Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування

Загрузка...

Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування

Назва:
Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,42 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування
Верховною Радою України 11 січня 2001 року схвалено Закон України «Про розмір внесків На деякі види загальнообов'язкового державного Соціального страхування», який визначає розмір страхових внески та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Відповідно до частини п'ятої статті 94 Конституції України закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. Оскільки цим Законом встановлена дата набрання ним чинності — 1 січня 2001 року, то згідно з Конституцією України датою набрання ним чинності є дата його першого опублікування в одному із офіційних друкованих видань, визначених Указом Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» (N 503/97 від 10.06.97). Закон був опублікований 22 лютого 2001 року в газеті «Урядовий кур'єр» N 34; яка належить до визначених офіційних друкованих видань, тому саме з цього дня Закон набирає чинності
Прийняття, цього Закону фінансове; забезпечує реалізацію Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у. зв'язку з тимчасовою, втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».
Встановлення розмірів внесків на зазначені види страхування в одному закот дозволило не тільки не перевищити їх загальний розмір для роботодавців порівняно з розміром збору на соціальне страхування, в тому Числі на випадок безробіття, що становив 5,5 відсотка від суми фактичних витрат на оплату .праці найманих працівників, а навіть забезпечити його зниження. Загальний розмір внесків на ці два види страхування для роботодавців встановлено на перше півріччя п. р. 4,5%, а, починаючи з 1 липня п. р. — 5,0%.
Розмір внесків на страхування на випадок безробіття для роботодавців порівняно з існуючим збором на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття збільшено за рахунок перерозподілу відрахувань між зазначеними двома видами страхування. Відрахування на страхування з тимчасово? втрати працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням зменшаться з 4,6% до 2,5%. При цьому передбачено покладення оплати перших п'яті днів тимчасової непрацездатності на роботодавця.
Необхідність збільшення порівняно зі збором на обов'язкове страхування на випадок безробіття розміру внесків з цього виду страхування викликана очікуваним ускладненням ситуації на ринку праці у 2001 році.
Для найманих працівників — застрахованих осіб розмір внесків на страхування на випадок безробіття залишився на рівні збору та становить 0,5%, розмір внесків на страхування у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю встановлено 0,25% для осіб, які мають заробітну плату нижче 150 гри, та 0,5%, якщо вона перевищує 150 грн. Слід зауважити, що база для нарахування страхових внесків відрізняється від бази нарахування збору. Якщо збір нараховувався на сукупний оподатковуваний дохід, то страхові внески нараховуються на суми оплати праці, які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян.
Прийнятий закон скасовує статтю 49-3 Кодексу законів про працю України, яка передбачала збереження за попереднім місцем роботи середньої заробітної плати працівникам, вивільненим з підприємств, установ 1 організацій при розірванні трудового договору у зв'язку із змінами в організації виробництва І праці (пункт 1 статті 40) на період працевлаштування, але не більше як на три місяці з дня звільнення з урахуванням виплати вихідної допомоги. Таким чином, роботодавець сплачуватиме в цьому випадку лише вихідну допомогу відповідно до статті 44 КЗоТ, тобто фінансове навантаження на роботодавця під час вивільнення працівників буде зменшено.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Нове в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок