Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Поняття страхового стажу

Поняття страхового стажу

Назва:
Поняття страхового стажу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, а також матері інвалідів з дитинства, які виховали діте
й до восьмирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років


Поняття страхового стажу
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового   державного   пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду визначає Закон України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (09.07.2003).
Пенсія (лат. pensio – платіж) – регулярна грошова виплата у якості матеріального забезпечення та старості років, інвалідності, за вислугу років, при втраті годувальника.
Система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів:
§  Перший рівень - солідарна  система  загальнообов'язкового державного пенсійного страхування солідарна система), що базується на засадах солідарності і субсидування та здійснення виплати пенсій і надання соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду;
§  Другий рівень - накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (накопичувальна система пенсійного страхування), що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді та здійснення фінансування витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій і одноразових виплат;
§  Третій рівень - система недержавного пенсійного забезпечення, що базується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та їх об'єднань у формуванні пенсійних накопичень з  метою отримання громадянами додаткових пенсійних виплат.
Перший та другий рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять  систему  загальнообов'язкового  державного пенсійного страхування. Другий та третій рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять систему накопичувального   пенсійного забезпечення. Громадяни України можуть бути учасниками та отримувати пенсійні виплати одночасно з різних рівнів системи пенсійного забезпечення в Україні.
Непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.
У разі якщо сукупність зазначених виплат разом з пенсійними виплатами із системи пенсійного забезпечення та іншими доходами не досягають розміру прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних громадян, такі громадяни мають право на отримання державної соціальної допомоги в порядку, розмірах та за рахунок коштів, визначених законом.
Право на отримання пенсій та соціальних  послуг  із солідарної системи мають:    
1) громадяни України, які застраховані згідно із Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та досягли пенсійного віку чи визнані інвалідами  в  установленому  законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей та інші особи, передбачені законодавством;    
2) особи, яким була призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім соціальних пенсій) або була призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) за іншими законодавчими актами, але вони мали право на призначення пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення" - за умови, якщо вони не отримують пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) з інших джерел, а також у випадках, передбачених законодавством, - члени їхніх сімей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Поняття страхового стажу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок