Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН ЗІ СФЕРАМИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН ЗІ СФЕРАМИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН ЗІ СФЕРАМИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,31 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 328.18(477):004 Олександр ЧЕЛАК,
заввідділу апарату Ради національної безпеки і оборони України
ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН ЗІ СФЕРАМИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Стаття присвячена висвітленню особливостей функціонування національної системи електронного урядування, проблеми і перспективи її розвитку в контексті поглиблення процесів інформатизації та демократизації українського суспільства.
Ключові слова: електронне урядування, державне управління, інформатизація, інформаційна сфера, інформаційна безпека, демократизація.
Поява електронного урядування спричинила стрімкі якісні зміни в сучасному суспільстві. Швидкий розвиток і широке впровадження інформаційних та комунікаційних потоків та технологій поряд із втіленням нової організації державного управління актуалізувало також ряд проблемних аспектів.
З одного боку, електронний уряд як невід'ємна компонента інформаційного суспільства відкриває нові перспективи в багатьох сферах громадського життя, сприяє підвищенню швидкості та ефективності державно-управлінських процесів, створюючи водночас передумови для формування електронної демократії та сучасної моделі громадського контролю за діяльністю державного апарату. З іншого - виступаючи однією з необхідних передумов сталого демократичного розвитку суспільства й держави загалом, у нинішніх реаліях електронне урядування залишається явищем, що потребує інституціоналізації національних інтересів.
Віртуальне розширення інформаційного простору спричиняє появу різних проблемних аспектів не лише в технічній галузі, а й гуманітарній, до якої належить таке явище, як електронна культура (Digital Culture або E-culture). Ця досить нова сфера діяльності пов'язана зі створенням електронних версій об'єктів культурної спадщини в мистецтві, кіно, телебаченні, нерухомій культурній спадщині. Крім того, електронна культура включає твори, які відразу створювалися в електронній формі, наприклад мережеве мистецтво, реконструкції у віртуальній реальності, нові інтерактивні твори тощо [1]. Слід наголосити на ключовій ролі електронної культури, яку вона відіграє в інформаційно-психологічному розвиткові індивідууму, особливо на етапі формування особистості.
За своєю природою система електронного урядування охоплює значну кількість різних видів діяльності. Цим зумовлюється й масштабність політичних завдань у сфері електронної взаємодії з «акторами» інформаційних відносин. Водночас можна чітко виділити три організаційні напрями, за якими вона здійснюється:
між органами державного управління (G2G), яка є основою такого урядування та передбачає обмін даними й здійснення електронних контактів;
між державою та бізнесом (G2B), що включає розвиток економічних відносин у площині взаємовигідних інтересів;
між державою та громадянами (G2C), який спрямовано на полегшення взаємодії громадян з державними органами та установами в питаннях надання першим адміністративних послуг (сплата податків, подача заяв та видача ліцензій, довідок та іншої типової інформації).
З урахуванням новітніх трансформацій щодо розподілу повноважень державної та муніципальної влади, що загалом характерно для європейського досвіду розмежування владних повноважень у містах, необхідно окремо виділити вектор електронного урядування, спрямований на взаємодію між муніципальною владою та громадянами [2].
Важливого значення в цих процесах набувають засоби, що забезпечують належне збереження, оброблення й поширення інформації (технології оброблення й передавання інформації), система освіти та інформаційний сектор загалом, оскільки економічне зростання дедалі більше забезпечується за рахунок використання інформаційних ресурсів і джерел, головним носієм яких є людина з відповідним рівнем наукової та спеціальної підготовки [3].
Натомість однією із серйозних проблем залишається превалювання бюрократичної етики над суспільними потребами, яка не лише гальмує рух економічної еволюції країни, а й стримує розвиток громадянського суспільства, яке спирається на прошарок, представлений у своїй більшості середнім класом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН ЗІ СФЕРАМИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок