Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> Скачати реферат: Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ

Загрузка...

Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ / сторінка 4

Назва:
Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,81 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Факт - це інформація про подію або умову, що їх можна безпосередньо спостерігати та аналізувати (наприклад, виробництво, продаж). Фактична інформація, яка використовується для аналізу, є дуже різноманітною і великою за обсягом, потребує накопичення в базі даних і подальшої обробки, в основній масі циклічно повторюється.
Розв'язання аналітичних завдань потребує фактичної інформації як про внутрішнє, так і про зовнішнє середовище. Ця інформація є основою для аналізу виконання планів, вивчення динаміки економічних показників та прогнозування на майбутнє.
Оцінка ґрунтується на зафіксованих ЗМІ висновках, зроблених щойно чи в минулому. Вона не завжди є достовірною і може мати різні похибки, пов'язані з використанням певних методів вимірювання і розрахунків, похибками у вибірці, глибиною професійних знань спеціаліста, який вибрав методику розрахунку та дав оцінку. За результатами накопичення оціночних матеріалів формується база даних для прогнозування майбутнього, особливо коли використовуються бази знань та експертні системи.
Прогнозна інформація частково ґрунтується на аналогії і частково на тому, що заведено називати «здоровим глуздом». У процесі аналізу прогнозних матеріалів використовується інформація, що містить різні методи й моделі розрахунків (кореляційний і регресивний аналіз, екстраполяція тенденцій), знання експертів і спеціалістів у конкретній сфері. Для забезпечення повноти бази прогнозних даних слід звертати увагу на статті, публікації й повідомлення, в яких є узагальнені зв'язки, які характеризують рівень залежності досліджуваного показника від одного чи кількох інших показників, як, наприклад, обсяг продажу і план витрат ресурсів підприємства.
Конфіденційна інформація, як і джерело її отримання, не підлягає розголошенню і має різний рівень надійності. До неї належать відомості про плани конкурентів, про науково-технічні досягнення, можливі зміни в законодавстві країн стосовно виробництва, торгівлі, податків тощо.
Для процесу збору аналітичних матеріалів великого значення мають чутки. Хоч чутки є не дуже надійним джерелом інформації, проте коли їх опубліковано в пресі, оприлюднено в публічних виступах і заявах, вони можуть тимчасово спричинити зміни на ринку, навіть якщо зміст чуток не відповідає дійсності.
Аналітичну інформацію можна подати в табличній та графічній формах, у вигляді текстів з використанням динамічних рядів.
Обробка табличної інформації забезпечується засобами електронних таблиць (Ехсеї, Quattro Рго, Lotus 1-2-3 в сучасних версіях) та організацією реляційних баз даних з використанням систем управління базами даних (СУБД): FохРго &г Windows, Ассеss, Informix, Огасїе. Табличні процесори сприяють виконанню традиційних розрахунків, пов'язаних з маніпулюванням даними рядків і граф, завдяки наявності вбудованих функцій, а також дають змогу виконувати спеціальні аналітичні розрахунки. Передбачено також функцію експорту- імпорту даних з формату електронних таблиць у бази даних, і навпаки.
Весь оброблений матеріал підлягає аналізу, що є базою для висновків, прогнозів і рекомендацій, необхідних в управлінській сфері.
Усю сукупність інформації, яка формується за результатами аналізу матеріалів ЗМІ й забезпечує управлінську систему та зацікавлених сторонніх користувачів, можна розподілити (з урахуванням головних джерел) на внутрішню та зовнішню групи, які утворюються з планово-облікових та позаоблікових даних.
До зовнішньої інформації відносять: матеріали перевірок податкової служби, пояснювальні й довідкові записки, листування з керуючою організацією, з фінансовими й кредитними органами; матеріали цільових обстежень, перевірок, особистих спостережень працівників та аналітиків, спеціальних вибірок, відомості, передані радіо чи телебаченням, технічну документацію та устаткування, технологію тощо. Зовнішню офіційну бухгалтерську й статистичну звітність уніфіковано відповідними стандартами бухгалтерського, податкового та статистичного обліку і звітності.
Джерелом зовнішньої інформації можуть бути публікації, відображені в матеріалах ЗМІ:
Звіти державних агентств; звіти торговельних асоціацій; наукові публікації; аналітичні статті; довідники.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок