховою сумою, строком страхування і суттєво не відрізнятись від ймовірності збитку, яка переважала в попередніх договорах.
Певні особливості властиві страховому портфелю по договорах страхування життя. В цьому виді страхування на структуру страхового портфеля впливає так зване "сторно". Під ним розуміється відмова страхувальника від виконання умов договору ще до закінчення строку його дії. Сторно в соціальному аспекті показує, що попит страхувальника на певну страхову послугу даним стра-ховиком не може бути задоволений.
Для збалансованого страхового портфеля як основи забезпечення фінансової стійкості страхових операцій важливе значення має його однорідність по обсягу стра-хової суми об'єктів та по відповідній їм сукупності ризиків. По величині страхової суми однорідність стра-хового портфеля встановлюється досить просто — по близьких в грошовому виразі страхових сумах різних об'єктів. У відношенні ймовірності збитку необхідні роз-рахунки, що спираються на показник розсіювання страхової суми, яка відображає частку договорів з максимальною і мінімальною сумою.
Показник збитковості страхової суми виражає собою відношення виплат страхового відшкодування або стра-хової суми до страхової суми всіх застрахованих об'єктів. Приведений показник дозволяє співставити витрати на виплату страховика з прийнятою ним страховою від-повідальністю.
Дослідження динаміки показників збитковості стра-хової суми переслідує мету встановити відповідність фактичної збитковості тарифному рівню. Якщо буде ви-явлено, що фактична збитковість перевищує норматив, що включений до тарифної ставки, то необхідно вста-новити роль у цьому окремих елементів збитковості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Страховий портфель Та фінансова стійкість його доходів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок