Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> РЕГІОНАЛЬНІ ЗМІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

РЕГІОНАЛЬНІ ЗМІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ЗМІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,44 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 316.77(1-3):303.71
Ірина ТЕРЕЩЕНКО,
мол. наук. співроб. СІАЗ НБУВ
РЕГІОНАЛЬНІ ЗМІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
У статті розглядаються проблеми регіональних ЗМІ, а саме: регіональної преси, ТРК та радіомереж, мережі Інтернет, журналістів, які працюють у регіонах.
Ключові слова: регіональні ЗМІ, регіональна преса, регіональні ТРК, Інтер- нет, інформація.
Інформаційний простір України та українські мас-медіа - до цих термінів ми давно звикли, але окреслити межі цих просторів, вказати на їхні особливості та найбільші розбіжності, оцінити можливості й передбачити тенденції розвитку - завдання зовсім непросте.
Не є секретом, що єдиний інформаційний простір в Україні на сьогодні відсутній. Регіони живуть власним життям, про яке пишуть регіональні ЗМІ, а Київ - власним, із власними ЗМІ відповідно. У столиці не читають регіональну періодику і не цікавляться регіональними ТБ каналами, водночас у регіонах майже неможливо придбати київську пресу, хоча теле- та радіотрансляції з Києва доступні. Кількість та якість доступних газет і каналів телебачення для жителів столиці набагато вищі, ніж обсяги доступних носіїв інформації для мешканців регіонів [3].
Регіональні ЗМІ - надзвичайно важливий суспільний інститут громадянського суспільства. Особлива роль місцевих ЗМІ в житті населення полягає в тому, що вони є потужним інструментом формування й підтримання локальної ідентичності. За результатами опитувань мешканців регіонів України за 2004-2008 рр., Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) робить висновки, що регіональні ЗМІ формують уявлення й відчуття спільності з мешканцями свого регіону або свого міста; дають змогу більшою мірою враховувати культурні особливості жителів різних регіонів; місцеві ЗМІ порівняно з загальнонаціональними дають більше можливостей для встановлення зворотного зв'язку, формування комунікаційного поля між мешканцями місцевості (дзвінки у студію, привіти й привітання друзям/знайомим тощо); наявність якісних і професійних місцевих ЗМІ допомагає людям відчувати гордість за своє місто, натомість непрофесійність мимоволі викликає думку про «відсталість» і «провінційність» свого міста.
Місцеві ЗМІ сприймаються як джерело новин регіону, спосіб проведення дозвілля, можливість орієнтуватися у своєму місті.
Функціональним полем регіональних ЗМІ є:
своєчасне, повне висвітлення місцевих подій;
висвітлення важливих місцевих проблем;
представлення думок ключових осіб регіону;
створення можливості для обміну інформацією між мешканцями регіону;
орієнтація в культурних подіях;
практична допомога в соціально-побутових потребах.
У чому ж полягає унікальність регіональних медіа? Досліджувана аудиторія (20-45 років) має яскраво виражену потребу в місцевих новинах. Регіональні ЗМІ ближче до повсякденних проблем та потреб мешканців регіону. На противагу національним, регіональні ЗМІ мають можливість висвітлювати місцеву інформацію в деталях, мають сильний вплив на формування відчуття місцевої ідентичності, належності до міста/регіону, аудиторія легше отримує підтвердження інформації, про яку дізнається з локальних ЗМІ, можливість установлення щільного та швидкого зворотного зв'язку з аудиторією.
На думку опитуваних, регіональним ЗМІ не вистачає привабливості, професійності, динамізму, оновлюваності, актуальності та оперативності, інтерактивності, включеності в місцевий культурний простір та власного стилю [6].
Отже, проблеми зі станом регіональних ЗМІ залишаються досить актуальними.
У своїй заяві представники Національної спілки журналістів України наголошують на тому, що обласні, районні державні адміністрації і ради в багатьох випадках не виконують покладені на них обов'язки щодо розбудови інформаційного простору, не розраховуються вчасно з редакціями за опубліковані регуляторні акти та інші матеріали про діяльність органів державної влади й місцевого самоврядування, здійснюючи таким чином прихований економічний тиск на видання.
Також виникає проблема з передплатою та доставкою друкованих періодичних видань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ЗМІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок