Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ВИСВІТЛЕННІ ПРОБЛЕМ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ

РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ВИСВІТЛЕННІ ПРОБЛЕМ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ

Назва:
РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ВИСВІТЛЕННІ ПРОБЛЕМ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,26 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 070(477):331+654.1(477):331 Ірина БЕЗЗУБ,
в. о. мол. наук. співроб., керівник проблемної групи укладачів бюлетеня «Зайнятість населення в Україні» СІАЗ НБУВ
РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ВИСВІТЛЕННІ ПРОБЛЕМ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ
У статті аналізується роль вітчизняних ЗМІ у висвітленні ситуації на ринку праці в Україні, розглядається діяльність Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади НБУВ з моніторингу інформації ЗМІ щодо ситуації на ринку праці.
Ключові слова: засоби масової інформації, масова комунікація, соціальна інформація, ринок праці, зайнятість населення, соціальний захист, безробіття, служба зайнятості, трудова міграція, моніторинг, інформаційно-аналітичні служби.
У суспільній свідомості нині міцно утвердився погляд на сучасний світ як світ комунікацій, адже 70 % свого часу людство витрачає саме на них.
На думку дослідника комунікаційних процесів проф. Г. Почепцова, Україна стає динамічним суспільством, в якому комунікація посідає якісно нове місце, перетворюючись на важливий чинник як суспільного, так і бізнесового життя. Одним з її видів є масова комунікація. Дослідженню цієї проблеми присвячена низка праць українських та зарубіжних авторів. Зокрема, С. Квіт, А. Москаленко, Л. Губерський, В. Іванов, В. Горовий, В. Різун, Дж. Лалл, Л. 3емлянова, Р. Бєляков, Г. Почепцов та інші зосереджуються на дослідженнях теорії масової комунікації, системно викладаючи теоретичні засади розуміння масового спілкування, технології масового впливу та основні наукові течії, принципи й підходи до вивчення масової комунікації.
За визначенням проф. В. Різуна, під нею слід розуміти організоване спілкування, що є видом суспільно-культурної діяльності, яка відбувається у вигляді взаємопов'язаних інтелектуальних та емоційно-вольових дій, спрямованих на духовне, професійне чи інше єднання маси людей (мас). Масова комунікація, як суспільно-культурна діяльність, включає дії мовців (комунікантів), а також дії мас (комунікатів). Тобто, коли ми говоримо про масову комунікацію, маємо на увазі зв'язки між великими масами людей, які здійснюються за допомогою мас-медій або засобів масової інформації (комунікації) - друкованих періодичних видань, книжок, радіо, мобільного зв'язку, кіно, телебачення, аудіо- та відеозаписів та ін.
З огляду на соціальну значущість масової інформації іноді вживають визначення «соціальна інформація», адже суспільний зміст преси, телебачення, радіомовлення й інших ЗМІ не тільки формує громадську думку, а й справляє великий вплив на соціальну дійсність.
Соціальна інформація має складну структуру, яка містить науково- технічну, економічну, соціально-політичну, ідеологічну та інші види інформації. Її можна визначити як повідомлення, передані будь-яким зрозумілим людині кодом, що містять у собі відомості про процес функціонування суспільства, а також усе те, що стосується й може вплинути на ці процеси.
Особливо важливе місце масова комунікація посідає в процесах державотворення, формуванні соціально-економічної політики, зокрема такого її напряму як формування ринку праці в Україні. У сучасних економічних реаліях особливої актуальності набувають проблеми ефективної зайнятості населення України, створення ринку робочої сили, запобігання масовому безробіттю, тому ринку праці належить центральне місце серед інших «ринків».
Українські вчені, відводячи ринку праці одне з визначальних місць у формуванні дієздатної вітчизняної економіки, зазначають, що проблеми зайнятості є стрижневим напрямом державної політики на ринку праці, яка охоплює широкий спектр соціальних аспектів. Недооцінювання впливу сфери зайнятості протягом останніх років на розвиток економіки, рівень та якість життя населення призвела до того, що механізм зайнятості був не стільки каталізатором, скільки гальмом економічних реформ. В Україні сформувався ринок праці з обмеженим попитом. То - му формування єдиного інформаційного простору у сфері сприяння зайнятості населення має важливе значення.
Перехідний стан економіки України докорінно змінив умови створення робочих місць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ВИСВІТЛЕННІ ПРОБЛЕМ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок