Головна Головна -> Реферати українською -> Страхування -> Першочергові заходи кадрового забезпечення страхового ринку України

Першочергові заходи кадрового забезпечення страхового ринку України

Назва:
Першочергові заходи кадрового забезпечення страхового ринку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Першочергові заходи кадрового забезпечення страхового ринку України
Страховики України за останні три роки зробили значний крок в економічному зростанні та становленні як впливові фінансові установи.
Це дуже важливо, бо світовий досвід переконує, що гарантована система захисту майнових прав і інтересів власників майна, підтримання соціальної стабільності в суспільстві, економічної безпеки держави неможлива без ефективного функціонування ринку страхових послуг.
За 1994-2000 роки об’єднання страховиків разом з колишнім Укрстрахнаглядом, а зараз із Міністерством фінансів, виконали значну роботу з вдосконалення законодавчої бази страхування. Внесено суттєві пропозиції до нормативно-правових актів з питань страхування до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств.
Вперше на більш тривалий строк постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2001 року № 98 затверджена Програма розвитку страхового ринку України на період 2001 - 2004 роки.
Але разом з тим в страхуванні є і негативні тенденції, які не відповідають вимогам сьогодення, а саме: відсутність законодавчих і нормативних актів, що сприятимуть розвитку страхування, втручання в страхову діяльність виконавчих органів влади, крім випадків, що регулюються державою, порушення антимонопольного законодавства, низький рівень платоспроможності окремих страховиків, недостатня прозорість страхового ринку, невисока довіра юридичних і фізичних осіб до страхування.
Не сприяє розвитку страхової справи в Україні і відсутність законодавчо визначених механізмів стимулювання власників майна, як юридичних, так і фізичних осіб, до більш широкого використання можливостей страхового захисту своїх майнових інтересів.
Колосальні збитки, завдані стихією економіці України тільки за минулий рік, оцінюються в сотні мільйонів гривен і до кінця ще не визначені. Держава не в змозі їх відшкодувати за рахунок мізерного бюджету.
Чому це не здійснюється за рахунок страховиків, як в усьому світі, при тому, що платежі зі страхування майнових ризиків в сотні разів перекривають збитки?
Аналогічна ситуація існує із відшкодуванням збитків, завданих здоров’ю населення, працівникам підприємств промисловості і сільського господарства внаслідок техногенних аварій та катастроф.
Тому необхідно звернути значну увагу на перспективні напрями розвитку страхової справи, її вплив на соціально-економічні перетворення в країні, піднесення іміджу страхування серед населення, і, зокрема, на кадрове забезпечення страхового ринку України.
Необхідно визнати, що протягом 1999-2000 років кардинальних зрушень в стратегічному розвитку національної системи кадрового забезпечення страхування не відбулось.
На сьогодні в Україні діє понад 300 страхових компаній, 1500 філій та представництв, біля 50 страхових брокерів і біля 10000 страхових агентів.
Щорічно страховий ринок України дає приріст за валовим показниками більш ніж 80%, і за прогнозами Програми розвитку страхування на 2001 – 2004 роки у найближчі роки кількість зайнятого населення у цій сфері досягне 50 тис. чоловік (менеджерів, актуаріїв, брокерів, страхових експертів, фінансових аналітиків, бухгалтерів, юристів та інших, які повинні бути добре обізнані з теорією та передовою технологією страхування). Хто буде цими фахівцями? Яким буде їх професійний рівень? Наскільки спроможними будуть їх зусилля з обслуговування все зростаючих потреб ринку страхових послуг? За останні роки в Україні підготовлено біля 100 магістрів страхової справи, але чи достатня їх кількість, щоб обслуговувати ринок місткістю до 2% ВВП? Це – нагальна проблема, яка сама собою не вирішиться, тому потрібні рішучі дії.
Учасники Всеукраїнської наради органів державної влади та представників страхового бізнесу за темою: "Стан та перспективи розвитку страхового ринку України", яка відбулась 5 квітня 2001 року у м. Києві, наголосили на необхідності:
- сприяння вдосконаленню та розвитку системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів у сфері страхування;
створення при ЛСОУ кадрової агенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Першочергові заходи кадрового забезпечення страхового ринку України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок