Головна Головна -> Реферати українською -> Історія -> Кадрові зміни в керівництві Збройних Сил СРСР напередодні перебудови

Кадрові зміни в керівництві Збройних Сил СРСР напередодні перебудови

Назва:
Кадрові зміни в керівництві Збройних Сил СРСР напередодні перебудови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,91 KB
Завантажень:
572
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КАДРОВІ ЗМІНИ В КЕРІВНИЦТВІ ЗБРОЙНИХ СИЛ СРСР

НАПЕРЕДОДНІ ПЕРЕБУДОВИ

Десята п’ятирічка (1981—1985) запам’яталася представникам старшого і середнього покоління як “п’ятирічка урочистих поховань”. І недаремно: за період з кінця січня 1982 р. до середини березня 1985 р. померли, перебуваючи в складі Політбюро ЦК КПРС і на високих партійних і державних посадах, М. А. Суслов, Л. І. Брежнєв, А. Я. Пельше, Ю. В. Андропов, Д. Ф. Устинов і К. У. Черненко. Саме на середину 1980-их рр. стала очевидною внутрішньополітична стагнація в Радянському Союзі, обтяжена загостренням відносин з країнами Західної Європи, США і Канадою. КПРС втратила трьох Генеральних секретарів ЦК, головного ідеолога, головного контролера. Але тільки смерть Д. Ф. Устинова (міністра оборони СРСР) безпосередньо вплинула на подальшу внутрішню і зовнішню політику СРСР. Адже значення армії для керівництва партії та держави було надзвичайно важливим. Радянський Союз в кінцевому рахунку тримався саме на ній. Національні республіки мали власні Компартії, органи прокуратури, суду, внутрішніх справ і державної безпеки, навіть маріонеткові Міністерства закордонних справ. Не вистачало тільки Збройних Сил.

22 грудня 1984 р. газета “Правда” (орган ЦК КПРС) помістила повідомлення про те, що “20 грудня 1984 р. на 77-му році життя після тяжкої хвороби помер член Політбюро ЦК КПРС, Міністр оборони СРСР, депутат Верховної Ради СРСР Герой Радянського Союзу, двічі Герой Соціалістичної Праці, Маршал Радянського Союзу Дмитро Федорович Устинов. В його особі Комуністична партія і радянський народ, Збройні сили СРСР втратили чільного діяча КПРС і радянської держави”. Такий вступ до некрологу був невипадковим — саме Д. Ф. Устинов у 1941—1965 рр. очолював військово-промисловий комплекс Радянського Союзу по державній лінії (нарком, міністр озброєнь, міністр оборонної промисловості, заступник Голови РМ СРСР, голова Вищої Ради народного господарства СРСР), а в 1965—1976 рр. — по партійній (секретар ЦК КПРС). У 1952 р. він став членом ЦК КПРС, в 1965 р. — кандидатом у члени Президії (Політбюро) ЦК КПРС, а з 1976 р. — членом Політбюро ЦК КПРС. Маючи військове звання “генерал-полковник” (1944), досвідчений організатор ВПК зумів перехопити у верхівки Збройних Сил СРСР посаду міністра оборони (після смерті наприкінці квітня 1976 р. міністра оборони СРСР (1967—1976), Маршала Радянського Союзу (1955), члена Політбюро ЦК КПРС (1973—1976) А. А. Гречка).

Зрозуміло, що наприкінці 1984 р. розпочалися кадрові зміни в керівництві Збройних Сил СРСР. Але першим утратив у вересні 1984 р. свою посаду начальник Генерального Штабу Збройних Сил СРСР (1977—1984), Маршал Радянського Союзу (1977) М. В. Огарков, член ЦК КПРС з 1971 р. Саме він разом з В. О. Крючковим (начальником Першого Головного управління КДБ СРСР (зовнішня розвідка) у 1974—1988 рр.). за свідченням Олега Гордієвського спланував і координував проведення розвідувальної операції світового масштабу під кодовою назвою “Ракетно-ядерний напад”. Вперше хоча б формально співробітничали ПГУ КДБ СРСР та ГРУ Генерального Штабу Збройних Сил СРСР, яке в 1963—1983 рр. очолював генерал армії (1971) П. І. Івашутін. На середину 1980-их рр. Політбюро ЦК КПРС, добре поінформоване Міжнародним відділом та Відділом міжнародної інформації ЦК КПРС і МЗС СРСР, більше не поділяло думки організаторів операції “РЯН” відносно загрози раптового ядерного нападу з боку США чи Великобританії. Невипадковим було і те, що М. В. Огарков був переміщений на посаду командуючого Приволзьким військовим округом якраз через рік після того, як 9 вересня 1983 р. на прес-конференції з приводу загибелі 1 вересня 1983 р. 269 пасажирів південнокорейського авіалайнера “Боінг-747” він оголосив про наявність неспростовних доказів щодо розвідувального характеру вторгнення літака “Корейських авіаліній” у повітряний простір СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кадрові зміни в керівництві Збройних Сил СРСР напередодні перебудови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок