Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхування - одна з умов сучасної економічної культури

Страхування - одна з умов сучасної економічної культури

Назва:
Страхування - одна з умов сучасної економічної культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 368
Левковець П.І.
Страхування - одна з умов сучасної економічної культури
Чим цивілізоване суспільство відрізняється від, м'яко кажучи, мало цивілізованого? Крім усього іншого, тим, що представники першого мають почуття відповідальності за самих себе, покладаються на себе, свої сили і заповзятливість, тверді юридичні та економічні гарантії, чесне партнерство. Що ж стосується другого випадку, то тут панують надії на те, що всі проблеми, які виникають, більш-менш зможуть вирішитися чи самі собою, чи за допомогою всемогутньої держави, добрих і мудрих начальників, або ж в результаті якогось дива.
Останнє, як відомо, знайшло виявлення в масовому прагненні бувших радянських підлеглих поправити свої фінансові справи за рахунок всіляких компаній, у тому числі й страхових, багато з яких на той час виконували і трастові функції та широко і недобросовісно розрекламовували потенційно величезні дивіденди. Чим це закінчилось? Тим, чим не могло не закінчитися.
І це закономірно, бо страхування - не гра на вдачу, скажімо, в рулетку чи «Спорт-лото». Це прийнятий в усьому світі метод гарантованої стабільності, що охоплює всі сторони життєдіяльності суспільства і передбачає надання достатньої і своєчасної допомоги фізичним і юридичним особам у разі непередбачених юридичних обставин.
Отже, страхова справа відноситься до категорії суспільної необхідності і підлягає впровадженню у всі сфери суспільного життя. Яким же організаціям можна довіритись? Вірогідно, треба дотримуватись щонайменше двох правил: достатньо чітко вивчити правила страхування та мати справу з тими компаніями, які мають достатній досвід та авторитет у державі, страхові резерви, що є головним, тому що вони виступають твердими гарантами виконання договірних зобов'язань.
Відповідно до закону, страхування проводиться згідно з договорами страхування за рахунок грошових фондів, які утворюються в результаті сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів, а в державному страхуванні за рахунок державних відрахувань.
Страховиками виступають юридичні особи, створені згідно з Законами України «Про господарчі товариства» і «Про страхування», які отримали в установленому порядку ліцензії на проведення страхової діяльності.
Страхувальниками можуть бути фізичні та юридичні особи, які уклали договори страхування із страховиком, або є такими в обов'язковому порядку згідно з Законодавством України. Страхувальники можуть укладати договори страхування стосовно
третіх осіб за власним розсудом.
Об'єктами страхування виступають майнові інтереси що не суперечать Законам України.
Конкретні види страхування здійснюються на основі розроблених страховиком правил (умов).
Вони разом із заявою на відповідний вид страхування направляються в Укрстрахнагляд, який аналізує методику розрахунків тарифних коефіцієнтів, інших показників і ставок (актуарні розрахунки) та, враховуючи соціально-економічні обставини, приймає рішення про видачу чи невидачу ліцензії на даний вид страхування.
Законом України «Про страхування» установлено 26 позицій обов'язкового страхування.
Добровільне страхування визначається потребами страхувальника в страховому захисті від ризику настання певної події, подальшим розвитком страхового ринку. Тут набувають чинності багато факторів, із яких необхідно виділити два провідних.
По-перше, це рівень загальних та спеціальних знань громадян, керівників різних рівнів, спеціалістів у галузі економічних відносин, механізмів стабільності, гарантованого розвитку.
По-друге, наявність власності і величина відповідальності за її стан та соціальний захист працівників.
Миколаївський ринок страхових послуг характеризується наявністю 8 представників страхового бізнесу, із них 2 - філіали Української страхової компанії «Гарант-АВТО». Повертаючись до питання, які ж із страховиків заслуговують уваги і довіри страхувальників, необхідно відзначити, що в останні роки держава приділяє цьому значну увагу, вживаючи заходів для недопущення недобросовісної діяльності в даній галузі. Наприклад, перереєстрація Укрстрахнаглядом страховиків України на 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Страхування - одна з умов сучасної економічної культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок