Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Журналіст як суб'єкт масово-інформаційної діяльності Портрет професії журналіста.

Журналіст як суб'єкт масово-інформаційної діяльності Портрет професії журналіста.

Назва:
Журналіст як суб'єкт масово-інформаційної діяльності Портрет професії журналіста.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Журналіст як суб'єкт масово-інформаційної діяльності Портрет професії журналіста.


Привабливі баки журналістики: мож-ливість самореалііуватися; мати творчу характером роботу; доно-сити до людей правду, примножувати в світі добро, боротися за спра-ведливість; впливати на формування суспільної свідомості, громадської думки; спілкуватися з видатними людьми, прожити цікаве життя; першим опинятися в гущині подій, осягати глибинний зміст явищ, причини і наслідки, витлумачувати їх для загалу; стати знаменитим,
мати гарні заробітки, посідати престижне місце в структурі суспільства. Труднощі спеціальності: стресовість, потреба таланту,
необхідність безкінечного самовдосконалення, моральна відповідальність за кожен журналістський твір, мистецтво постійного спілкування, налаштованість на універсальність
Ви здобули середню освіту і постали перед вибором майбутньої долі. Ви обираєте професію, а відтак і спеціальність у вищій школі, щоб вчитися далі й стати висококласним спеціалістом.
Професія журналіста сьогодні приваблює багатьох молодих лю-дей численними перевагами, широкими можливостями. Серед них як на найважливіші слід вказати на такі.
1. Масово-інформаційна діяльність надає людині широкі можли-вості самореалізуватися; вона містить у собі елементи цілого ряду при-вабливих творчі х професій, які самі по собі самодостатні й ццо.;.і.
Здійснюючи свою професійну діяльність, журналіст виступає під час інтерв'ю в ролі психолога, він мусить бути гарним комунікатором і вміти "розговорити" співбесідника.
Збираючи інформацію, він повинен виявити неабиякі акторські здібності, зуміти, де це потрібно, залишитися непоміченим, спрацювати у ролі стороннього спостерігача, а в іншому місці зіграти важливу персону, домогтися довіри, схилити співрозмовника на свій бік і обов'язково спо-добатися йому, адже тільки за умов цілковитої довіри можливе розкрит-тя інформаційної скрині Пандори, якою, безумовно, є кожна людина.
Спілкуючись щодня з численними співрозмовниками й читаць-кою аудиторією, журналіст здійснює функції педагога, щонайменше в двох аспектах: по-перше, відкриваючи людям шлях до нових знань, і по-друге, навчаючи їх жити. Він вислуховує й дає корисні поради. У нашо-му суспільстві журналіст — це не просто професія, а певне звання, її представники наділені великим суспільним авторитетом, до них звер-тається пересічний громадянин у скрутні моменти свого життя, шукаючи поради й підтримки. Тому в професійній діяльності журналістові ча-сто доводиться здійснювати й лікарські функції.
Макетуючи номер газети чи журналу, готуючи до виходу в ефір радіо чи телепередачу, журншгіст виступає в ролі режисера (згадаймо первісне значення цього слова, що прийшло до нас з латини; де "rego" означає "керую"), адже йому доводиться упорядковувати роботу чис-ленного колективу, у якому кожен спеціаліст має своє окреме завдання і здійснює притаманну лише йому функцію. Щоправда, таку роботу ви-конує не кожен журналіст, а лише редактор, але й рядовий кореспон-дент, виходячи із своїх професійних завдань, мусить здійснювати вели-ку організаторську роботу: створити навколо себе інформаційну мере-жу, шукати шляхи доступу до джерел інформації. Крім інформаційного забезпечення своєї діяльності, самомаркетинг є важливою умовою його власної праці, служить Гарантом успішного становлення й всебічного розвитку здібностей журналіста.
Нарешті, його робота пов'язана з безперервним створенням тек-стів. Це завершальний етап його діяльності. У даному випадку журна-ліст виступає в ролі письменника. Але від представника цієї вільної про-фесії він різниться тим, що пише завжди, практично щодня, і за будь-яких умов і обставин. Для щоденної газети практично кожен її корес-пондент повинен подати 200-250 рядків тексту в номер. Такий щільний режим і створює головні особливості праці журналіста, у якій на саме написання твору відводиться не так уже й багато часу, а натомість йо-го левину частку займ- є пошук теми, віднайдення джерел інформації для її висвітлення, ознайомлення з документами й джерелами та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Журналіст як суб'єкт масово-інформаційної діяльності Портрет професії журналіста.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок