Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхова відповідальність та її реалізація в особистому страхуванні

Страхова відповідальність та її реалізація в особистому страхуванні

Назва:
Страхова відповідальність та її реалізація в особистому страхуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,83 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Страхова відповідальність та її реалізація в особистому страхуванні


ПЛАН
1. Вплив окремих факторів на можливість й обсяг виплати страхових сум.
2. Страхова відповідальність в зв'язку 3 дожиттям.
3. Механізм страхової відповідальності за наслідки настання нещасних випадків.


1. Вплив окремих факторів на можливість й обсяг виплати страхових сум.
Зростання чисельності суб'єктів 9 особистому стра-хуванні значною мірою залежить від правильного визна-чення та своєчасної виплати страхової суми, завдяки чому реалізується страхова відповідальність страхови-ків перед своїми клієнтами. Практичне виконання їх зобов'язань вимагає неухильного дотримання партне-рами умов того чи іншого виду особистого страхування, глибокого вивчення всіх факторів, що впливають на вирішення питання про виплату страхової суми.
Найважливішим фактором, без наявності якого у страхувальника чи застрахованого не вимикає права на страхову суму, є факт настання страхового випадку, що відбувся в період дії договору. Залежно від умов страху-вання страхова сума виплачується або за факт настання страхового випадку, або за конкретні обумовлені його наслідки. Наприклад, у випадку дії договору на дожиття і на випадок смерті від будь-якої причини підставою для настання страхової відповідальності (виплати страхової суми) є факт дожиття застрахованого до закінчення ді5 договору страхування життя чи обумовленої в ньому події, або ж факт смерті страхувальника» (застраховано-го). Якщо встановлені законодавством документи підтверджують дійсність настання зазначених страхових випадків, то наступає страхова відповідальність у формі виплати страхової суми, причому не обмежена будь-якими додатковими вимогами.
При страхуванні від нещасних випадків у формі самостійного виду страхування, або як складового елементу страхування життя, обмеження обсягу страхової відповідальності нерідко обумовлюється наслідками не-щасного випадку. Зазначимо також, що обмеження страхової відповідальності викликається і тим, що поняття "страховий нещасний випадок" за рядом ознак відріз-няється від того, що розуміється під нещасним випадком в звичайному змісті. Головна з цих відмінностей в тому, що для юридичного визнання нещасного випадку стра-ховик і відповідної виплати страхової суми необхідне документальне підтвердження факту настання страхово-го нещасного випадку в період дії договору страхування та його обумовлених наслідків.
Оформлення таких документів — обов'язок страхової організації, в яку страхувальник (або його спадкоємці) повинні звернутись з заявою про настання нещасного випадку.
Коли в договорі страхування життя передбачені об-меження страхової відповідальності у випадку смерті застрахованого, постає необхідність підтвердження її факту, причин та обставин, при яких це сталося. В цьому разі потенційний одержувач страхової суми повинен підтвердити свідоцтвом загсу про смерть лише її факт та дату. Страхова організація сама встановлює при-чину й обставини смерті застрахованого або страху-вальника.
Саме встановлення причини й обставин, при яких відбувся страховий випадок, є ще одним фактором, що зумовлює можливість виплати страхової суми. Якщо в договорі передбачено обмеження страхової відповідаль-ності, то виплата страхової суми здійснюється лише тоді, коли смерть чи обумовлена втрата здоров'я від нещас-ного випадку включені в перелік страхових подій, зазна-чених в договорі,
Фактором, що впливає на можливість виплати стра-хової суми, є відповідність страхового випадку, який мав місце, встановленому обсягу страхової відповідальності.
Якщо на протязі трьох років після настання страхо-вого нещасного випадку для застрахованого виникли зумовлені ним негативні наслідки, то це також виступає фактором впливу на страхову відповідальність. До таких наслідків відносяться різні порушення функції пошкод-женого органу і втрата внаслідок цього певного відсотка працездатності, або довготривале (понад 15 днів) безпе-рервне лікування наслідків страхового випадку. При цьому вимагається документ лікувального закладу про факт й прямий причинний зв'язок між нещасним випад-ком та встановленою втратою здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Страхова відповідальність та її реалізація в особистому страхуванні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок