Головна Головна -> Реферати українською -> Історія -> реферат українською мовою: Відповіді до екзамену з Всесвітньої історії

Відповіді до екзамену з Всесвітньої історії / сторінка 13

Назва:
Відповіді до екзамену з Всесвітньої історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
290,80 KB
Завантажень:
1152
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Письмо у своєму розвитку пройшло три послідовні стадії: піктограму, ідеограму та фонограму ( фонограма в Месопотамії - виклад на письмі звукових складів). Спершу клинописне письмо було дуже громіздким, налічувало близько 2000 знаків. Поступово вавилонці та ассирійці зменшили кількість знаків до 350 – 400. При цьому окремі клинописні ідеограми слугували детермінативами , тобто вказували як слід читати й розуміти сусідні знаки. В епоху Середньовавилонського царства клинопис став міжнародним дипломатичним письмом на Близькому сході, його використовували навіть єгипетські чиновники. Тому месопотамський клинопис іноді образно називають « латиницею Стародавнього Сходу». Проте з останньої третини ІІ тис. до н. е. клинопис почали витісняти стародавні алфавіти. Ассиріологи вважають, що клинописне письмо поступилося місцем алфавітному не стільки тому, що останнє простіше і зручніше, скільки у наслідок поширення на Близькому Сході арамейської мови.

На початку І тис. до н. е. у Месопотамії глиняні таблички змінюються дерев’яними, вкритими воском. Такі дерев’яні таблички потім зброшуровували в книги – ширми за допомогою шнурка. Користуватися такими «книгами» було зручніше, ніж важкими і крихкими глиняними табличками.

Старомесопотамські писемні джерела « заговорили» з істориками лише у XIX ст.. Ключ до дешифрування клинописного письма на початку XIX ст. винайшов вчитель німецького ліцею Георг Гротефенд . Йому вдалось прочитати короткий напис, зроблений на колоні царського палацу в Персеполі трьома мовами: староперсидською еламською і вавілонською. Зусиллями Георга гротенфенда було встановлено 9 знаків, але в його відкриття ніхто не повірив, навіть не надрукували його працю. Тому клинопис був остаточно дешифрований лише в середині XIX ст. норвежцем Д. Лассеном, французом Е. Бюрнуфом, та англійцем Г. Роулінсом. Ці вченні скористались сенсаційною знахідкою Г. Роулінса – Бехистунським написом, якого було викарбовано на прямовисній Бехистунській скелі в іранській долині за наказом царя Дарія І. Після, спеціально влаштованих, під наглядом комісії з Лондонської Академії наук, перекладів було визнано, що ассиріологам дійсно вдалося перекласти текст Тіглатпаласара І. Таким чином, 1857р вважають роком народження - ассиріології.

16. Історія археологічних відкриттів у Месопотамії.

Історія археологічних пошуків у долині Тигру і Євфрату – це справжня гостро сюжетна повість, сповнена пафосу блискучих відкриттів і гіркоти прикрих невдач.

Першим важливим археологічним відкриттям стало, виявлене французьким консулом Ботта у 1843 р. резиденції ассирійського царя Сарагона ІІ у Дур – Шарукіні, руїни якого Ботта помилково вважав останньою ассирійською столицею Ніневією.

На початку 40 –х років англійський офіцер Г. Лярд виявив під пагорбом Німруд руїни іншої ассирійської столиці – Кальху, де він розкопав кілька царських палаців, входи до яких стерегли десятки алебастрових монстрів – крилатих людиноподібних биків шеду. В 1849 р. Г.Леярд знайшов нарешті і руїни Ніневії, остання ассирійська столиця лежала під пагорбом Куюнджик. У Ніневії заповзятий англієць встиг розкопати палац царя Сінеххаріба. Невдовзі археолог Рассам, який замінив Г. Леярда на цих розкопках, відкрив світові руїни палацу Ашшурбонапала, стіни якого прикрашали барельєфи величезної історико – культурної цінності. Серед руїн царського палацу було виявлено велику бібліотеку, яка слугувала водночас і державним архівом. У ніневійській бібліотеці, яку спішно доправили в Лондон, налічувалось понад 25000 глиняних «книг» і документів. У продовж останньої чверті XIX, перших десятиліть XX ст. археологи відкрили світові шумерську цивілізацію. Так, у 1877 р французькі археологи, під керівництвом дипломата Е. д’Сарзека розкопали стародавній Лагаш. Найціннішою знахідкою в Лаваші був храмовий архів, який налічував понад 20000 клинописних табличок. У 80 – 90 р американські археологи відкрили руїни шумерського релігійного центру – Ніпура й серед них - величезний архів храму бога Енліля – Екура. У продовж 1899 – 1914 рр. німецькі археологи під керівництвом Р.Колдевея розкопували столицю Халдейського царства – Вавилон. Це найбільше місто стародавнього Близького Сходу лежало за 100 км від сьогоднішнього Багдада під чотирма пагорбами. У Вавилоні Кольдевей розкопав два царські палаци Навуходонасора ІІ, ворота богині Іштар, храм бога Мардука, залишки знаменитої вавилонської вежі, одне із семи чудес світу – висячі сади Семирамиди та ін.

Новим етапом в археологічному вивченні Месопотамії стала плідна діяльність у 20 – 30 –х роках об’єднаної англо – американської керованої Л. Вуллі. Ця експедиція здійснила широкомасштабні розкопки. У стародавньому Урі було розкопано міські вулиці, багато господарськіх будівель, понад 1800 могильників, у тому числі 16 «царських», храм богині Нігаль та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Відповіді до екзамену з Всесвітньої історії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок