Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Практичні аспекти агентської діяльності юридичної особи у сфері страхування

Практичні аспекти агентської діяльності юридичної особи у сфері страхування

Назва:
Практичні аспекти агентської діяльності юридичної особи у сфері страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Практичні аспекти агентської діяльності юридичної особи у сфері страхування
Основною і ключовою фігурою, яка приводить в рух механізм реалізації страхових послуг, був і залишається страховий агент. У відповідності до статті 14 Закону України “Про страхування” страхові агенти – громадяни або юридичні особи, які діють від імені та за дорученням страховика і виконують частину його страхової діяльності (укладання договорів страхування, одержання страхових платежів, виконання робіт, пов’язаних з виплатами страхових сум і страхового відшкодування). Страхові агенти є представниками страховика і діють в його інтересах за комісійну винагороду на підставі договору із страховиком.
Раніше в ролі страхового агента виступав звичайний співробітник страхової компанії, який продавав страхові поліси цієї компанії і крім комісійної винагороди мав постійну оплату праці. Але сьогодні в якості страхових агентів все частіше виступають різні юридичні особи (комерційні банки, готелі, транспортні, торгові, туристичні організації і т. ін.), діяльність яких пов’язана з обслуговуванням великої кількості громадян і організацій, яким необхідний страховий захист.
При здійсненні страхової діяльності через страхових агентів необхідно враховувати такі вимоги законодавства України:
По-перше, згідно Положення про порядок провадження діяльності страховими посередниками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 року №1523, якщо договір страхування укладається при посередництві страхового агента, суб’єкти цивільно-правових відносин повинні виконувати наступні вимоги:
- страховий агент, який отримує страхові платежі від страхувальників, зобов’язаний перерахувати ці кошти на рахунок страховика протягом двох робочих днів після отримання відповідних страхових платежів, а також оформити договір страхування не пізніше одного робочого дня з моменту отримання страхового платежу;
- страховий агент зобов’язаний щодекадно подавати страховику відомості про укладені договори страхування та розміри отриманих страхових платежів;
- у разі несвоєчасного перерахування страховим агентом страхових платежів або порушення ним терміну оформлення договорів страхування без поважних причин страховик зобов’язаний призупинити дію агентської угоди не менше ніж на три місяці.
По-друге, крім укладання договорів страхування, надання страховим агентом страхових послуг проводиться також шляхом реалізації страхових полісів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.93р. №283 “Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку” бланки страхових полісів віднесено до номенклатури бланків суворого обліку. Бланки суворого обліку відповідно до Інструкції про порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій № 291, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291, зареєстрована в Мінюсті України 21.12.99р. №893/4186 обліковуються на за балансовому рахунку 08 “Бланки суворого обліку”, на якому ведеться облік їх наявності і руху. Аналітичний облік бланків суворого обліку ведеться по кожному виду бланків і по місцях їх зберігання. Тому прийом-передача бланків страхових полісів страховому агенту повинно бути оформлено з застосуванням форм обліку бланків суворої звітності затверджених наказом Міністерства статистики України “Про затвердження типових форм первинного обліку бланків суворої звітності” від 11.03.96р. №67.
Агентська угода з страховим агентом юридичною особою може мати такий вигляд :
Агентський договір №
м. _________ “___”_____________200__р.


Страхова компанія, в особі ________________________, що діє на підставі Статуту (надалі-Страховик), і _________________
в особі _____________________________________________, що діє на підставі Статуту (надалі – Агент), уклали цей договір про наступне:

1. Предмет договору.
1.1.Предметом цього договору є представництво Агентом інтересів Страховика щодо консультування, пропонування страхувальникам страхових послуг, укладання договорів страхування, одержання страхових платежів, виконання робіт з обслуговування договорів страхування, в тому числі оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхового відшкодування, а також здійснення цих виплат за окремим дорученням Страховика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Практичні аспекти агентської діяльності юридичної особи у сфері страхування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок