Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхування транспортних засобів

Страхування транспортних засобів

Назва:
Страхування транспортних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Страхування транспортних засобів”


Засоби транспорту, як і домашнє майно, страхуються добровільно. На страху-вання беруться автотранспортні засоби та водні маломірні судна, які підлягають дер-жавній реєстрації у встановленому порядку.
До автотранспортних засобів відно-сять: легкові, вантажні, вантажо-пасажирські, мікроавтобуси, мотоцикли, моторолери, мото-коляски, мопеди, трактори та міні-трактори.
До водних транспортних засобів відно-сять різноманітні човни, яхти, катамарани і т.ін.
Як показує практика найбільш розвинених країн світу, найпоширенішим видом майно-вого страхування є страхування автотранспор-тних засобів. У США, приміром, на даний вид страхування припадає близько 45% загально-го збору премій за майновим страхуванням. Це пояснюється, з одного боку, стрімким зро-станням чисельності власників автотранс-портних засобів та високим рівнем небезпе-ки цього виду транспорту — з іншого. Статис-тичні дані свідчать, що число загиблих на 1 млрд. пасажиро-кілометрів становить: для автотранспорту —16 чоловік, для повітряно-го — 6,5, для залізничного — 1,2 чол.
Водночас із транспортним засобом мо-жуть бути застраховані (за бажанням стра-хувальника) водій та пасажири, додаткове устаткування до транспортного засобу, ван-таж, який на ньому перевозять.
У автострахуванні до об'єктів страхуван-ня відносять:—
страхування "авто-каско";—
страхування громадянської відпові-дальності;—
страхування від усіх видів ризиків;—
страхування автомобілів на час ремон-ту, парковки та зберігання в гаражах;—
страхування експортно-імпортних ван-тажів;—
страхування вантажів при перевезен-нях внутрішнього сполучення;—
страхування від нещасних випадків під часДТП.
Страхування вантажу від нещасних ви-падків та громадянської відповідальності буде розглянуто пізніше.
Страхування від усіх видів ризиків пе-редбачає найповніше страхове покриття. Воно забезпечує відшкодування збитків, спричине-них втратою або пошкодженням застрахова-ного транспортного засобу, фізичними травма-ми людей та пошкодженням майна третьої сторони.
При страхуванні автомобілів приватних власників, крім перерахованих уже ризиків, додаються ще відшкодування бенефіціару (пра-вонаступнику) в разі смерті страхувальника всієї капітальної суми, при фізичних каліцт-вах — затрати на лікування, а також на по-криття збитків від пошкодження багажу та інших предметів, що знаходились у салоні авто-мобіля.
Страхування "авто-каско" передбачає страховий захист від будь-яких збитків, котрі можуть виникнути внаслідок пошкоджен-ня, повної загибелі або втрати автотранспорт-ного засобу чи окремих його частин за на-стання обумовлених у страховому полісі подій. Цей вид страхування поширюється на всі автотранспортні, водні та наземні види транспортних засобів.
Страхування "авто-каско" може бути по-вним, або частковим.
При повному страхуванні "авто-каско" власник транспортного засобу отримує стра-ховий захист від збитків внаслідок пошкод-ження застрахованого об'єкта у випадку аварії, зіткнення з будь-яким іншим пред-метом, пожежі, самозагорання, перевертання, стихійного лиха, вибуху, протиправних дій і т.п., за вилученням збитків експлуатацій-ного характеру.
При частковому страхуванні "авто-кас-ко" страхове покриття забезпечується лише в разі пожежі, вибуху двигуна, викрадення, пошкодження транспортного засобу під час викрадення, стихійного лиха.
За умовами страхування "авто-каско" страховик не відшкодовує збитків, якщо:—
вони є наслідком навмисних дій стра-хувальника, членів його сім'ї або осіб, у роз-порядженні котрих знаходився транспорт-ний засіб;—
вони є наслідком воєнних дій, грома-дянського збурення, страйків;—
вони конфісковані, арештовані, знищені за розпорядженням влади.—
засіб експлуатувався несправним;—
водій був у стані алкогольного або наркотичного оп'яніння;—
засіб використовувався з метою на-вчання водити (автомобіль);—
встановлено природний знос транспор-тного засобу або його окремих вузлів;


Страхування автомобілів за умов ремон-ту, парковки та зберігання у гаражах
За збереження автомобілів своїх клієнтів відповідальність несуть власники автотранс-портних гаражів та паркових стоянок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Страхування транспортних засобів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок