Головна Головна -> Реферати українською -> Журналістика -> реферат українською: Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ

Загрузка...

Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ / сторінка 5

Назва:
Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,81 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Ланцюгові дані: підприємство - постачальники - замовники - конкуренти.
Рекламні повідомлення: фірми, які надають інформаційні послуги (консультування), досліджують відповідні проблеми [5].
Матеріали ЗМІ містять різноманітну інформацію з багатьох питань, що стосуються аналізу інноваційної політики, як, наприклад, економічні умови, виробництво, продаж товарів (послуг). Обсяг і надійність такої інформації є різними в різних галузях і країнах. Офіційною відкритою звітною інформацією вважають бухгалтерський баланс підприємства (річний, квартальний), звіти про фінансові результати (річний, квартальний), звіт про фінансово-майновий стан підприємства, документи податкової звітності.
До джерел внутрішніх облікових даних належать: бухгалтерський облік і звітність; статистичний облік і звітність; оперативний облік і звітність. Дані бухгалтерського обліку дають об'єктивну кількісну характеристику різноманітних господарських операцій, узагальнену характеристику всієї сукупності засобів господарства за складом і розміщенням, за джерелами утворення і цільовим призначенням.
Поточний аналіз використовує відомості оперативного обліку і звітів, забезпечуючи швидке отримання відповідної інформації. Результатна інформація подається у вигляді даних про недоліки в роботі та відповідних винуватців або про невикористані резерви та способи їх мобілізації. На відміну від поточного аналізу, оперативний використовує щоденну інформацію про діяльність підприємства, дані первинних бухгалтерських та інших документів, матеріалів контролю, спостереження, нарядів тощо. Для нього характерна певна приблизність результатної інформації.
Виробничо-господарська діяльність вимірюється численними економічними показниками, які утворюють відповідну систему. Від добору цих показників залежить глибина аналізу та обґрунтування висновків і заходів за результатами аналізу. Економічні показники можна поділити на: кількісні і якісні; натуральні, трудові, вартісні; абсолютні й відносні; загальні й часткові; планові (нормативні) і фактичні (звітні); основні й допоміжні; вихідні й розрахункові.
Кожний показник системи має певний зміст і значення. Для аналізу економічної ситуації важливе їх комплексне використання, яке забезпечує всебічне й об'єктивне дослідження господарської діяльності підприємства. Кількість показників може змінюватися через їх диференціацію (інтеграцію) залежно від цілей і змісту аналізу, глибини вивчення відповідних об'єктів та процесів.
Удосконалення методів та форм аналізу, а відповідно, і системи інформаційно-аналітичного забезпечення в цілому дасть змогу максимально ефективно інформувати про стан об'єктів управління та можливі шляхи їх розвитку з урахуванням постійної зміни зовнішнього та внутрішнього середовищ, а також бути інформаційним джерелом щодо можливостей провадження інноваційної діяльності в Україні всіма зацікавленими суб'єктами (згідно з да- ними Держкомстату, за результатами обстеження у 2006 р. 9995 промислових підприємств, на яких протягом останніх трьох років не проводилась інноваційна діяльність, 17,3 % респондентів указали на нестачу інформації про нові технології).
Забезпечення комплексного аналізу рівня інноваційного розвитку економіки на базі матеріалів ЗМІ допоможе у виробленні доцільних і обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень щодо розвитку інноваційної діяльності на всіх рівнях і в усіх сферах державного управління, забезпечить можливість:
підвищення рівня взаємодії та ефективності здійснення центральними і місцевими органами виконавчої влади повно-важень у сфері інноваційної діяльності;
удосконалення механізмів державної підтримки та стимулювання інноваційної діяльності;
підвищення наукового рівня обґрунтування підходів до формування та реалізації державної інноваційної політики;
створення умов для активної участі громадськості в обговоренні питань, пов'язаних з формуванням та реалізацією державної інноваційної політики;
сприяння поширенню інформації про розвиток інноваційної діяльності.
Крім того, функціонування самої системи опосередковано сприятиме підвищенню рівня конкурентоспроможності національної економіки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Специфіка аналізу економічних трансформацій на базі матеріалів ЗМІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок