Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Методичні аспекти впровадження екологічного страхування в Україні

Загрузка...

Методичні аспекти впровадження екологічного страхування в Україні

Назва:
Методичні аспекти впровадження екологічного страхування в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,51 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Методичні аспекти впровадження екологічного страхування в Україні
Дослідження сукупної динаміки становлення вітчизняного страхового ринку висвітили стійку тенденцію до зростання сукупних показників діяльності страховиків та поліпшення якісних характеристик страхового поля, що спостерігається в Україні з 1996 року /9, 12/. Одним з чинників, який сприяє розширенню поля діяльності є пошук нових напрямків і об’єктів страхування. До подібних напрямків можна віднести і впровадження екологічного страхування.
Сучасний етап втілення в життя екологічного страхування, за багатьма ознаками, можна назвати початковим. Про це свідчать показники зборів страхових премій за екологічними ризиками, реальна участь страхових компаній України у відшкодуванні збитків, що виникають внаслідок екологічних катастроф. Існує суттєва неузгодженість у визначенні поняття екологічного ризику та об’єкту екологічного страхування. Об’єктивні потреби в забезпеченні страхового захисту не узгоджені з діючими нормами оподаткування. Вимагає подальшого вивчення і вдосконалення питання співвідношення обов’язкового та добровільного страхування.
Подібний стан спостерігається практично у всіх пострадянських країнах, зокрема в Росії, де до цьго часу відбувається пошук оптимальної структури досліджуваного об’єкту /6/.
Ймовірно, що необхідно повернутися до визначення терміну екологічного ризику через аналіз його практичного змісту. Методологічно доцільно відмежувати дані ризики від інших видів ризиків, зокрема – ризиків стихійних явищ. Важливо врахувати й ту обставину, щор цілий ряд вітчизняних науковців розглядає екологічні проблеми як проблеми взаємодії суспільства і природи, що витікають з впливу людини на навколишнє середовище /2, 3, 5, 6/. Тому, екологічне страхування повинно бути спрямоване на покриття усіх можливих збитків, що виникають у результаті негативного впливу опосередкованої природи на соціум.
На відміну від Росії, де більшість фахівців схильна сприймати екологічне страхування як страхування відповідальності /4, 7, 8, 10, 11/, в Україні спостерігається дещо інша ситуація. При тому, що досліджуваний вид страхування розглядається в першу чергу як страхування відповідальності, існують і інші підходи. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 122 від 07.02.2001 р. передбачене впровадження майнового страхування стосовно екологічних ризиків та відповідного особистого страхування громадян /1 /. Подібна постановка питання є практичним відображенням ступеню осмислення проблеми з боку вітчизняних фахців, яке грунтується на оцінці реальних видатків бюджетів усіх рівнів та аналізі ефективності подолання реальних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Зважене просування такого підходу на практиці дозволить значно зменшити ризик критичних витрат за рахунок бюджетних коштів і стане додатковим дисциплінуючим фактором для осіб, що можуть виступати об’єктом регресних позовів для страхових компаній.
Виходячи з наведеного вище можна класифікувати екологічне страхування наступним чином:
Страхування відповідальності:
обов’язкове – здійснюється суб’єктами господарювання, що офіційно віднесені до преліку об’єктів підвищеної небезпеки;
добровільне – суб’єктами господарювання та громадянами, що внаслідок своєї діяльності можуть ненавмисно спричинити шкоду навколишньому середовищу.

Майнове страхування:
добровільне – власниками майна, яке може бути знищене або пошкоджене внаслідок екологічної катастрофи чи іншої аналогічної події, що сталася з причини негативного впливу людини на довкілля.
Особисте страхування:
обов’язкове – суб’єктами господарювання, що офіційно віднесені до переліку об’єктів підвищеної небезпеки та транспортними підприємствами, що забезпечують перевезення небезпечних вантажів, стосовно власного персоналу;
добровільне – громадянами та суб’єктами господарювання стосовно власного персоналу.
Існує об’єктивна зацікавленість держави в широкому заохоченні потенційних страхувальників до укладання договорів з екологічного страхування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Методичні аспекти впровадження екологічного страхування в Україні

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок