Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Основні аспекти ринкових відносин в системі медичного страхування

Основні аспекти ринкових відносин в системі медичного страхування

Назва:
Основні аспекти ринкових відносин в системі медичного страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,61 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Основні аспекти ринкових відносин в системі медичного страхування
В Україні на теперішній час існує система добровільного медичного страхування і планується введення обов'язкового державного соціального медичного страхування. Це справа майбутнього. І вона буде комплексно вирішуватись з введенням Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування”.
Яким чином система добровільного медичного страхування буде функціонувати паралельно з обов’язковим державним соціальним медичним страхуванням. Очевидно, це буде «дублююча система», приблизно така, яка існує сьогодні у Великобританії та Іспанії. Там програми «добровільного приватного медичного страхування» виникли у відповідь на обов'язкові державні програми медичного страхування, які, однак, не задовольняють певні категорії населення. Хоча всі громадяни "застраховані" державою, деякі з них згодні заплатити ще раз для покриття певних аспектів, що здаються “слабкими” в державній системі.
На теперішній час в Україні на ринку добровільного медичного страхування працює понад 60 страхових компаній. Українські страховики працюють за правилами “добровільного медичного страхування (безперервне страхування здоров’я)” та “добровільного страхування здоров'я на випадок хвороби”. На підставі цих правилам і формується все розмаїття страхових програм, які пропонуються українським громадянам. Найбільш поширені страхові продукти передбачають у випадку настання страхової події оплату страхової суми або її частини безпосередньо медичній установі. При цьому страхові компанії гарантують вибір медичної установи, контроль якості лікування та оплату лікування, що дає почуття захищеності застрахованій особі.
На сьогодні страхові компанії України пропонують приблизно однаковий набір страхових продуктів і програм. Найчастіше це поліси добровільного медичного страхування з програмами надання амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної, швидкої та/або невідкладної медичної допомоги, реабілітаційної, стоматологічної допомоги. Будь-яка родина в Україні може придбати сімейний поліс і скористатися послугами сімейного лікаря. Існують програми, що охоплюють усі види допомоги або їх комбінації, ведення вагітності і пологів, можна також застрахуватися від грипу, можливих медичних ускладнень після операцій. Поліси передбачають відшкодування витрат на лікування, медикаменти, харчування, будь-які види оперативних втручань, перебування в палатах поліпшеної комфортності. У разі потреби страхові компанії можуть в екстреному порядку доставити в лікувальну установу необхідні медикаменти і матеріали, чи зробити передоплату за лікування свого клієнта, щоб лікувальна установа самостійна змогло придбати все необхідне.
Сталим залишається попит на програми, які передбачають виплату застрахованій особі частини страхової суми, якою особа може скористатися на свій розсуд. Недоліком таких програм є те, що відшкодування вартості лікування проводиться тільки після його закінчення. А гроші потрібні найчастіше під час лікування.
Деякі страховики в рамках страхування продовжують легалізувати надання так званих «платних медичних послуг». Така діяльність не сприяє пропаганді страхування серед населення, а викликає свідомо негативну реакцію людей, які звернулися в лікарню і вимушені купувати “страховий поліс”.
Сьогодні все більше страхових компаній займаються медичним страхуванням. При цьому спостерігається значне зниження вартості страхових полісів. Така тенденція радісна для страхувальників, однак викликає занепокоєння страховиків і призводить до зниження якості медичних послуг. Страховики змушені включитися в демпінгову політику тарифів добровільного медичного страхування, але при цьому розуміють, що існує планка, нижче якої опускатися не можна без ризику втратити професіоналізм і якість надання медичної допомоги.
Страховики прагнуть залучити та утримати клієнта різними послугами щодо супроводження медичного поліса. Значна кількість страхових компаній йдуть по шляху створення власних асістанських (диспетчерських) центрів, що виконують функції координації та контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні аспекти ринкових відносин в системі медичного страхування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок