Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Страхові бонди та гарантії

Страхові бонди та гарантії

Назва:
Страхові бонди та гарантії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,58 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Страхові бонди та гарантії
В даний час міжнародні страхові ринки надають можливість застрахувати ризики невиконання договірних зобов'язань, а так само (але у виняткових випадках) неповернення коштів та іншы форми невиконання фінансових гарантій. У загальному вигляді цей вид страхування об'єднаний єдиним поняттям „заручення” (рос. „поручительство”). Заручення – це термін, що використовується в страхових договорах, коли одна особа (що називаэться Surety чи Guarantor ) погоджується взяти на себе відповідальність, що має інша особа стосовно третьої особи. Поняття „заручення” підрозділяється на дві групи: страхові бонди та фінансові гарантії.
Страховий бонд являє собою договір трьох сторін, що гарантує виконання визначеного зобов'язання, а саме: „згоду однієї сторони (Surety – страховика) відшкодувати іншій стороні (Creditоr – кредитор) борги, що виникли в результаті відмовлення чи невиконання зобов'язань третьою стороною (Debitor – боржник)“.
Фінансова гарантія – це особливий фінансовий документ, що покриває зобов'язання різних видів позик. З огляду на занадто високі втрати, страхування фінансових гарантій можна розглядати як виключення і проводити в країнах зі стабільною економікою. Можна сказати, що страхування фінансових гарантій майже завжди є виключенням з договорів перестрахування.
Розходження між страховим бондом і фінансовою гарантією
Страховий бонд – це гарантія відповідальності за виконання визначеного договірного зобов'язання. Тому він завжди пов'язаний з конкретним договором.
В той же час фінансова гарантія завжди дається на умовах так званого payment „on dемаnd” (без надання яких-небудь роз'яснень). У страхових полісах „payment on dемаnd” як правило є виключенням, тобто при відшкодуванні збитку необхідно пояснити причину платежу. З цієї причини майже завжди страхується саме бонд, а не фінансова гарантія.
Основні види бондів
Урядові бонди:
- бонди для відстрочки платежу мита і ПДВ;
- бонди при складуванні товару на митниці;
- бонди для різних видів карнетів (TIR, АТА й ін.);
- ліцензійні бонди (у деяких випадках, пов'язаних з ліцензуванням, бонд може замінити грошовий депозит в банку, наприклад, для забезпечення роботи казино).
Договірні бонди (будівельні бонди), страхування договірних зобов'язань.
Інвестор завжди має потребу в захисті у випадку невиконання підрядчиком його договірних зобов'язань. Такий захист може бути забезпечений шляхом внесення підрядчиком грошової застави чи затримки у виплаті йому деякої грошової суми. Однак усі ці форми мають недоліки, і в даний час повсякденною практикою стало придбання гарантійного бонда від банку чи страхової компанії.
Performance Bonds (гарантія виконання) також часто називають Surety Bond, Contract Guarantee чи Contract Bond. Performance Bond являє собою договір про те, що постачальник виконає роботу відповідно до умов договору. „Поручитель” відповідає за невиконання, затримку і договірні штрафи.

Bid or Tender Bonds (гарантії для тендерів)
Організувати тендер, інвестор зацікавлений щоб у ньому взяли участь «солідні» фірми, здатні надалі «відповідати» за своїми обов'язками. Такі гарантії забезпечує Bid or Tender Bond.

Advance Payment Bonds (гарантії при попередньому платежі) це гарантія кредитору в тому, що передоплати (наприклад, підрядчику) будуть використовуватися відповідно до договору.

Maintenance Bonds (гарантія закінчення робіт)
Цей бонд є гарантією того, що закінчена робота буде відповідати усім вимогам стандарту, а всі недоліки будуть вчасно усунуті. Це завжди наводиться в Performance Bonds і є, власне кажучи, страхуванням професійної відповідальності за виконану роботу.
Retention Monies Bonds (гарантії при затримці грошей)
Підрядчик одержує платіж по закінченню визначеного етапу будівництва. Однак досить часто буває так, що частина грошей затримується інвестором, тому що він хоче мати гарантію того, що в разі потреби виправлення будь-яких недоробок, підрядчик це зробить. Ці гроші можуть бути отримані на підставі Retention Monies Bonds.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Страхові бонди та гарантії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок