Головна Головна -> Реферати українською -> Історія -> Велика Вітчизняна Війна

Велика Вітчизняна Війна

Назва:
Велика Вітчизняна Війна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,00 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

1 Зовнішня політика СРСР перед війною
1.1 Дипломатичні відносини СРСР з країнами світу перед війною
Для розуміння того, в яких умовах перебував Радянський Союз у кінці 30-х-початку 40-х років ХХ століття, тобто перед самим початком Великої вітчизняної війни, необхідно правильно оцінити міжнародну обстановку того часу і роль СРСР на міжнародній арені.
Радянський Союз в цей час був єдиною країною Європи з комуністичним режимом. Успіхи перших п'ятирічок, бурхливе зростання промисловості, поліпшення життя людей не могли не насторожувати західноєвропейські політичні кола. Уряди цих країн не могли допустити повторення Жовтневої революції у своїх країнах, боялися експансії революції з СРСР. Спочатку вождь світового пролетаріату В. І. Ленін, а потім і його наступник на посаді керівника радянських держави І.В. Сталін недвозначно заявляли про поширення пролетарської революції по всьому світу і світове панування комуністичної ідеології. У той же час західні уряди не хотіли псувати відносини з набирає сили Союзом. Це з одного боку. З іншого боку, над Європою впритул нависла загроза фашизму. Європейські держави не могли допустити ні одного, ні іншого розгортання подій. Усі шукали можливі компроміси, в тому числі і Радянський Союз.
Прихід Гітлера до влади в 1933р. змусив форсувати радянську політику в напрямку створення системи колективної безпеки. У 1933р. після тривалої перерви були відновлені дипломатичні відносини з США, в 1934р. СРСР був прийнятий у Лігу Націй. Все це свідчило про зміцнення міжнародного авторитету СРСР і створювало сприятливі умови для активізації зовнішньополітичної діяльності держави. У 1935р. Радянський Союз уклав договори про взаємодопомогу на випадок війни з Францією, Чехословаччиною. У 1936р. був укладений договір з Монгольської Народної Республікою, а в 1937р. - Договір з Китаєм про ненапад.
Радянська дипломатія в ті роки прагнула з одного боку реалізувати план колективної безпеки в Європі, не піддаватися на провокації ворога, не допускати широкого антирадянського фронту, з іншого боку приймати необхідні заходи по зміцненню обороноздатності країни.
Радянський уряд шукав шляхи конструктивного союзу з Францією і Англією і запропонувало їм укласти пакт на випадок війни, але переговори з цього питання зайшли в глухий кут, оскільки західні держави не хотіли вести їх всерйоз, і розглядали їх як тимчасовий тактичний хід, штовхали СРСР на прийняття односторонніх зобов'язань.
У той же час, Німеччини в цей період не була вигідна війна з СРСР. У її плани входила окупація Франції, Англії, Польщі з подальшим створенням «об'єднаної» Європи під егідою Німеччини. Напад на СРСР, з її великими запасами природних ресурсів, визначалося Німеччиною як пізніша завдання.
У цих умовах почала зростати тенденція радянської зовнішньої політики до нормалізації відносин з Німеччиною, хоча від переговорів з Англією і Францією остаточно не відмовлялися. Але незабаром стало ясно, що переговори з військовими місіями цих країн неможливі, і вони були перервані НЕ невизначений термін.
Паралельно 20 серпня в Берліні було підписано радянсько-німецьке торговельно-кредитну угоду, а 23 серпня після 3-х годинних переговорів між Німеччиною і Радянським Союзом було підписано пакт про ненапад строком на 10 років, отримав назву «пакту Молотова-Ріббентропа», на ім'я міністрів закордонних справ, скріпили його своїми підписами. Цей документ відображав законні інтереси СРСР, забезпечуючи необхідний нашій країні резерв часу для підготовки до вступу у велику війну, а також запобігав можливість війни на два фронти - проти Німеччини в Європі і проти Японії на Далекому Сході. Разом з тим, секретні протоколи до цього пакту свідчили про імперські амбіції обох держав. Вони обговорювали сфери впливу в Європі, розділ Польщі. Згідно з цим договором СРСР передавалися права на Прибалтику, Західну Україну, Західну Білорусію, Бессарабію, Фінляндію.
1.2 Початок другої світової війни
Друга світова війна почалася з окупації Польщі 1 вересня 1939р. Франція та Англія оголосили війну Німеччині, але реальної допомоги не надали, понадіявшись на швидке зіткнення Німеччини та СРСР в умовах виходу Німеччини до кордонів СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Велика Вітчизняна Війна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок