Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Сутність, принципи, роль соціального страхування та його державне регулювання

Сутність, принципи, роль соціального страхування та його державне регулювання

Назва:
Сутність, принципи, роль соціального страхування та його державне регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,91 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
Сутність, принципи, роль соціального страхування та його державне регулювання


1.1. Система соціального захисту України та основні її складові.
1.2. Необхідність та економічний зміст соціального страхування.
1.3. Державні соціальні гарантії, державні соціальні стандарти та нормативи.
Протягом життя, кожна людина знаходиться перед небезпекою настання обставин, які можуть вилинути безпосередньо на стан її здоров'я та призвести до втрати заробітку - основного джерела засобів до існування. До таких обставин відносять хворобу, старість, інвалідність. Побороти ці обставини, в більшості випадків, самостійно, особа не може, оскільки вони визначаються об’єктивними соціально-економічними умовами, тісно пов'язані із трудовою діяльністю і майже не залежать віл волі особи. Проте, вони впливають на соціальну стабільність суспільства і тому, держава бере на себе певну відповідальність за їх настання і створює систему соціального захисту.
Термін соціальний захист має широке і вузьке тлумачення.
Під соціальним захистом у вузькому сенсі (social security) розуміють у першу чергу сукупність дій, спрямованих на надання допомоги під час життєвих криз. У цьому значенні вживають також термін соціальне забезпечення.
Соціальний захист у широкому сенсі (welfare system) це певні види колективного забезпечення, що мають на меті підтримку добробуту людей і включають в себе, окрім безпосередньо допомоги у складних життєвих ситуаціях, також запровадження превентивних механізмів, спрямованих на те, щоб запобігти виникненню таких ситуацій.
Наприклад, захист працюючих відбувається завдяки державному регулюванню мінімальної заробітної плати таким чином, щоб людина, яка працює, не опинялась за межею бідності. Для того, щоб необачлива людина, яка не дбала про свою старість протягом трудоактивного життя, не залишилась без засобів до існування, необхідно впровадити такий механізм, який би дав змогу перерозподілу доходів особи протягом її життя. Важливо зрозуміти, що державний соціальний захист має бути побудований таким чином, щоб окрім вирішення індивідуальних проблем кожної людини, забезпечувати також інтереси суспільства в цілому.
Таким чином, поняттям соціальний захист охоплюються соціальні права людини. Право на працю, на освіту, на житло, на відпочинок, на безпечне довкілля, на охорону здоров'я, на достатній життєвий рівень, на безпечні умови праці, на заробітну плату, не нижчу мінімально встановлених стандартів та ін. Ці права закріплені в ст. 41-52 Конституції, що є законодавчою базою для проведення соціальної політики. Статтею 46 Конституції України встановлено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення у разі повної, часткової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття, а також у старості, та в інших випадках, передбачених законом.
Соціальна політика - система правових, організаційних та інших заходів державних і недержавних установ та організацій, що враховують економічний потенціал країни і спрямовані на підтримання соціальної стабільності в суспільстві, створення умов для зростання добробуту працездатних осіб та забезпечення належного рівня життя тих, хто через непрацездатність чи інші життєві обставини не має достатніх засобів до існування.
Кінцевою метою соціального захисту є надання кожному члену суспільства, незалежно від соціального походження, національної або расової приналежності можливості вільно розвиватися, реалізувати свої здібності. Сучасні системи соціального захисту охоплюють увесь життєвий цикл людини, передбачаючи заходи щодо підтримання її добробуту від народження і аж до смерті. Механізми соціального захисту різних категорій суттєво відрізняються.
Фінансування соціальних витрат в Україні здійснюється не тільки за рахунок бюджетних надходжень, але також за рахунок накопичених страхових внесків (соціальні виплати з Фондів).
Основні складові системи соціального захисту населення України:
1) соціальне забезпечення;
2) соціальне страхування;
3) соціальна допомога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Сутність, принципи, роль соціального страхування та його державне регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок