Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страховий фонд суспільства, як матеріальна основа страхового захисту

Страховий фонд суспільства, як матеріальна основа страхового захисту

Назва:
Страховий фонд суспільства, як матеріальна основа страхового захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,34 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат:
На тему:” Страховий фонд суспільства, як матеріальна основа страхового захисту”.


Зміст
Вступ.
Страховий фонд суспільства, як матеріальна основа страхового захисту.
Висновок.
Список використаної літератури.


Вступ
У багатьох країнах світу страхування розглядається як могутній фактор стабілізації економіки, можливості здійснення інвестиційної діяльності, як найбільш престижна сфера діяльності в якій, наприклад, в країнах ЄС число зайнятих перевищує один мільйон чоловік і щорічно ця цифра збільшується в середньому на 2 відсотки.
Останнім часом страховий ринок України стрімко розвивається, зростає імідж страхування та попит на страхові послуги. Реформування всієї системи економічних відносин, соціальні перетворення та трансформаційні зрушення, що відбулися в Україні, надають особливої ваги розв”язанню проблем страхового захисту, спонукають до пошуку дієвих механізмів акумуляції ресурсів страховиків і страхувальників та їх ефективного використання під час реалізації страхової події. Страхування посідає важливе місце не лише у конкурентному ринковому середовищі, а й відіграє ключову роль в економічному і соціальному прогресі всього суспільства.
Для ринкової економіки характерний вищий ступінь страхового ризику, пов’язаного з можливістю виникнення не тільки стихійного лиха, а й настання економічної кризи, спадів виробництва, інфляції, політичної нестабільності та інших явищ. Страхування забезпечує відшкодування збитків, створює механізм для зменшення та запобігання їм. Безумовно, це можливо лише при наявності чітко відпрацьованої законодавчої бази, потужних страхових компаній, широкого переліку їх послуг, сучасних технологій страхового бізнесу, гарантій своєчасної та в потрібному обсязі виплати необхідних компенсацій і зацікавленості в потенційних клієнтах.


Страховий фонд суспільства, як матеріальна основа страхового захисту.
Зацікавленість людей у страховому захисті – це основа існування страхових компаній, які пропонують різноманітні види страхових послуг і виступають на ринку їх продавцями, маючи на меті одержання прибутку. Якщо немає зацікавленості з боку страхувальників у придбанні страхових послуг, страховик не в змозі існувати. Адже тільки за умови реалізації свого специфічного товару компанія створює страхові резерви, здійснює інвестування, накопичує доходи. Таким чином, страхувальникові у відносинах з страховиком належить вирішальна роль.
Особливістю діяльності страховика є забезпечення страхового захисту за умови акумулювання коштів у вигляді надходжень страхових премій до страхових резервів. Страхові резерви є коштами страхувальників, які тимчасово перебувають у розпорядженні страховика. Використання коштів страхових резервів має цільове призначення. Страховик у змозі їх використовувати тільки у разі настання страхового випадку за укладеними ним договорами страхування. Інакше кажучи, особливість організації діяльності страховика визначається своєрідністю страхового процесу, на вході і на виході якого знаходяться гроші, які лише тимчасово затримуються у страховика.
Страховик, на відмінну від промислових і комерційних підприємств, приймає від страхувальника гроші не в обмін на суто матеріальний товар або послуги, а в обмін на послугу, яка забезпечує страховий захист у вигляді майбутніх страхових виплат тільки тим страхувальникам, які зазнали збитків і потребують фінансової допомоги. Ця особливість ( тобто «плата наперед» ) потребує певних гарантій щодо здатності страхової компанії відповідати за своїми зобов’язаннями перед страхувальниками. Однією з гарантій є фінансова надійність страховика. Вона постійно перебуває в центрі уваги як страховика, так і страхувальника та пов’язана з тарифною, фінансовою, інвестиційною, перестрахувальною політикою страховика. При оцінці фінансової надійності страховика постає потреба застосувати кілька критеріїв :
розмір власних коштів ;
правильність розрахованих тарифних ставок ;
наявність збалансованого страхового портфеля ;
величину страхових резервів, адекватних сумі взятих страховиком на себе зобов’язань;
ефективність розміщення страхових резервів ;
перестрахувальницькі операції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Страховий фонд суспільства, як матеріальна основа страхового захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок