Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> ПОЛІСИ СТРАХУВАННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

ПОЛІСИ СТРАХУВАННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Назва:
ПОЛІСИ СТРАХУВАННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПОЛІСИ СТРАХУВАННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
Страхування загальної цивільної відповідальності дуже популярне у світі. Законодавства багатьох країн вимагають здійсни вати таке страхування обов'язково. Покриття надається стосовно компенсації третім особам за будь-яку шкоду, нанесену страхувальником їхньому життю, здоров'ю, майну, за винятком випадків, що обумовлюються у договорі окремо. Страхувальниками фізичні або юридичні особи. Залежно від цього розрізняють особи страхування персональної відповідальності (Реrsonal Liability) та відповідальності підприємств/установ (General Third Party Liability).
Страхування персональної відповідальності. Необережність, легковажність або забудькуватість людини може завданої шкоди здоров'ю або майну третіх осіб, наприклад:
* з вини велосипедиста сталася дорожньо-транспортна прі года;
* вода зі шланга пральної машини, який був погано закріпл ний, протекла до сусідської квартири;
* під час прогулянки собака покусав перехожого;
* покупець вибирав подарунок у магазині та зіпсував товар;
* відвідувач отримав травму на слизьких сходинках у будинку.
Особа, яка винна в таких збитках, несе цивільну відповідальність перед постраждалими особами та зобов'язана компенсувати завдану шкоду. Якщо винна особа має поліс страхування персональної відповідальності, ці збитки відшкодовує страховик.
Умови страхування. Цікавим є принцип побудови страхової захисту. Вважається, що все, що не обумовлене як виняток, покривається страхуванням. Страховий поліс неодмінно містить застереження, що збитки, які підлягають відшкодуванню за іншим полісами, не підпадають під дію полісу страхування персональної відповідальності (наприклад, ризик цивільної відповідальності власників транспортних засобів).
Страхування деяких ризиків визначається на особливих умовах. Так, ризики забруднення навколишнього середовища покриваються страхуванням, якщо забруднення є випадковим та непередбаченим. Крім того, страховик може установити окремий невеликий ліміт відповідальності. За додаткову страхову премію до страхового полісу можуть включатися ризики відповідальності домовласників, власників тварин, відповідальність мисливців, спортсменів.
Страховий захист поширюється на чоловіка (дружину) страхувальника, неповнолітніх дітей або осіб, які перебувають на його утриманні, а також осіб, котрі доглядають за домом, дітьми, тваринами страхувальника або працюють на нього (якщо ця відповідальність страхувальника застрахована). Вони є застрахованими на тих самих умовах та в тому самому розмірі, як і сам страхувальник.
Страховик бере на себе обов'язок не лише визначити наявність та розмір відповідальності страхувальника, відшкодувати збитки третій особі, а й захищає страхувальника від необґрунтованих вимог. Якщо претензія розглядається в суді, страховик діє в суді від імені страхувальника та компенсує судові витрати, тобто надає юридичний захист.
Страхування відповідальності юридичних осіб. Усі підприємства — від дрібних виробників до транснаціональних корпорацій — несуть відповідальність за шкоду, завдану у процесі їх діяльності життю., здоров'ю та майну третіх осіб. Отже, умови, які можуть призвести до відповідальності, дуже широкі. Тому поліс страхування відповідальності покриває ризики відповідальності комерційної, виробничої та торговельної діяльності, крім чітко визначених у полісі винятків.
Андеррайтинг. Страхувальник заповнює заяву, де особлива увага приділяється: 1) стану приміщення страхувальника, освітленню, огорожі, східцям; 2) роботі працівників страхувальника на території третіх осіб, характеру послуг (товарів) страхувальника; 3) майну страхувальника, яке він здає в оренду, спортивній та соціальній діяльності страхувальника, стану дитячих і медичних закладів, які належать страхувальникові. Ця інформація дає змогу страховикові оцінити можливість нанесення тілесних пошкоджень людині або шкоди її майну, передбачити необхідні ліміти відповідальності.
У договорі Страхування ліміт відповідальності визначається на рік або агрегатний (тобто сумарний).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПОЛІСИ СТРАХУВАННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ЦИВІЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок