Головна Головна -> Реферати українською -> Історія -> реферат: Видатні люди рідного краю

Видатні люди рідного краю / сторінка 2

Назва:
Видатні люди рідного краю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,53 KB
Завантажень:
2133
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Народилася 19 березня 1930 року в місті Ржищеві, українська поетеса. У1956 році закінчила Літературний інститут ім. О.М. Горь-кого у Москві. Друкується з 1946 року. Вже перші збірки Ліни Василівни «Проміння Землі» (1957р.), «Вітрила» (1958р.), «Мандрівки серця» (1961 р.) засвідчили прихід у літературу талановитої поетеси, сильної індивідуальності. Глибоко пережите громадянське і мистецьке кредо Костенко з честю пронесла через важкі випробування застійних часів. Після шістнадцятирічної перерви вийшли збірка «Над берегами вічної землі» (1977 р.), пізніше — історичний роман у віршах «Маруся Чурай» (1979 р.) та ін. За цей роман і збірку поезій «Неповторність» Ліна Василівна удостоєна Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1987 р.). Твори Ліни Костенко перекладено багатьма мовами.

Павло Попович

Народився 5 жовтня 1930 року в місті Узин Білоцерківського району Київської області, льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації, кандидат технічних наук. Закінчив Магнітогорський індустріальний технікум (1951 р.), військове авіаційне училище (1954 р.) та Військово-повітряну інженерну академію ім. М.Е. Жуковського (1968 р.). З 1960 року в загоні космонавтів. 12—15 серпня 1962 року пілотований Павлом Романовичем корабель «Восток-4» здійснив перший у світі груповий політ з кораблем «Восток-3» (космонавт А. Г. Ніколаєв). З—19 липня 1974 року як командир корабля разом з Ю. П. Артюхіним здійснив космічний політ. «Союз-14», на якому стартували космонавти, 5 липня був зі-стикований з орбітальною станцією «Салют-3». Під час польоту екіпаж виконав велику програму науково-технічних і медико-біологічних досліджень та експериментів.

Отже, скільки талановитих, добрих, роботящих людей навколо вас. Видатна людина не тільки та, що уславилася на весь світ. Кожна людина — це особистість, кожна людина робить і робитиме свій внесок у розвиток господарства, науки, культури рідного села, району, міста. Кращі працівники підприємств, освіти, культури, науки — це також видатні люди рідного краю. І про них теж треба знати, розповідати, збагачувати їхній досвід.

Освіта

Можливо, ви часто чули від своїх рідних, що треба бути освіченою людиною, треба вчитися, набувати знань для того, щоб потім віддавати їх людям, допомагати, брати участь у розвитку господарства, культури, освіти свого краю. Про освічених людей, які передають свої знання іншим, використовують їх для підвищення добробуту, культури, зміцнення здоров'я всієї громади, завжди говорять з повагою. Однією з перших ознак освіченості народу є писемність і наявність шкіл, а також бібліотек, де зберігаються знання з усього світу, надбані людством протягом віків.

1. Першопочатки писемності

У східних слов'ян (русів) писемність існувала з давніх-давен. Про це свідчать дані арабських, перських та інших авторів. На думку сучасних учених, це були берестяні грамоти, а на них — докириличне письмо — «черти і різи». Ще одним доказом існування у наших предків свого письма є абетка, знайдена професором С. Висоцьким у Софіївському соборі. На думку Висоцького, вона є докириличним письмом, перехідним варіантом від грецького до кирилиці. Створена 863 року грецьким місіонером на Балкан-ському півострові Костянтином (Кирилом) і Мефодієм, слов'янська абетка набула після запровадження 988 року християнства великого поширення.

2. Перші школи

Першу (відому) школу було відкрито при дворі київського князя Володимира Святославовича у Х ст. «Року 988 Володимир же... почав ставити по містах церкви і попів, приводити по містах і се- Софіівська абетка (фрагмент)

Металеві писала з Київського Подолу

лах людей на хрещення. Пославши, почав забирати в нарочитої чалі (у знатних високопоставлених людей) дітей і віддавати їх на навчання книжне... » Спочатку ця школа могла бути при княжому палаці, а згодом і при новозбудованій церкві Богородиці (988— 996 роки), що більше відома як Десятинна. У школі навчали кількох арифметичних дій, читати і писати.

У школах за часів Ярослава Мудрого вже не просто навчали грамоти, а викладали науки. Діти були повністю ізольовані від домашнього впливу батьків. Як свідчать писемні джерела, основу навчання становили сім вільних мистецтв: граматика, риторика, діалектика, геометрія, арифметика, астрономія і музика. Вчилися у цій школі здебільшого діти з князівсько-боярського середовища, які після навчання мали поповнювати лави вищого ешелону державної та церковної влади. Паралельно були й школи, де навчали дітей з нижчих суспільних верств населення, вихованці цих шкіл мали поповнювати склад Церковних служок, переписувачів книг тощо.

3. Перша велика бібліотека

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Видатні люди рідного краю

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок